reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

palenie papierosów

Milinka25

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Maj 2016
Postów
115
Miasto
Rotterdam (Holandia)
hej jest wiele Matek i przyszłych mam które palą papierosy . co myślicie o rzucanie palenia przez gumy nikotynowy bądź plastry które są "mniej" szkodliwe dla płodu. jestem w 8 tygodniu ciąży i ciężko jest rzucić palenie. niestety ten nałóg trwa ponad 7 lat dzidzia jest ważna ale poniekąd stres w pracy za granicą nie daje mi możliwości rzucenia , fakt ograniczylam Ale chce urodzić zdrowe dziecko pytanie do Was co jest mniej inwazyjne gumy czy plastry .... ps. za nim mnie osadzicie na prawdę mi zależy na końcu z nałogiem i na bezpieczeństwu malucha w brzuchu dlatego założyłam ten temat :(
 
reklama
Rozwiązanie
Ja też uważam, że wystarczy chcieć. Zresztą wiem na własnym doświadczeniu. Rzucalam palenie jeszcze zanim zaszlam w ciążę i nic nie było tak skutecznie jak checi i silna wola
hej jest wiele Matek i przyszłych mam które palą papierosy . co myślicie o rzucanie palenia przez gumy nikotynowy bądź plastry które są "mniej" szkodliwe dla płodu. jestem w 8 tygodniu ciąży i ciężko jest rzucić palenie. niestety ten nałóg trwa ponad 7 lat dzidzia jest ważna ale poniekąd stres w pracy za granicą nie daje mi możliwości rzucenia , fakt ograniczylam Ale chce urodzić zdrowe dziecko pytanie do Was co jest mniej inwazyjne gumy czy plastry .... ps. za nim mnie osadzicie na prawdę mi zależy na końcu z nałogiem i na bezpieczeństwu malucha w brzuchu dlatego założyłam ten temat :(
''Przecież taki plaster też zawiera nikotynę, a ona jest szkodliwa dla płodu - tłumaczy serwisowi eDziecko.pl, ginekolog-położnik dr Ryszard Rutkowski. - Poza tym ciąża to nie choroba. Dlaczego więc mamy refundować kobietom w ciąży preparaty tego typu, skoro mogą same rzucić palenie. Najważniejsza jest edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Trzeba mówić kobietom, że papierosy trują ich dziecko. Ja stosuję środki drastyczne, jeżeli przychodzi do mnie pacjentka w ciąży i czuję od niej tytoń, to odmawiam prowadzenia takiej ciąży. I mówię: "proszę wrócić, jak pani rzuci to świństwo, bo ja nie będę ponosił odpowiedzialności za późniejsze problemy ze zdrowiem dziecka" - dodaje dr Rutkowski.''
 
Kiedyś nakleiłam sobie taki plaster i myślałam, że mi serce gardłem wyskoczy, to samo po gumach. A też paliłam długo. Bieganie mi pomogło skutecznie rzucić palenie. A w ciąży to świadomość i odpowiedzialnosc najlepszym lekarstwem.
 
Ja też uważam, że wystarczy chcieć. Zresztą wiem na własnym doświadczeniu. Rzucalam palenie jeszcze zanim zaszlam w ciążę i nic nie było tak skutecznie jak checi i silna wola
 
Rozwiązanie
Do góry