reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o becikowe

Dołączył(a)
8 Luty 2024
Postów
7
Witam. Mam pytanie... Żeby dostać becikowe potrzebne jest zaświadczenie od lekarza albo położnej że do 10 tygodnia kobieta była pod opieką lekarza . Jestem w takiej sytuacji że ja byłam u lekarza w 12 tygodniu. Miałam normalne krwawienie lekkie ale miałam z ciąża trafiłam w 12 tygodniu do lekarza i teraz mój prowadzący lekarz nie chce mi wystawić zaświadczenia a zawsze parę złotych by się przydało. Czy ktoś może byl w podobnej sytuacji bo nie wiem co robić...
 
reklama
Witam. Mam pytanie... Żeby dostać becikowe potrzebne jest zaświadczenie od lekarza albo położnej że do 10 tygodnia kobieta była pod opieką lekarza . Jestem w takiej sytuacji że ja byłam u lekarza w 12 tygodniu. Miałam normalne krwawienie lekkie ale miałam z ciąża trafiłam w 12 tygodniu do lekarza i teraz mój prowadzący lekarz nie chce mi wystawić zaświadczenia a zawsze parę złotych by się przydało. Czy ktoś może byl w podobnej sytuacji bo nie wiem co robić...
Jednym z warunków jest zaświadczenie lekarskie albo od położnej, które potwierdza, że matka dziecka była podczas ciąży pod opieką lekarską i opieka zaczęła się nie później niż od 10 tygodnia ciąży. Jak chcesz to obejść skoro zaczęłaś opiekę lekarską od 12 tygodnia ciąży? Ktoś musiałby poświadczyć nieprawdę w dokumencie, skoro nie byłaś wcześniej pod opieką lekarza 🤷🏼‍♀️
 
Ale czy sądzisz,że lekarz będzie ryzykować i wypisywać fałszywe zaświadczenia?
 
Złóż wniosek a jak dostaniesz odmowę to się odwojaj a w odwołaniu opisz sytuacje. Samorządowe Kolegium Odowalawcze powinno przyznać świadczenie
 
Sprawdź przede wszystkim najpierw czy się na nie łapiesz, bo tam jest taki próg dochodowy, że śmiech na sali, jak człowiek zapierdala to się mu nic nie należy bo przecież sobie dobrze radzi, jak dla mnie to jest chore podejście
 
Sprawdź przede wszystkim najpierw czy się na nie łapiesz, bo tam jest taki próg dochodowy, że śmiech na sali, jak człowiek zapierdala to się mu nic nie należy bo przecież sobie dobrze radzi, jak dla mnie to jest chore podejście
Dokładnie. Próg jest chory... Przy pierwszym dziecku to nie do osiągnięcia. Mnie to bawi jak można zrobić próg, który przekracza na trzy osoby kwotę, którą zarabiają dwie osoby na najniższej krajowej. Tak wiem, są przed jakimś tam terminem jakieś inne wyliczenia, ale i tak jest chory 😅
 
Chociaż kiedyś już tutaj na forum mi dziewczyny wyjaśniły, że jak ktoś ma kilkoro dzieci to już jest łatwiej osiągnąć. Tak czy siak warto sprawdzić.
 
Chociaż kiedyś już tutaj na forum mi dziewczyny wyjaśniły, że jak ktoś ma kilkoro dzieci to już jest łatwiej osiągnąć. Tak czy siak warto sprawdzić.
u mnie akurat będzie trzecie, ale jakkolwiek licząc nie wyjdzie mi z moich dochodów a jak mojego wliczę to już w ogóle nie ma o czym marzyć, że się załapiemy
 
reklama
Ekhm, nie jest przypadkiem ten próg dochodowy, jak i fakt, że nie tylko trzeba mieć zaświadczenie od lekarza od odpowiedniego tygodnia i musi być ono podane na specjalnym druczku (o którym jak jesteś na pierwszej wizycie raczej nie pomyślisz, że trzeba ze sobą zabrać) inaczej wniosek zostanie odrzucony. Celem jest, żeby władza mogła powiedzieć, że świadczenie dla potrzebujących jest, a to, że prawie nikt się na nie nie załapie, to tylko lepiej.
Zobaczcie, co będzie z tzw. babciowym, szumnie zresztą zapowiadanym. Dostaniesz to wsparcie w kwocie 1,5 kafla, ale tylko wtedy kiedy zarabiasz dokładnie najniższą krajową. Zarabiasz 200 zł brutto więcej? No to już na żłobek Cię stać, nie? Becikowe to tylko jeden z przykładów pseudo-świadczeń i pseudo-polityki prorodzinnej, jaką od transformacji się prowadzi w PL, niezależnie od aktualnie panującej frakcji.
 
Do góry