reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to wszystko ma sens?

Dołączył(a)
17 Lipiec 2016
Postów
5
Witam serdecznie.
Zalogowałam sie tutaj, bo szukam pomocy.
Otóż, kilkanascie dni temu zrobiłam test- pozytywny. Moich rodzicow nie byla, chlopak (24 lata) byl u mnie na weekend. Byl w pracy, napisalam mu tylko, zeby przyjechal najszybciej jak to mozliwe. Tak zrobil.
Pokazalam mu test. Prawie sie poplakal ze szczęścia. A ja? Najpierw kolotanie serca, uspokojenie i doszlo to do mnie. I to najgorsze uczucie- cieszylam sie, na maksa. Ale jednocześnie ta radosc paralizowal strach... No standrat. Co dalej?
Sa wakacje, od wrzesnia 3 klasa technikum. Moj chlopak aktualnie dobrze zarabia, jedbak nie ma on wyksztalcenia, pracuje na budowach, ma swoja firme jak narazie calkiem dobrze prosperujaca, ale jak wiadomo- z tym zawodem roznie bywa. Sa chwile kiedy kasy jest (przepraszam za wyrazenie) w ch*j, a i takoe kiedy niestety pieniedzy jest mniej.
Chociaz teraz zarobki jego to jakoes 2-3 tysiace na tydzien
Dlatego w zamyśle, a raczej w postanowieniu, chce isc od wrzesnia na liceum zaoczne. Fakt, bede do tylu, bo pewnie zaczne od pierwszej klasy, ale dzieki zaocznym, po urodzeniu dziecka, bede mogla isc do pracy. Co da jakies zabezpieczenie dodatkowe.
Moj chlopak niedawno wynajal mieszkanie. Nie powiem, zrobil to glownie pod dziecko, zebym u niego zamoeszkala, krotko po rozmowie z rodzicami
Ale... I tu nasuwa sie masa pytan.
Jak o tym wszystkim powiedziec rodzicom? O wyprowadzce, ciazy, szkole.
I czy wgl dobrze nad tym wszystkim mysle? Czy wedlug Was zaoczne liceum zaraz od wrzesnia to dobry pomysl?
Nie jestem rozpieszczona gowniara, ktora nie wie co to prezerwatywa. Uzywalismy jej, pare razy nie fakt. Ale poniekad bylo to celowe. Nie zrozumcie mnie zle.
P.S Jedno wiem na pewno. Pomimo, ze u nas w szkole ciezarne to norma, to to nie na moja psychike. Do tego praca. Konczac szkole normalnie- nie pojde do niej.
Bardzo prosze o pomoc.
 
reklama
witaj,
wedlug mnie skoro sie nie zabezpieczaliscie to wiedzieliscie jakie ryzyko jest. PLANOWANE CZY TEZ NIE juz jest I pozostaje sie tym tylko cieszyc nie stresowac bo to zle na dzidzie wplywa.
ja bym zrobila tak..
najpierw wizyta u gina(jesli ciaza jest juz na tyle duza tzn ze jest juz widoczne serduszo ,ustalony termin porodu)to pojdz z usg do rodzicow razem z facetem pokaz je I powiedz o planach..
tylko ze szkola sie zastanow
mam kolezanki co skonczyly technikum w ciazy I Chawla to. Jedna tez nie byla na silach sie zmagac z docinkami i nauczyciele poszli jej na reke przychodzila na spr z danego materialu.

ze szkola narazie nie mow starym,niech troche ochlona z jedna wiadomoscia;)
 
Dziekuje za radę. Faktycznie z tym usg to chyba nie takie złe.
Z ta szkołą jedynie jeszcze to, ze niepotrzebne mi sa stresujace egzaminy jakie mialabym mieć, bo nie chce isc w tym kierunku + zle znosze te wszystkie "przyjacioleczki" . Wiec wlasnie tu to zaoczne tak mi po glowie chodzi.
 
w takim razie idz do zaocznej ale dowiedz sie jak to wyglada ,moze nie bedziesz musiala zacztnac od 1kl
 
Witam.
Czy ktos z Was mial nauczanie indywidualne e ciąży? Jak to wyglada?
Zastanawian sie nad tym, bo rodzice stanowczo odmowili pomocy w zalatwieniu liceum zaocznego, takze..
Przechodze do 3 klasy technikum gastronomicznego a co za tym idzie- egzaminy i praktyki, a wiec nie wyobrazam sobie nauczania inywidualnego. A zdrugiej strony- to by nie bylo takie głupie, bo na sama mysl, ze mam chodzic do szkoly w ciazy wybucham placzem. Raczej skonczyloby sie to nieustannymi nerwami, placzem, stresem a w rezultacie nie chodzilabym do szkoly.
Ale czy indywidualne mozna dostac?
 
Witam serdecznie.
Zalogowałam sie tutaj, bo szukam pomocy.
Otóż, kilkanascie dni temu zrobiłam test- pozytywny. Moich rodzicow nie byla, chlopak (24 lata) byl u mnie na weekend. Byl w pracy, napisalam mu tylko, zeby przyjechal najszybciej jak to mozliwe. Tak zrobil.
Pokazalam mu test. Prawie sie poplakal ze szczęścia. A ja? Najpierw kolotanie serca, uspokojenie i doszlo to do mnie. I to najgorsze uczucie- cieszylam sie, na maksa. Ale jednocześnie ta radosc paralizowal strach... No standrat. Co dalej?
Sa wakacje, od wrzesnia 3 klasa technikum. Moj chlopak aktualnie dobrze zarabia, jedbak nie ma on wyksztalcenia, pracuje na budowach, ma swoja firme jak narazie calkiem dobrze prosperujaca, ale jak wiadomo- z tym zawodem roznie bywa. Sa chwile kiedy kasy jest (przepraszam za wyrazenie) w ch*j, a i takoe kiedy niestety pieniedzy jest mniej.
Chociaz teraz zarobki jego to jakoes 2-3 tysiace na tydzien
Dlatego w zamyśle, a raczej w postanowieniu, chce isc od wrzesnia na liceum zaoczne. Fakt, bede do tylu, bo pewnie zaczne od pierwszej klasy, ale dzieki zaocznym, po urodzeniu dziecka, bede mogla isc do pracy. Co da jakies zabezpieczenie dodatkowe.
Moj chlopak niedawno wynajal mieszkanie. Nie powiem, zrobil to glownie pod dziecko, zebym u niego zamoeszkala, krotko po rozmowie z rodzicami
Ale... I tu nasuwa sie masa pytan.
Jak o tym wszystkim powiedziec rodzicom? O wyprowadzce, ciazy, szkole.
I czy wgl dobrze nad tym wszystkim mysle? Czy wedlug Was zaoczne liceum zaraz od wrzesnia to dobry pomysl?
Nie jestem rozpieszczona gowniara, ktora nie wie co to prezerwatywa. Uzywalismy jej, pare razy nie fakt. Ale poniekad bylo to celowe. Nie zrozumcie mnie zle.
P.S Jedno wiem na pewno. Pomimo, ze u nas w szkole ciezarne to norma, to to nie na moja psychike. Do tego praca. Konczac szkole normalnie- nie pojde do niej.
Bardzo prosze o pomoc.
Hej. Mialam 19 lat zaszlam w ciaze. Rodzinie powiedziałam normAlnie. Stalo sie i już. Mysle ze Twoj chlopak powinien porozmawiać z twoja rodziną i upewnić ich ze ma twoja pomoc. Jesli pojdziesz zaocznie to nic od nowa zaczniesz ostatni rok. Idz do lekarza pierw sie upewnij. Ja skończył am zaocznie i zyje

Napisane na HUAWEI Y330-U01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Mialam 19 lat zaszlam w ciaze. Rodzinie powiedziałam normAlnie. Stalo sie i już. Mysle ze Twoj chlopak powinien porozmawiać z twoja rodziną i upewnić ich ze ma twoja pomoc. Jesli pojdziesz zaocznie to nic od nowa zaczniesz ostatni rok. Idz do lekarza pierw sie upewnij. Ja skończył am zaocznie i zyje

Napisane na HUAWEI Y330-U01 w aplikacji Forum BabyBoom

A jak na zaoczne zareagowali Twoi rodzice?
 
reklama
Może powiedz najpierw rodzicom o ciąży, oni doradzą Ci co robić dalej ze szkołą. Może pomogą Ci w wychowaniu dziecka i będziesz mogła szybciej dziennie skończyć szkołę. Uczyłam w liceum zaocznym, jest tam również sporo nauki, całe weekendy spędza się w szkole, maturę też powinno się zdać. Przy dziecku jest bardzo dużo obowiązków, również mam synka. Jeżeli zamieszkacie sami, chłopak będzie pracował to nie masz co liczyć na wolny czas na naukę.
 
Do góry