reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
@lawinka może być tak że z ciekawości raz spróbujesz i ci się może spodoba. Albo faktycznie nie będziesz karmić różnie bywa :)

Mnie jak przyjmowali do porodu to pierwsze co pytali czy chce karmić piersią czy mm. Jakbym powoedziala ze mm to po porodzie dostała bym tabletki na zatrzymanie laktacji

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@TamiSu właśnie bo problem e tym ze oni wiele rzeczy olewaja i młodych matek nie informują... ja urodziłam synka to w szpitalu ani położna nic mi nie mówiła ze chlopczykowi musze delikatnie odsuwac napletek i czyścić... Moja mam mi to powoedziala jak mały miał miesiąc bo jej koleżanka ja przed tym przestrzegla ponieważ jej nikt nie po informował o tym i jej synek nabawil się stulejki i dopiero wtedy lekarz ich opierdzielil ze tego nie robili... no ale przecież nie każdy wie od razu wszystko prawda?
Dlatego zapisałam się znowu na to forum bo w pierwszej ciąży dziewczyny na prawdę wiele pomagały w sumie do teraz z wieloma mam kontakt prawie codziennie
Obecnie wręcz odradza się odsuwanie napletka (może to powodować mikropęknięcia i właśnie doprowadzić do stulejki), to tak odnośnie wiedzy sprzed lat, przekazywanej przez mamy, babcie ;) Stare poglądy niestety pokutują i u lekarzy... jeśli nie ma problemu z oddawaniem moczu to napletek przyklejony może być i do okresu pokwitania. Chłopczyk dorasta, zaczynają się poranne wzwody + "burza hormonalna" i tkanka napletka staje się sama z siebie luźniejsza. Nie ma potrzeby pomagać naturze :) Jeśli pod napletkiem przy oddawaniu moczu robi się takie poszerzenie (gromadzi się mocz) to to jest sytuacja kiedy trzeba skonsultować się z lekarzem.
 
Hej dziewczyny, dołączam do was bo w necie z tego co patrzyłam to termin będzie na 30 czerwca, om 20 września. Według was to 7 czy 8 tydzień teraz? Bo ja już zgłupiałam ; (
Ja miałam ostatnio @ 9 września i mam 8t 5d to u ciebie będzie gdzieś plus minus 6 tydzień ale to tylko moje wyliczenia z głowy mogę się mylić

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
O tym świadomość;) ja nie miałam. Co do kp może jej się zmienić gdy urodzi naturalnie i po porodzie dadzą jej dzidzie i dZiecko samo zacznie szukać piersi ustami. I wtedy odruch będzie by dac. Ale komfort psychiCzny matko najwazniejszy. Bo szcZęśliwa mama to szcZęśliwe dziecko;)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To ja tu byłam rekordzistka i za badania zapłaciłam najwięcej bo 340zl niechlubny rekord
340 zł?? Jakie to badania robiłaś? Aż się w głowie mi zakręciło. Ja w ogóle chodzę do lekarza na NFZ badania na kasę , więc zaczarowała mnie ta kwota. Natomiast 230 zł zapłacę za prenatalne badania.Sama już nie wiem czy to dużo czy mało.

Dziś powiadomiłam o ciąży szefa, ogólnie chciałam ro zrobić po badaniach, ale mieliśmy pogadankę o kancelarii i przyszłości, i uznałam że to ten moment. Były gratulacje i pozytywnie zostało to przyjęte, natomiast szef uważa że będę pracować do dnia porodu, a zamiaru takiego oczywiście nie mam, chcę pracować do końca roku .... Problemem oczywiście będzie podział moich obowiązków, no ale cóż ja się tym przejmować nie będę....
 
reklama
340 zł?? Jakie to badania robiłaś? Aż się w głowie mi zakręciło. Ja w ogóle chodzę do lekarza na NFZ badania na kasę , więc zaczarowała mnie ta kwota. Natomiast 230 zł zapłacę za prenatalne badania.Sama już nie wiem czy to dużo czy mało.

Dziś powiadomiłam o ciąży szefa, ogólnie chciałam ro zrobić po badaniach, ale mieliśmy pogadankę o kancelarii i przyszłości, i uznałam że to ten moment. Były gratulacje i pozytywnie zostało to przyjęte, natomiast szef uważa że będę pracować do dnia porodu, a zamiaru takiego oczywiście nie mam, chcę pracować do końca roku .... Problemem oczywiście będzie podział moich obowiązków, no ale cóż ja się tym przejmować nie będę....
230zl to tak normalnie, bo przeważnie ok 250 zł kosztują. :)
Są takie za mniej niż 200 zł ale ja bym się bała, czy taki lekarz ma certyfikat do tego badania...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry