reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kluseczka to w którym tygodniu urodziłas? Fajnie że miałaś taki szybki poród, życzę wszystkim nam takiej szybkiej akcji. I ile maluszek ważył? Zazdroszczę że masz to już koło siebie :D


Najważniejsze że z Maluszkiem wszystko ok i że nie odstępuje od dzieci urodzonych w terminie :happy2: to pewnie dostaliście parę dni wcześniej sterydy?
celeston ale w 30 tyg i rozmawialam z lekarzem i położna i obydwoje mowili, że na 100% sterydy zadzialaly i na pewno płuca sa lepiej rozwinięte niż gdyby ich nie podać. Mówię to bo na forum istniały teorie, ze jak sie poda wczesniej a poród nie nastapi..to trzeba kolejne dawki bo tamte nic nie wnosza.
 
reklama
Ja też po wizycie. Malutką waży 2500 g,a dziś 34+5 Z USG ,z OM 34+0. Szyjka od 2 tygodni, mimo mych szaleństw, bo dwa razy sprzatalam odkurzacze, pranie, prasowanie, bez zmian, około 19 mm:) Ale zamknieta, z synem na tym etapie była krótsza i rozwarta:) jestem dobrej mysli:):):)
 
Cześć dziewczyny! Mnie oprócz problemu szyjkowego dopadła chyba cukrzyca ciążowa..
Wczoraj zrobiłam test obciążenia glukoza 75. Moje wyniki to :
Na czczo 79 ( norma 70-99)
Po 1 h - 165
Po 2 h - 162
Jestem przerażona.. [emoji17] rozumiem ze bez diety sie nie obejdzie.. czy te wyniki są bardzo złe ? Leżę od założenia szwa juz 6 tygodni czy nasze leżenie ma wpływ na tolerancje glukozy ? Dodam ze nie mam żadnych objawów cukrzycy a na czczo zawsze glukoza 72-79.. pojutrze zaczynam 25 tydzień ciąży..
 
celeston ale w 30 tyg i rozmawialam z lekarzem i położna i obydwoje mowili, że na 100% sterydy zadzialaly i na pewno płuca sa lepiej rozwinięte niż gdyby ich nie podać. Mówię to bo na forum istniały teorie, ze jak sie poda wczesniej a poród nie nastapi..to trzeba kolejne dawki bo tamte nic nie wnosza.
Mi lekarz mówil to samo, gdy podawali mi celeston w 29tc. Nawet usłyszałam, że działa on najlepiej dopiero po tygodniu od podania. Na ile to prawda to nie wiem.

Dziewczyny, do którego tc brałyście luteinę dopochwową i w jakiej dawce?
Ja miałam 2x100 do końca 37tc. Od razu jednak zaznaczę, że tak długo że względu na stosunkowo niską wagę malucha. Gdyby nie to, to usłyszałam, że odstawiac się w 35, max w 36tc. I też powiem, że po odstawieniu skurcze przepowiadajace są częste i bolesne. Jednak to u mnie, a wiem, że wielu dziewczynom nic się nie zmienia po odstawieniu.
 
Dziewczyny, jeszczecWam napiszę,że odkąd ćwiczę regularnie mięśnie Kegla, to z szyjka nic się nie dzieje. Wnioskuje,że może to pomagać, tylko trzeba mieć pewność,że robi się to umiejętnie.
 
reklama
Dziewczyny, do którego tc brałyście luteinę dopochwową i w jakiej dawce?
Ja biorę od 12 tygodnia 2x100. Mamy zmniejszyć o połowę w 34, ale jak to będzie to trudno powiedzieć. Już nie raz lekarz mówił że będziemy powoli z niej schodzić ale się do tej pory nie udalo
 
Ostatnia edycja:
Do góry