reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Witajcie po dwutygodniowym lenistwie. Każdemu polecam taki wyjazd :) Ciechocinek jak Ciechocinek, małe miasteczko, pełne kuracjuszy, ale zabiegi tj masaże i gimnastyka do tego basen to super sprawa.
Wprawdzie na gimnastyce nie mogłam robić wszystkich ćwiczeń np : ćwiczenia w leżeniu na brzuchu, ale pozostałe były super zwłaszcza rozciągające :)
Masaże: oczywiście tylko górnego odcinka i na siedząco - czyli obręcz barkowa -świetna sprawa, zwłaszcza, że mogę spać już tylko na boku. I to głównie na lewym bo jak dłużej poleżę na prawym boku to komuś to przeszkadza :) Nie wiem jak Wy, ale jak leżę na wznak, to może się nie duszę, ale brakuje mi tchu :( A zaczynałam już czuć bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa od tego spania na boku, a teraz jest super :) POLECAM :)
Mam teraz motywację być ćwiczyć, może nie codziennie, ale co 2 dzień :) Kogo polecacie? pamiętam, że któraś wcześniej polecała bodajże Natalię Gacką - nie wiem czy dobrze pamiętam.
Dziś staram się nadrabiać co pisałyście, ale utknęłam na 964 stronie i chyba resztę dziś odpuszczę.
 
reklama
I jeszcze jedna ważna rzecz, byliśmy wczoraj na połówkowych, chłopak waga 431 g :)
to mój 20 T 2 d
Ale wyszła nam jedna rzecz, do obserwacji: nasz mały na pielektazje w obu nerkach, w jednej około 8 mm, w drugiej około 5 mm. Zgodnie z tym co sprawdzaliśmy, to zdarza się u około 10 % płodów płci męskiej, a związane jest z nie całkowitym opróżnianiem się moczu. Oczywiście na razie do obserwacji na usg za miesiąc. Już sprawdzałam, że działania podejmuje się, gdy po porodzie pielektazje są większe niż 10 mm. A jak poniżej to powinny samoistnie zniknąć. No zobaczymy, za dużo sprawdzonych informacji nie znalazłam, więc czeka nas tylko obserwacja. Nawet lekarz robiący usg (mający certyfikat) nie mógł więcej nam wyjaśnić, bo on w chorobach się nie specjalizuje :(
W domu zauważyłam, że w dokumentacji wpisał "Moczowody niewidoczne". Czy możecie zerknąć na swoje dokumentacje z USG, co macie popisane odnośnie moczowodów? czy mogą byc niewidoczne, czy się określa... itp.
I lecę już spać bo północ prawie, jutro będę doczytywać :)
 
Tylko w tym mi się podoba opcja dostawna. W nocy jak znalazł. Chociaż to tylko moje wyobrażenia, chętnie przyjmę uwagi od Mam [emoji1]
Ja przy corce mialam i turystyczne i drewniane-szczebelkowe. Teraz chce kupic takie dostawne do lozka - ja rozgladam sie za chicco next2me.
I tak - wiem, ze to tylko na poczatek, na kilka miesiecy, a wydatek spory. Jednak z mojej perspektywy - nie wyobrazam sobie inaczej. Wien ile razy moje dziecko, ktore bylo kp ladowalo w naszym lozku, bo nie bylo sily odlozyc do lozeczka, ile nocy ktos musial nad nią stac, zeby na starcie smoczek podac czy przewrocic na brzuch, bo sie jej lepiej spalo.
Dla mnie przewaga jest jeszcze w mobilnosci wewnatrz mieszkania. Turystycznym po mieszkaniu sie nie przemieszcze, a to w ciagu dnia moze ze mna wedrowac do kuchnii i salonu.

Dodatkowo na te lozeczka jest popyt na rynku - wiec potem z odsprzedaniem tez nie powinno byc zadnego problemu.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
I jeszcze jedna ważna rzecz, byliśmy wczoraj na połówkowych, chłopak waga 431 g :)
to mój 20 T 2 d
Ale wyszła nam jedna rzecz, do obserwacji: nasz mały na pielektazje w obu nerkach, w jednej około 8 mm, w drugiej około 5 mm. Zgodnie z tym co sprawdzaliśmy, to zdarza się u około 10 % płodów płci męskiej, a związane jest z nie całkowitym opróżnianiem się moczu. Oczywiście na razie do obserwacji na usg za miesiąc. Już sprawdzałam, że działania podejmuje się, gdy po porodzie pielektazje są większe niż 10 mm. A jak poniżej to powinny samoistnie zniknąć. No zobaczymy, za dużo sprawdzonych informacji nie znalazłam, więc czeka nas tylko obserwacja. Nawet lekarz robiący usg (mający certyfikat) nie mógł więcej nam wyjaśnić, bo on w chorobach się nie specjalizuje :(
W domu zauważyłam, że w dokumentacji wpisał "Moczowody niewidoczne". Czy możecie zerknąć na swoje dokumentacje z USG, co macie popisane odnośnie moczowodów? czy mogą byc niewidoczne, czy się określa... itp.
I lecę już spać bo północ prawie, jutro będę doczytywać :)
Zawsze się określa układ moczowy, choć ja mam na swoim bez wyszczególnień, po prostu układ moczowy: norma, nie stwierdzono nieprawidłowości. Nie przejmuj się na zapas, będzie dobrze. Jakiś czas temu chyba @Mecenasowa27 miała problem z torbielami w głowie maluszka, i co? i teraz wszystko dobrze, bo się wchłonęły :) Bądź dobrej myśli :)
 
Cześć wszystkim
Dołączam i ja do mam czerwcowych Termin na 01.06, ciąża 3. Jest już syn i córa a teraz będzie druga córcia Jestem już po usg połówkowym-wszystko ok.

Któraś z Was pytała o wózek Peg Perego. Miałam spacerówkę Pliko P3. Bardzo funkcjonalny wózek. Teraz zastanawiam się między Peg Perego Book Completo a Cybexem Balios S. No i ten Cybex chyba wygra
A co do fotelika to fajny jest Cybex Cloud, który ma możliwość rozłożenia go do pozycji na płasko. Super sprawa, bo dziecko nie jest zgarbione w foteliku ( nie jest ułożone w taką łódeczkę).
witamy kolejną mamę :)

PS. dziewczyny jest już nas 52 na liście :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć wszystkim
Dołączam i ja do mam czerwcowych Termin na 01.06, ciąża 3. Jest już syn i córa a teraz będzie druga córcia Jestem już po usg połówkowym-wszystko ok.

Któraś z Was pytała o wózek Peg Perego. Miałam spacerówkę Pliko P3. Bardzo funkcjonalny wózek. Teraz zastanawiam się między Peg Perego Book Completo a Cybexem Balios S. No i ten Cybex chyba wygra
A co do fotelika to fajny jest Cybex Cloud, który ma możliwość rozłożenia go do pozycji na płasko. Super sprawa, bo dziecko nie jest zgarbione w foteliku ( nie jest ułożone w taką łódeczkę).
Ja też biorę pod uwagę Cybex Cloud. Nowy z bazą isofix kosztuje ok.1400zl. Zastanawiam sie nad uzywanym zestawem lub uzywana samą bazą. Na olx widzialm w różnych cenach 600-850. Co myślicie o używanych fotelikach?
 
Witajcie po dwutygodniowym lenistwie. Każdemu polecam taki wyjazd :) Ciechocinek jak Ciechocinek, małe miasteczko, pełne kuracjuszy, ale zabiegi tj masaże i gimnastyka do tego basen to super sprawa.
Wprawdzie na gimnastyce nie mogłam robić wszystkich ćwiczeń np : ćwiczenia w leżeniu na brzuchu, ale pozostałe były super zwłaszcza rozciągające :)
Masaże: oczywiście tylko górnego odcinka i na siedząco - czyli obręcz barkowa -świetna sprawa, zwłaszcza, że mogę spać już tylko na boku. I to głównie na lewym bo jak dłużej poleżę na prawym boku to komuś to przeszkadza :) Nie wiem jak Wy, ale jak leżę na wznak, to może się nie duszę, ale brakuje mi tchu :( A zaczynałam już czuć bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa od tego spania na boku, a teraz jest super :) POLECAM :)
Mam teraz motywację być ćwiczyć, może nie codziennie, ale co 2 dzień :) Kogo polecacie? pamiętam, że któraś wcześniej polecała bodajże Natalię Gacką - nie wiem czy dobrze pamiętam.
Dziś staram się nadrabiać co pisałyście, ale utknęłam na 964 stronie i chyba resztę dziś odpuszczę.
Do ćwiczeń fajna jest też Angelika Pióro, na YouTube ma całą playlistę z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, jak ostatnio pocwiczylam to nawet miałam zakwasy ;)
 
Dzień dobry :)

Po wczorajszych badaniach wszystko dobrze :) Niestety maluszek nie współpracował zbytnio, zakrył się rączkami a i z płcią się nie afiszował więc nie mamy ładnego zdjęcia tym razem :) Według pomiarów lekarza ma już 25cm i 360g :shocked2: :D wiem, że wszystko w normie i czuję już dziecko ale to 25cm długości krzyczy mi w głowie ciągle :D Jeszcze niedawno lekarz mówił, że ma 2cm i jest wielkości Misia Haribo a tu proszę... :)

A powiem Wam, że o ile mogę bawić się (i to chętnie) w wybór, porównywanie, oglądanie wózków to jednak kwestie fotelika perfidnie zrzucam na męża :D On sobie ogarnie te adaptery,bazy i inne isofixy :) Pewne jest jedno, że też decydujemy się na wózek 2w1 i kupujemy osobno fotelik.

Fajnie, że nas tak dużo :D

Aha, czy jeszcze ktoś poza mną nie wybrał imienia dla dzieciątka? :oops:
 
reklama
Ja też biorę pod uwagę Cybex Cloud. Nowy z bazą isofix kosztuje ok.1400zl. Zastanawiam sie nad uzywanym zestawem lub uzywana samą bazą. Na olx widzialm w różnych cenach 600-850. Co myślicie o używanych fotelikach?
Jeśli nie pochodzą z bliskiego źródła i jesteś pewna, że nie przechodziły wypadku to jeszcze jeszcze. Inaczej nie ma sensu. Po każdym wypadku fotelik powinien być wymieniony, nawet jeśli z zewnątrz nic nie widać, mikropęknięcia w środku sprawiają, że konstrukcja może byc wręcz niebezpieczna. Plus, taki fotelik jest przeznaczony na parę lat używania a później materiał jest już słabszy. Co jak co, ale na tym lepiej nie oszczędzać.

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry