reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja od rana w szpitalu, porobili mi badania, pooglądali itd..odrazu dali zastrzyki na rozwój pluc, pessar założyli i teraz kontrolowanie. Szyjka poszla od wczoraj w dół..i zrobilo sie większe rozwarcie..lekarz powiedział, ze pessar daje wieksze szanse dzidziusiowi, ze po pessarze tez moze byc gorzej i dlatego musza poobserwowac.
Będzie dobrze! :)
 
szyjka 15mm, rozwarcie na ponad paluch, miękka. I chyba mi sie macica zaczela stawiać po tych akrobacjach lekarskich z moja szyjką tj. badaniach itd. A u Ciebie jak?
U mnie już dawno nie mierzył ile ma? ;/ Patrzy tylko ręcznie czy wszystko zamknięte i słyszę że szyjka miękka zamknieta przepuszcza na początku na opuszek teraz już na palec ;/
 
U mnie już dawno nie mierzył ile ma? ;/ Patrzy tylko ręcznie czy wszystko zamknięte i słyszę że szyjka miękka zamknieta przepuszcza na początku na opuszek teraz już na palec ;/
no ale co twój gin mówił? jak miekka i sie rozwiera to słabo...ty w domku jestes nie? Oni chyba jak pessar założą to juz nie mierzą, tylko właśnie to rozwarcie i konsystencje..
 
@Agatka29 bądź dobrej myśli - ja leżałam w szpitalu z dziewczyną, której przez skurcze zrobiła się miękka szyjka, skróciła się i rozwarcie na palec. Dali leki, które wyciszyły skurcze, dodatkową dawkę luteiny i magnez 6g w kroplówce i po kilku dniach, jak była na badaniu to już szyjka była twarda i się wydłużyła. I ta historia mnie bardzo podtrzymuje na duchu - że już było ciężko i w sumie prawie przygotowywali ją do porodu, ale udało się zatrzymać i teraz szyjkę ma ok, i wypuścili ją po kilku dniach do domu:)
 
no ale co twój gin mówił? jak miekka i sie rozwiera to słabo...ty w domku jestes nie? Oni chyba jak pessar założą to juz nie mierzą, tylko właśnie to rozwarcie i konsystencje..
Mówi żeby jak najwięcej leżeć ale obiad czy coś delikatnie zrobić mogę i tak funkcjonuje już od 20 tyg
 
reklama
Mówi żeby jak najwięcej leżeć ale obiad czy coś delikatnie zrobić mogę i tak funkcjonuje już od 20 tyg
No ale masz juz 33 tc? To przeciez ma prawo juz powiekszac sie rozwarcie-zwlaszcza ze to druga ciaza? Nie dał Ci skierowania do szpitala na wyciszenie skurczy czy magnez, wiec chyba ok? Dalej odpoczywac i obserwowac? Kiedy nastepna wizyta?
 
Do góry