reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózek dla dwójki - 2 latek i noworodek

mlodamamax2

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Marzec 2017
Postów
25
Witajcie, zastanawiam sie nad kupnem wózka dla dwójki dzieci. Mam syna 2 lata i trzy miesiące spacerować lubi ale za ręke czasem ciężko kiedy idzie sam lubi iść w odwrotną strone tak więc jeździmy w wózku na dłuższą trase. Sytuacja wygląda tak że termin mam na 13 czerwca malutka może być już w maju! ponieważ mam taką przypadłość jak tyłozgięcie maciczne może ktoś słyszał lub nie, wygląda to tak że brzuszek jest od początku bardzo nisko jak u większości kobiet przed porodem przez co też troszke mniejszy i dziecko nie ma takiej ,,trasy,, do przebycia przed porodem więc rodzi sie wcześniej oczywiście nie zagraża to jego zdrowiu.... Wracając do tematu mieszkam na wsi więc droga nie jest zbyt ruchliwa dlatego zastanawiam sie czy jest sens kupować taki wózek dla dwójki z jednej strony po prostu bezpieczeństwo ponieważ nie wyobrażam sobie biegać za starszakiem z wózkiem gdy pojedzie auto... Na zakupy isc na piechote dla spacerku też ciężko ponieważ 3 km w jedną strone mały da rade przejść ale tylko droge w jedną strone. Dwa wózki odpadają ponieważ będe sama całymi dniami w domu z dziecmi więc nie będzie miał mi kto pomóc. Zabawa na podwórku i krótki spacer... Czemu nie jest duże ale lubimy spacerować np do lasu gdzie mamy bardzo blisko. Wózek tandem wydaje mi sie być za mało zwrotny i cięższy w pchaniu pod górkę (których dużo) niż taki jeden obok drugiego. Prosze o jakieś rady mam które mają dzieci o podobnej różnicy wieku jak sobie radzicie na spacerach. Dodam że syn już gdy miał 1,5 roku dawał rade przejść nawet 1,5km na nogach obok wózka więc chodzić biegać uwielbia... Z nim samym robiłam trasy nawet 8km dziennie jednorazowo gdy był młodszy.
 
reklama
Ja mam różnicę między dziećmi równo 2 lata i akurat 2 miesiące przed porodem synek sam zrezygnował z wózka. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować wózka specjalnie dla dwójki dzieci, ja bym na Twoim miejscu zastanowiła się nad dostawką do wózka;-) ;)
 
Witajcie, zastanawiam sie nad kupnem wózka dla dwójki dzieci. Mam syna 2 lata i trzy miesiące spacerować lubi ale za ręke czasem ciężko kiedy idzie sam lubi iść w odwrotną strone tak więc jeździmy w wózku na dłuższą trase. Sytuacja wygląda tak że termin mam na 13 czerwca malutka może być już w maju! ponieważ mam taką przypadłość jak tyłozgięcie maciczne może ktoś słyszał lub nie, wygląda to tak że brzuszek jest od początku bardzo nisko jak u większości kobiet przed porodem przez co też troszke mniejszy i dziecko nie ma takiej ,,trasy,, do przebycia przed porodem więc rodzi sie wcześniej oczywiście nie zagraża to jego zdrowiu.... Wracając do tematu mieszkam na wsi więc droga nie jest zbyt ruchliwa dlatego zastanawiam sie czy jest sens kupować taki wózek dla dwójki z jednej strony po prostu bezpieczeństwo ponieważ nie wyobrażam sobie biegać za starszakiem z wózkiem gdy pojedzie auto... Na zakupy isc na piechote dla spacerku też ciężko ponieważ 3 km w jedną strone mały da rade przejść ale tylko droge w jedną strone. Dwa wózki odpadają ponieważ będe sama całymi dniami w domu z dziecmi więc nie będzie miał mi kto pomóc. Zabawa na podwórku i krótki spacer... Czemu nie jest duże ale lubimy spacerować np do lasu gdzie mamy bardzo blisko. Wózek tandem wydaje mi sie być za mało zwrotny i cięższy w pchaniu pod górkę (których dużo) niż taki jeden obok drugiego. Prosze o jakieś rady mam które mają dzieci o podobnej różnicy wieku jak sobie radzicie na spacerach. Dodam że syn już gdy miał 1,5 roku dawał rade przejść nawet 1,5km na nogach obok wózka więc chodzić biegać uwielbia... Z nim samym robiłam trasy nawet 8km dziennie jednorazowo gdy był młodszy.
Jestem w podobnej sytuacji bo termin na 4 czerwca i synek bedzie mial 2lata i 3msc, mieszkam tak samo na wsi i mam tylo-zgięcie ,ale jakoś nisko nie mam brzucha. Zamierzam do wozka dokupic na allegro/albo mąż zrobi taki podest z kólkiem dla starszaka. Mam też plecak ze smyczką żeby w razie W nie wpadl pod auto- bardzo ruchliwa droga u nas jest.
 
Ja mam wozek tandem z ktorego jestem bardzo zdowolona, ale miedzy moimi dziecmi jest 15miesiecy roznicy. Mysle ze gdyby bylo ponad 2 lata nie kupowalabym wozka. Rodzisz w lecie wiec moze chusta dla maluszk w razie spacerow na ktore bedzie potrzebny wozek dla starszaka?
 
Dzięki za odpowiedź :) byłam już właśnie oglądać dostawki i pani w sklepie mówiła że może być za mały jeszcze na taką po za tym mam wózek graco quattro deluxe kupiony jako spacerówka ale mam nosidło dla niemowlaka i nie wiem czy dostawka jakaś by pasowała
 
Dzięki za odpowiedź :) byłam już właśnie oglądać dostawki i pani w sklepie mówiła że może być za mały jeszcze na taką po za tym mam wózek graco quattro deluxe kupiony jako spacerówka ale mam nosidło dla niemowlaka i nie wiem czy dostawka jakaś by pasowała
No moj 2 latek spokojnie na takim czyms ustoi bo robiliśmy przymiarki. Są nawet z siedzonkiem i kierownicą
 
Ja z doświadczeniem żeni swojego j moich znajomych pomyślała bym o kupnie tandemu zmęczony długim spacerem dwulatka nie będzie chciał stać na posesji z którego nie będzie nic widział tylko będzie pakować się do wózka takie jest moje zdanie wózek tylko dla młodszej cory jednoosobowy tez się przyda na spacery krótkie po podwórku...
 
Ja między Dziećmi mam dwa lata i dwa miesiące różnicy. Zastanawiałam się nad podwójnym wózkiem ale stwierdziłam,że Syn już będzie za duży na to. Kupiłam więc dostawkę do wózka - Lascal ale wersje Mini. Używamy już 11 miesięcy prawie i jestem bardzo zadowolona. Synek też od razu polubił jazdę na dostawce. Przydaje się do sklepów, na długie trasy. Jest bardzo dobrej jakości i ma amortyzatory co ułatwia jazdę. Ja najpierw miałam ją przy gondoli a teraz przy spacerówce . Są tam dwa rodzaje przymocowań jeśli dobrze pamiętam i można je dopasować do okrągłych, owalnych lub kwadratowych stelaży wózka.
Tej firmy jest trochę droga podstawka - ja kupiłam więc używaną w bardzo dobrym stanie za 100 zł z przesyłką. A w sklepach widziałam między 190-250 zł jeśli wolisz nowe rzeczy.
Szczerze polecam :) Aha i ja też jak koleżanka wyżej używałam szelek na początku gdy Synek szedł obok wózka.
Ale wybór należy do Ciebie :) Zastanów się co będzie najlepszym wyjściem dla Was. Zarówno podstawka jak i tandem mają plusy .
 
Ostatnia edycja:
No moj 2 latek spokojnie na takim czyms ustoi bo robiliśmy przymiarki. Są nawet z siedzonkiem i kierownicą

Tylko czy twój 2 latek nadal śpi w dzień? Mój potrafi nawet 3 4 godziny w dzień pospać o różnych porach zasypiając i na spacery chodzimy z psem nie takim malutkim
 
reklama
Tylko czy twój 2 latek nadal śpi w dzień? Mój potrafi nawet 3 4 godziny w dzień pospać o różnych porach zasypiając i na spacery chodzimy z psem nie takim malutkim
Mój śpi w stałych godz od 13 do 14-14:30. I taka drzemka 1-1,5 godzinna jest wystarczająca dla 2-latka. A na spacerach nie śpi nigdy.
 
Do góry