reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki dla dwójki w rożnym wieku.

michasia30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Listopad 2014
Postów
1 473
Może nie tylko mnie nurtuje to pytanie.
Jaki wózek kupić dla przyszłego dziecka i starszaka ?
Sytuacja- wasze starsze dziecko ma już 3 lata generalnie powinno truchtać koło was na spacerze z noworodkiem. Jak to często jednak bywa taki maluch szybko się meczy i co robić? No bo przecież nie przerzucisz dzieciaka przez plecy.
No a kupowanie podwójnego wózka tez nie ma do końca sensu bo starszak wyrośnie szybko ze spacerówki.
Widziałam takie wózki w których starszak może stanąć z tylu ale kompletnie nie wiem czy to się sprawdza.
Wiec moje pytanie do doświadczonych mam. Co robić ? Jaki wózek kupić? A może są inne rozwiązania.
Proszę bardzo o rady. Napewno się przydadzą .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kochana moja 3- latka jeszcze w wózku jezdziła, teraz ma już pół roku więcej i raczej tuptamy na pieszo. Jednak myślę, że jej mega radochę by sprawiła właśnie ta dostawka do wózka co na nie dzieciak staje :laugh2:
 
Okay to ja pójdę dalej.
Mam dla starszej córki tylko spacerówkę.
I tak muszę kupić jakiś wózek z gondola a raczej cały set.No a Czy któraś z was ma taki który poleca i w którym można zamontować takowa dostawkę?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
U nas jak urodziła się młodsza córka to starszaczka miała 3 lata i 2 miesiące :) wózka dla niej nie miałam podstawki też nie i u nas byłoby to zbyteczne. Teraz za to jak urodzę to młoda będzie miała rok i 7 miesięcy i w sumie to też nie wiem czy wózek bliźniaczy będzie sens kupować [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Wózek dla 3latka? No nie wiem... Właśnie jak dziewczyny piszą, dostawę. One często są uniwersalne i pasują do większości wózków
 
IMG_5238.JPG Obecnie jezdze z dostawka i starszy syn bardzi ja lubi. Raz jedzie na stojaco a raz na siedzaco. U mnie roznica 2,5 roku.. jedyna rzecz na korzysc podwojnego wozka to mozliwosc spania, starszy jeszcze potrzebuje drzemki wiec odpuszczam wyjscia na caly dzien. Zdecydowlam sie na dostawke bo starszy jest za duzy.

Acha! Zeby wygodnie sie jezdzilo z dostawka musisz miec regulacje raczki w wozku. Dobrze zeby byla dosyc dluga, bo inaczej trzeba sie pochylac i plecy bola. Dlugie rece tez wskazane ;) ja mam regulacje, 177cm wzrostu i nadal musze sie pochylac.. nie jest to calkiem wygodne, ale tez syn nie jezdzi na niej przez caly czas. Jak dziecko nie uzywa dostawki mozna ja wygodnie dzwignac do gory.
Polecam tez wozek z hamulcem recznym, bo raczej trudno bedzie uzyc noznego.
Dobrze gdyby dostawka miala raczke do chwycenia - moja nie ma i starszak musi trzymac sie wozka i go przeciaza. Trzeba jechac ostroznie zeby wozek sie nie przewrocil. Pracujemy ciagle nad technika ;)
 

Załączniki

  • IMG_5238.JPG
    IMG_5238.JPG
    235,2 KB · Wyświetleń: 579
Ostatnia edycja:
O apropo wózków dla dzieci z małą różnicą wieku to ja właśnie dzięki fb wpadłam na wózek hauck duett 2 :) potem można zrobić z niego wózek pojedynczy, a i cena nie jakaś mega wysoka bo 1499zl. Myśle, że ja pewnie wezmę go pod uwagę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
U nas jak urodziła się młodsza córka to starszaczka miała 3 lata i 2 miesiące :) wózka dla niej nie miałam podstawki też nie i u nas byłoby to zbyteczne. Teraz za to jak urodzę to młoda będzie miała rok i 7 miesięcy i w sumie to też nie wiem czy wózek bliźniaczy będzie sens kupować [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

U mnie ta sama różnica wieku ale mysle ze bez wózka ogarnac dwójkę dzieci które jeszcze nie skończyły dwóch lat będzie ciezko
 
reklama
U nas jeszcze mniejsza różnica wiec pewnie będe chustowac maleństwo a straszą będe wozić w wózku na spacery.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry