reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uporczywe uchylanie sie od płacenia alimentow

Mama_90

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Lipiec 2016
Postów
143
Hej :)

Nie wiedzialam w sumie w jakim dziale zadac pytanie. Czy jest jakas mama/tata ktora/y zlozyl zawiadomienie o uporczywym nieplaceniu alimentow? Teraz prawo sie zmienilo i 3zalegle wplaty i do roku wiezienia. Osobiscie zlozylam w sierpniu na policji zawoadomienie i na dniach prokurator ma wydac decyzje co dalej. Jestem ciekawa czy ktos z was juz po nowemu przebrnal przez to? Z jakim skutkiem? Najbardziej interesuje mnie to czy to jest kara bezwzglednego wiezienia? Czy zawiasy? I potem znowu trzeba zglaszac ze nie placi?
 
reklama
Hej :)

Nie wiedzialam w sumie w jakim dziale zadac pytanie. Czy jest jakas mama/tata ktora/y zlozyl zawiadomienie o uporczywym nieplaceniu alimentow? Teraz prawo sie zmienilo i 3zalegle wplaty i do roku wiezienia. Osobiscie zlozylam w sierpniu na policji zawoadomienie i na dniach prokurator ma wydac decyzje co dalej. Jestem ciekawa czy ktos z was juz po nowemu przebrnal przez to? Z jakim skutkiem? Najbardziej interesuje mnie to czy to jest kara bezwzglednego wiezienia? Czy zawiasy? I potem znowu trzeba zglaszac ze nie placi?
Witaj.Tez się zastanawiam co mam w identycznej sprawie zrobić.Tylko że ja myslalam ze najpierw komornik a później ewentualnie inne kroki.
 
Przewidziane kary to grzywa, ograniczenie wolności albo jej pozbawienie, więc może być to też kara bezwzględnego więzienia.
Zawsze najpierw komornik, jeśli egzekucja jest bezskuteczna to wtedy należy się zgłosić do funduszu alimentacyjnego. Jeśli pokrzywdzony otrzymuje świadczenie z tego funduszu to dluznik jest ścigany z urzędu.

Te zmiany pisał ktoś kto nie rozumie problemu długu alimentacyjnego. Jeśli ktoś już nie płaci alimentów to najczęściej udaje że nie ma żadnego majątku i nie może podjąć pracy, tak więc egzekucja jest bezskuteczna. Z wyrokiem w papierach pracę będzie znaleźć jeszcze trudniej, a tym samym łatwiej będzie się migać od dalszego płacenia.
 
U mnie sprawa u komornika jest od 3lat i to bezskuteczna egzekucja, rok bralam z fa ale przekroczylam dochody. Poszlam po zmianie na policje zeby zlozyc wniosek. Ostatnio rozmawialam z Pania prowadzaca to stwierdzila ze na pewno dostanie jakis wyrok bo jest mlody zdolny do pracy ale ewidentnie sie miga. U mnie sytuacja tak wyglada ze dluznik pracuje na czarno albo pracuje w jakims miejscu na probe jak sie dowiem zglaszam komornikowi i on sie nagle zwalnia...
Nawet nie chodzi mi zeby go zamkneli (fajnie by bylo ) ale zeby to splacal.
 
reklama
reklama
Do góry