reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usypianie

Dołączył(a)
13 Maj 2016
Postów
9
Bardzo proszę o pomoc.Moja 2,5miesieczna córeczka od miesiąca ma problem z usypianiem.Wczesniej była na piersi usypiala wypiciu mleczka,niestety musiałam przestać karmić piersią.Czasami potrafi nie spać cały dzień.Widze że jest śpiąca marudna ale za żadne skarby nie może zasnąć sama.Czasami uda mi się ją uspic na spacerze jeżdżąc oczywiście po kamieniach,ale przecież nie będę wychodziła z nią przed dom za każdym razem do uśpienia tymbardziej w deszcze.Jak nauczyć ja samodzielnego zasypiania? Jakieś metody dla prawie 3 miesięcznego bobasa?

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Od miesiąca - czyli prawie od urodzenia ;-) A kiedy ten problem występuje? Częściej w ciągu dnia czy w nocy?
Musisz starać zachować stały rytm dnia (zakończenie karmienia piersią było prawdopodobnie wybiciem z rytmu). Na pewno córeczka potrzebuje teraz Twojej bliskości - przytulenia, noszenia na rękach itp.
No i czy nie ma problemów z brzuszkiem po przejściu na mm? Może spróbuj podawać jakiś probiotyk?
 
Od miesiąca - czyli prawie od urodzenia ;-) A kiedy ten problem występuje? Częściej w ciągu dnia czy w nocy?
Musisz starać zachować stały rytm dnia (zakończenie karmienia piersią było prawdopodobnie wybiciem z rytmu). Na pewno córeczka potrzebuje teraz Twojej bliskości - przytulenia, noszenia na rękach itp.
No i czy nie ma problemów z brzuszkiem po przejściu na mm? Może spróbuj podawać jakiś probiotyk?
Problemy z brzuszkiem miała również prawie od początku.Podaje jej debridat i do tego kropelki sab simplex,po kropelkach wieczorne krzyki ustaly jednak czasami jeszcze zaplacze w godzinach kolkowych.W nocy prawie zawsze po przebudzeniu na mleczko zasypia.Gorzej jest natomiast z uspaniem po kąpieli na noc....[emoji46]

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
miaszmaasz a próbowałaś szumu suszarki? Lub kołysanek? Mój synek zasypiał przy szumie suszarki jak nie chciał sam zasnąć a córka teraz przy kołysankach. Może smoczek?
 
A kiedy ma ostatnią dzienną drzemkę? Ja pilnowałam aby dziecko ostatnią drzemkę miało do godz 17-18 a potem przytrzymywałam do 20, karmienie kąpiel odkładanie do łóżeczka i dziecko padło...i tak codziennie.
 
miaszmaasz a próbowałaś szumu suszarki? Lub kołysanek? Mój synek zasypiał przy szumie suszarki jak nie chciał sam zasnąć a córka teraz przy kołysankach. Może smoczek?
Smoczka używamy do usypiania,zamówiłam jej również ostatnio szumisia...ale średnio się sprawdza,czasami pomaga usnac na spacerze ale w domu rzadko nawet jak jest bujana[emoji42][emoji42]

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A kiedy ma ostatnią dzienną drzemkę? Ja pilnowałam aby dziecko ostatnią drzemkę miało do godz 17-18 a potem przytrzymywałam do 20, karmienie kąpiel odkładanie do łóżeczka i dziecko padło...i tak codziennie.
Od godziny 16 strasznie marudzi bo gdy cały dzień nie może usnac to pod koniec dnia ogólnie jest tragedia bo marudzi jeszcze bardziej...

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
a próbowałaś usypiać ja regularnie co dwie godziny moja młodsza jeśli jej nie uśpiłam w w tym czasie wystarczyło pół godziny później i ciężko ja było wtedy uśpić męczyliśmy się wtedy od 2-4 godzin zanim zasnęła zarówno w dzień jak i wieczorem
 
Skoro działa usypianie w wózku na spacerze, to może w domu usypiaj też w wózku, a potem przekładaj do łóżeczka. Ja podkładałam małe dywaniki kąpielowe, żeby imitowały "wyboje" i jeździłam przód - tył po przedpokoju i działało.
 
reklama
Skoro działa usypianie w wózku na spacerze, to może w domu usypiaj też w wózku, a potem przekładaj do łóżeczka. Ja podkładałam małe dywaniki kąpielowe, żeby imitowały "wyboje" i jeździłam przód - tył po przedpokoju i działało.
Teraz tak właśnie próbuję usypiac czasami się udaje czasami nie...zależy czy wyczuje moment,szmaty na podłogę i jezdze[emoji3][emoji3] czasami są niezłe jaja[emoji16]ale czego się nie robi żeby dziecko chociaż na chwilkę przymknelo oczka[emoji42] a po takim bujaniu jak już zaśnie to za chwilę ci się wybudza? Bo ja za około 10min znowu zaczynam jeździć wolniej bo zaczyna się kręcić i wybudzac...

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry