reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe 2017

aga1919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2016
Postów
50
Czy któraś z Was orientuje się może jak to będzie z becikowym w 2017 roku?
Ile i przez jaki czas matka dostanie pieniądze po urodzeniu dziecka ?
Jestem w 12 tyg ciąży , nie mam zaświadczenia od lekarza że jestem pod opieką medyczną a podobno trzeba takie zaświadczenie załatwić do 10 tygodnia ciąży .
 
reklama
aga1919 a bylas na wizycie lekarza przed 10tyg ciąży? Jeśli tak, to on wystawić musi takie zaświadczenie. Ja poprosiłam dopiero jak byłam na wizycie kontrolnej po porodzie.

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My właśnie też się na nic nie łapiemy,ale ostatnio czytałam o tym artykuł w gazecie i poradzę tyle że najlepiej udać się do urzędu miasta albo gminy do tzw Mops'u i tam się dowiedzieć co i jak na miejscu,jakie dokumenty trzeba złożyć,co się należy i pytać prosto z mostu niech wam wytlumacza bo nie ma co popuszczac kasy państwu która nam się należy:-) a każda Złotówka przy dziecku się przyda:-)
 
Byłam u lekarza jak byłam w 7 tygodniu ciąży ale potem lekarza zmieniłam i nie wiem czy teraz ten nowy lekarz może mi wypisać takie zaświadczenie ?

Zależy od kiedy jesteś u tego nowego lekarza. Ale i tamten poprzedni powinien wydać zaświadczenie że byłaś u niego na jednej wizycie a przecież lekarza można zmienić i ten drugi niech ci wyda zaświadczenie że była kontynuacja wizyt i powinno być ok.
Ja brałam becikowe w zeszłym roku i 1000 się należy a jeśli należy ci się rodzinne bo dochód nie przekracza chyba 800zl na głowe (ale nie jestem pewna czy na pewno tyle) to dostajesz drugi 1000 czyli w sumie 2tyś.
 
Zaświadczenie, o którym piszecie może wystawić zarówno lekarz ginekolog lub położa- w oparciu o kartę ciąży. Moźesz poprosić w szpitalu lub na wizycie położnej środowiskowej żeby Ci takie zaświadczenie wypisała( tylko najlepiej mieć wzór zaświadczenia ze sobą). Becikowe przysługuje, jeśli dochód na osóbę w rodzinie nie przekracza 1922zł netto. Można jeszcze otrzymać dodatek z tytułu urodzenia się dziecka w wysokości 1000zł, jeśli dochód na osobe w rodzinie nie przekracza 674 zł lub w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością 764zł. Dochody są liczone z 2014r- jesli w międzyczasie nie wystąpiły żadne zmiany, tj. ktoś z członków rodziny podjął lub stracił pracę- w takim przypadku trzeba te zmiany udokumentować odpowiednimi zaświadczeniami, itp. wszystko zależy od sytuacji dochodowej danej rodziny.
 
reklama
Dlatego ja nalegałam u mojego lekarza, aby kartę ciąży wystawił mi od razu, choć on chyba bał się zapeszać i proponował, aby z kartą poczekać - poprzednią ciążę poroniłam. Ale ja się uparłam, aby w papierach mieć jasność..
 
reklama
Witajcie, mam pytanie odnośnie becikowego.Jednorazowe becikowe w wysokości 1000 zł za urodzenie żywego dziecka mogą otrzymać rodzice, u których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1922 zł netto. Termin porodu czerwiec 2017 r. Z jakiego okresu będą brane pod uwagę dochody (2016 rok?) i czy dochód dzielę na wszystkich członków rodziny, w tym niemowlę...
 
Do góry