reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z niejadkiem

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
witam, mam problem z moja 10 miesięczną córką. Nie je nic poza mlekiem. Nawet jak dodam cokolwiek do mleka (łyżeczkę kaszki czy kleiku) to już nie zje. Mleko ma zagęszczane Nutritonem ze względu na podejrzenie refluksu. Łyżeczką nie zje nic. Zupka podana przez butelkę też nie wchodzi w grę. Był czas że chwilę już jadła łyżeczką (w momencie kiedy zaczęliśmy zagęszczac mleko) trwało to miesiąc i teraz totalny bunt. Jak dam jej coś na talerzyku żeby brała sobie rączką to zwykle wszystko wyrzuca i gryzie talerzyk. Fakt faktem idą jej teraz zęby i to kilka na raz, rozumiem że może łyżeczka podrażnia ale butelką nie zje nic poza mlekiem. Mam problem bo lekarz zalecił nam podawania żelaza, probuję je rozpuścić w małej ilości mleka i podać w ten sposób ale nie ma szans... zwykłych chrupek kukurydzianych tez nie zje. Nie wiem juz co mam robić. Jestesmy zapisane na konsultację z zaburzeń SI ale to dopiero na czerwice. Może mogę prosić o jakies wskazówki co jeszcze mogę robić? Jak my z mężem coś jemy to zawsze patrzy i czasem mlaska ale jak próbujemy jej coś podac to nie, zaciska wargi i odwraca głowę :(
 
reklama
ja już nie mam siły, w dodatku słabo przybiera na wadze, nie mam pojęcia jak mam jej podać to żelazo. Gdzie jeszcze szukać pomocy. Do buzi weźmie wszystko nawet chusteczki nawilżane ale jedzenie absolutnie nie :(
 
Nawet zdrowe dziecko potrzebuje chwilę czasu, żeby się zorientować, że jedzenie można wkładać do buzi i gryźć. Na początku się tym bawi i wyrzuca i nie ma w tym nic dziwnego. Trzeba dalej podawać, aż dziecko samo zacznie próbować, ale nie możemy wywierać żadnej presji, bo skutek będzie odwrotny. My stosujemy BLW i polecam.
Może jeenak u Was rzeczywiście są jakieś zaburzenia SI, na tym się nie znam.

4BoJp1.png
 
u na BLW nie działa, córka nie jest zainteresowana jedzeniem, z resztą był cza że jadła łyżeczka, nie jakies duże iloci ale co jadła a teraz tak jak pisałam wczesniej jak dodam do mleka żelazo które zalecił nam lekarz to nie wypije
 
reklama
Do góry