reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić?

Gagatka88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Grudzień 2016
Postów
59
Mój syn ma prawie 7 miesięcy.
Jest duży, zdrowy, silny, rozwija się w przeraźliwym tempie - siedzi, stoi, prawie łazi
Gorzej ze mną. Niestety mam problemy zdrowotne i powinnam je leczyć. Nie mogę tego robić, gdyż karmię piersią i przyjmowanie leków nie wchodzi w grę.
Chciałabym powoli odstawiać synka od piersi. On nie miałby z tym problemu, akceptuje butelkę, je już słoiczki łyżeczką... nie wiem tylko co robić w nocy!!!
Mały budzi się w nocy kilkakrotnie i jedyne co pomaga to moja pierś. Wystarczy, że przystawię go do piersi, on chwilkę sobie poje, zasypia znów i mogę go odłożyć i wrócić do łóżka.
Nie jest przytulakiem (roznosi go energia), nie usypia go moje tulenie, nie chce bujania na rękach (a poza tym - 9kg! ała!) , szumisie itp. są włączone w nocy. Jedyne co pomaga - mała przekąska z mojej piersi.
Nie wiem jak go odstawić. W dzień to nie będzie problem, ale w nocy - owszem.
Mogłabym kombinować z butelką, ale... zwykle muszę szybko reagować zanim się rozbudzi
Szybki szus do kuchni, zagrzanie wody, zrobienie mleka i przybycie na ratunek - prawdopodobnie zastanę już malca z oczami jak 5-złotówki.
Jak wy sobie z tym poradziłyście?
Jak to przebiegało?
 
reklama
Hej ja miałam na to sposób taki ze miałam wszystko przygotowane na szafce nocnej. Taki pojemniczk z odmierzonymi porcjami mleka, przegotowaną- zimną wodę w dzbanku i termos z gorącą wodą 2 min i mleko było gotowe, kwestia w prawy z odmierzaniem ile gorącej a ile chłodnej wody są tez specjalne podgrzewacze na butelkę tzn wkładasz juz z odmierzaną wodą do podgrzewacza jak maluch się zaczyna budzić to tylko wsypujesz mleko i gotowe. Pozdrawiam
 
no tak tylko wg mnie 7 miesięczne dziecko nie powinno juz jeść az tyle razy w nocy. Jeśli zmieni się piers na butle to nic się nie zmieni. Mały budzi się nawykowo na pierś. Trzeba odwrócić nawyk, a to będzie bardzo trudne i bedzie wymagało duzo wytrwałości. Jak cos napisz na PW
 
no tak tylko wg mnie 7 miesięczne dziecko nie powinno juz jeść az tyle razy w nocy. Jeśli zmieni się piers na butle to nic się nie zmieni. Mały budzi się nawykowo na pierś. Trzeba odwrócić nawyk, a to będzie bardzo trudne i bedzie wymagało duzo wytrwałości. Jak cos napisz na PW
A dlaczego 7 miesieczne dziecko nie powinno?:)
Chodzi ze w ogole czy ze tyle razy?
To maluszek
Mi mowili ze widocznie potrzebuje bo zje i dalej spi.:-)
I ze to normalne
Moj sie budzi przewaznie dwa trzy razy na piers w nocy bo w dzien dlugie odstępy sa

A kolezanki córeczka od poczatku na kp spi cala noc rozne sa dzieci
Oczywiście nie odbierz tego zle;)
 
Ostatnia edycja:
Co do odstawienia to nie pomogę bo jeszcze kilka mies chce KP ale moj synek tez się oszukać nie da wiec dam i zaraz spi bo tak to musiałabym walczyc w nocy.
I zgadzam sie z Karolyn ze pierś na butelkę to slaby pomysł bo jeszcze więcej roboty bedziesz miala
Możesz zrobic tak jak poradzila miec wszystko kolo siebie
Ale u Ciebie to tez chyba inny problem odstawiasz bo musisz
 
Ostatnia edycja:
A dlaczego 7 miesieczne dziecko nie powinno?:)
Chodzi ze w ogole czy ze tyle razy?
To maluszek
Mi mowili ze widocznie potrzebuje bo zje i dalej spi.:-)
I ze to normalne
Moj sie budzi przewaznie dwa trzy razy na piers w nocy bo w dzien dlugie odstępy sa

A kolezanki córeczka od poczatku na kp spi cala noc rozne sa dzieci
Oczywiście nie odbierz tego zle;)
Słuchaj mam już 2 dziecko. Karmie piersią i on też mi się budzi obecnie (ma 8 tyg) na karmienie max 2 razy w nocy. Kwestia obserwacji dziecka i dobrego zatankowania dziecka w dzień. Nie będe tu się rozpisywac bo to nie jest temat czy dziecko powinno się budzić w nocy i ile razy. Bo będzie tyle opini co ile ludzi. I od razu mówię że moje dziecko nie płacze po 2 h w nocy zanim usnie. Po prostu śpi sobie spokojnie. A jak już się obudzi w nocy to je długo A nie pociągnie pary razy i tyle ;) w przypadku skoku rozwojowego wiadomo że może się dziecko budzić czesciej ale to też można zaobserwować

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Iza K 26 - Dziękuję za tipy. Rzeczywiście może do ogarnięcia. To konkretna porada.

@karolyn1987 & @olcia1718 - Myślę, że nie ma co debatować czy powinien tyle się budzić czy nie. Każde dziecko jest inne. Przez pierwsze miesiące syn spał jak wór, całą noc, staraliśmy się rozgraniczać mu dzień/noc. Budził się tylko raz, spał 5h, potem jeszcze 3,4h...
Potem coś się zmieniło i teraz budzi się 3,4, czasami 5 razy w nocy.
Gdy rozmiawiam ze znajomymi, to ich dzieci czasami nie przespały dłużej niż 1,5h przez rok , a inne śpią 3/4 doby.
Ja sama jako niemowle wrzeszczałam pół roku i nie przespałam ani jednej nocy. Mój brat, wychowany tak samo - zupełnie odwrotnie.
Mam swoje sposoby na usypianie, na spanie dostaje więcej mleczka, kombinuję z tym i z tamtym...
Niestety syn rozwija się bardzo szybko, codziennie uczy się czegoś nowego. Gdy miał 6 miesięcy to już raczkował, stał prawie samodzielnie. Im więcej umiał, tym bardziej roznosiła go energia i w nocy nagle prawie przez sen zaczynał raczkować. Podnieta z testowania nowych umiejętności to częsty powód dla którego dzieci źle śpią. Bardzo bym chciała, żeby zaczął już normalnie spać, ale chyba nie mam na to takiego wpływu jakbym chciała.

Tak czy owak.... Nie chciałabym odstawiać od piersi, bo to ogromna wygoda w nocy, dla niego i dla mnie. Ale muszę też niestety zadbać o siebie, muszę się leczyć, przyjmować leki, coraz pilniej.

Kompletnie tylko nie wiem jak to zrobić w nocy, tak aby syn się nie zdążył rozbudzić (ja też :D) , bo grzanie wody i szykowanie mleka w nocy to kiepskie rozwiązanie. Może jednak zacznę kombinować tak jak Iza K :) ... jest to jakiś pomysł :)
 
Ja tez jestem w trakcie odstawiania małego- tyle że mój ma 5 miesięcy. Miał podobnie przez jakiś czas z "dyndaniem" w nocy przy piersi. I rzeczywiście przy butli był problem ale tylko przez 2 dni, budził się, dostawał mleko a potem smoczka. Juz pierwszej nocy jadł 3 razy w nocy po trochu, a tak to smoczek. Drugiej nocy zjadł mi tylko 2 razy w nocy. A aktualnie je okolo 3 w nocy jeden posilek i potem dopiero o 7 rano. Z tym że na początku musiał spać ze mną bo potrzebował bliskości. Teraz juz śpi w swoim łóżeczku. Na butli jest o 2 tygodni. Tak na prawdę dopuki nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć. Ja tez się bałam że mały się rozbudzi przy przygotowywaniu jedzenia ale wyszło na to że w zasadzie jak dostanie butle to momentalnie robi małe oczka i z powrotem widać że go bierze na spanie. No i przy butli śpi spokojniej w nocy niż jak był na kp. Ale nie ma zasady, jedne dzieci śpią na butli lepiej a inne nie. Zacznij próbować, wtedy przekonasz się co i jak.
 
Ja tez jestem w trakcie odstawiania małego- tyle że mój ma 5 miesięcy. Miał podobnie przez jakiś czas z "dyndaniem" w nocy przy piersi. I rzeczywiście przy butli był problem ale tylko przez 2 dni, budził się, dostawał mleko a potem smoczka. Juz pierwszej nocy jadł 3 razy w nocy po trochu, a tak to smoczek. Drugiej nocy zjadł mi tylko 2 razy w nocy. A aktualnie je okolo 3 w nocy jeden posilek i potem dopiero o 7 rano. Z tym że na początku musiał spać ze mną bo potrzebował bliskości. Teraz juz śpi w swoim łóżeczku. Na butli jest o 2 tygodni. Tak na prawdę dopuki nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć. Ja tez się bałam że mały się rozbudzi przy przygotowywaniu jedzenia ale wyszło na to że w zasadzie jak dostanie butle to momentalnie robi małe oczka i z powrotem widać że go bierze na spanie. No i przy butli śpi spokojniej w nocy niż jak był na kp. Ale nie ma zasady, jedne dzieci śpią na butli lepiej a inne nie. Zacznij próbować, wtedy przekonasz się co i jak.
Moj by butle dostal a i tak pierś by zaraz musial dostac ;)
Czasem ma tak z dyda ale przeważnie napije sie i spi dalej.
 
reklama
@Iza K 26 - Dziękuję za tipy. Rzeczywiście może do ogarnięcia. To konkretna porada.

@karolyn1987 & @olcia1718 - Myślę, że nie ma co debatować czy powinien tyle się budzić czy nie. Każde dziecko jest inne. Przez pierwsze miesiące syn spał jak wór, całą noc, staraliśmy się rozgraniczać mu dzień/noc. Budził się tylko raz, spał 5h, potem jeszcze 3,4h...
Potem coś się zmieniło i teraz budzi się 3,4, czasami 5 razy w nocy.
Gdy rozmiawiam ze znajomymi, to ich dzieci czasami nie przespały dłużej niż 1,5h przez rok , a inne śpią 3/4 doby.
Ja sama jako niemowle wrzeszczałam pół roku i nie przespałam ani jednej nocy. Mój brat, wychowany tak samo - zupełnie odwrotnie.
Mam swoje sposoby na usypianie, na spanie dostaje więcej mleczka, kombinuję z tym i z tamtym...
Niestety syn rozwija się bardzo szybko, codziennie uczy się czegoś nowego. Gdy miał 6 miesięcy to już raczkował, stał prawie samodzielnie. Im więcej umiał, tym bardziej roznosiła go energia i w nocy nagle prawie przez sen zaczynał raczkować. Podnieta z testowania nowych umiejętności to częsty powód dla którego dzieci źle śpią. Bardzo bym chciała, żeby zaczął już normalnie spać, ale chyba nie mam na to takiego wpływu jakbym chciała.

Tak czy owak.... Nie chciałabym odstawiać od piersi, bo to ogromna wygoda w nocy, dla niego i dla mnie. Ale muszę też niestety zadbać o siebie, muszę się leczyć, przyjmować leki, coraz pilniej.

Kompletnie tylko nie wiem jak to zrobić w nocy, tak aby syn się nie zdążył rozbudzić (ja też :D) , bo grzanie wody i szykowanie mleka w nocy to kiepskie rozwiązanie. Może jednak zacznę kombinować tak jak Iza K :) ... jest to jakiś pomysł :)
A moze nasciagaj i pomroz swoje mleko :-)
? Bo szkoda :-)

Moj mial 6.5 jak raczkowal 7.5 sam chodził przy meblach .9 jak sam poszedl :-)
 
Do góry