reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hey dziewczyny. Wieki mnie tu nie było. Przepraszam że nagle zniknęłam ale na czas oczekiwania na transfer musiałam się wyłączyć żeby psychicznie się ogarnąć. Nie nadrobię Was ale gratuluję wszystkim którym się udało i trzymam kciuki za resztę. Ja jestem 2dpt... sama nie wiem już co czuję. Wczoraj byłam szczęśliwa dziś płakać mi się chce bo zobaczyłam brązowe plamienie takie pomieszane z grudkami jakby tego żelu luteiny. Wzięłam l4 bo w pracy bym oszalała.
@MoKa ty zyjesz!!! Już ze 3 razy zastanawiałyśmy sie co u ciebie!!! Dobrze, że się odzywasz.
Cieszymy się z tobą, że transfer się odbył. Oby teraz bez komplikacji się obyło - bardzo, bardzo Ci tego życzę!!!
Przypomnij nam ty miałam blastkę, czy 3dniowy zarodeczek??
Niewielkie brązowe plamienie na tym etapie nic nie znaczy - jeszcze za wcześnie na implantację (wszczepienie się zarodka do macicy) więc nie ma krwi przy odrywaniu, bo go jeszcze nie ma prawa być. Za to może podrażniłaś się wkładając luteinę??
 
Hey dziewczyny. Wieki mnie tu nie było. Przepraszam że nagle zniknęłam ale na czas oczekiwania na transfer musiałam się wyłączyć żeby psychicznie się ogarnąć. Nie nadrobię Was ale gratuluję wszystkim którym się udało i trzymam kciuki za resztę. Ja jestem 2dpt... sama nie wiem już co czuję. Wczoraj byłam szczęśliwa dziś płakać mi się chce bo zobaczyłam brązowe plamienie takie pomieszane z grudkami jakby tego żelu luteiny. Wzięłam l4 bo w pracy bym oszalała.

Plamienie moze wystapic przy implantacji wiec to chyba dobry znak
 
Plamienie moze wystapic przy implantacji wiec to chyba dobry znak
Mogłaby być dość wczesna implantacja blastki, ale nie pamietam, czy MoKa miała blastkę.


2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza
 
Oj stęskniłam się za Wami kochane. Ja miałam podany trzydniowy zarodeczek więc na implementacje za wcześnie. Zaczęłam rano schizować że te brązowe upławy z luteiną to mój kropeczek ale mam nadzieję że tak to nie wygląda. Lekarz jak robił transfer mówił że zarodek jest idealnie na środku umieszczony. Nawet mi pokazał na usg. To podobno dobrze, gdy jest na środku. Brałam embrio glue i akupunkturę.
Jesteśmy pewne, że zrobiłaś wszystko, żeby maluszek zamieszkał u mamy :)
 
reklama
Do góry