reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
No właśnie wczoraj jak go poszłam odebrać to zostaliśmy godzinę dłużej i z nim siedziałam to był zachwycony przedszkole. On nie umie sobie tego poukładać że mnie tam nie ma. Bardzo tęskni. Jak pracowałam to zostawal z babcią ale od jakiegoś pół roku zrobił się taki do mnie przywiązany że jak wyjdę do sklepu to placze, a potem jak wracam po piętnastu minutach to godzinę potrafi się tulic i mówi że tęsknil. Może ta taki etap bo przecież jakiś czas temu to mnie nawet namawiał żebym już szła do pracy bo babcia przyjdzie a potem nagle się zrobił mała przylepa. Dziś jak będzie trzeba to znów z nim posiedzę.
Też ostatnio siedziałam z moją i też była zachwycona. Ale tylko wyszłam na siku to histeria straszna! Panie nie są za tym żebym siedziała z nią bo się przyzwyczai że jestem i potem będzie problem. Moja też się przylepa zrobiła, tak z dnia na dzień i wszędzie i wszystko tylko mama. Oby to taki etap, bo nie widze 3 letniej przylepy i niemowlaka razem :/
 
reklama
Jak to cały dzień siedzi w kącie i płacze??? A panie po co tam są? Wiadomo, że jest dużo dzieci, ale jak ten maluch przeżywa jak można nie podejść, nie przytulić, nie pocieszyć??? :(

Miałam sny ciążowe. Śniło mi się doskonałe usg, a na nim dziewczynka. :D Ależ uparta jestem.
Dziewczynki, wcześniej "czułam ruchy", albo sobie wmówiłam. Teraz nic nie czuję. Zaczynam wpadać w panikę czy wszystko jest ok. Już kilka dni nic nie czuję. :(

Może to jednak były jelita albo tak jak Destino pisze, ruchy są nieregularne. A kiedy następna wizyta?

Dziewczynki, szybkie pytanie: getry ciążowe kupuje się w swoim rozmiarze, czy większe? To moja pierwsza ciąża i nie wiem, czy mi tyłek urośnie. :D Do tej pory nic nie przytyłam. Jak ktoś nie ma tendencji do tycia, to tyłek i tak rośnie?
 
Czemu kurkumy nie mozna?

Mam to samo.. tez myslalam ze to ruchy a teraz nic.. i panikuje
Kurkuma może powodować skurcze i nie jest zalecana w ciaży...
To super rada. Ja caly zeszly tydzien sie spoznialam chwile do pracy bo sie przytulalismy na korytarzu. Tylko tyle zeby najwiekszy placz I zal minal. Czasem jeszcze z pochlipywaniem wchodzilismy do sali ale razu m za reke, dobrowolnie wchodzil. Jak drugiego dnia zrobil mi scene pod przedszkolem z zapieraniem sie to tez nie bralam go na sile. Zamknelam furtke zeby byl bezpieczny I na spokojnie mu powiedzialam, ze jak chce to moze zostac ale ja ide do przedszkola. Nawet troche zwatpilam ale jak drzwi sie zamykaly to sie ruszyl z placzem do mnie. I nastepnego dnia byl placz ale nie bylo scen z zapieraniem sie.
Wiem ze pewnie latwo sie pisze, ale poprobuj roznych taktyk. Nam w przedszkolu powiedzieli ze ciezsze 2 tygodnie sa norma, ale jesli dziecko przez miesiac codziennie placze to warto sie zastanowic bo byc moze po prostu nie jest gotowe psychicznie.
Ja mam za sobą 4 lata przedszkola u córki i naprawdę różne etapy miewała... Grunt to cierpliwość i akceptacja tego co dziecko czuje. Bo dla niego to jest straszne - takie rozstanie z mamą... Zresztą dla mnie moja bezradność też była straszna...
Moja i w zerówce potrafiła się rozpłakać rano czasem i nie chcieć iść...
 
Sluchajcie, w czwartek mam wizyte i nie daje mi jedna rzecz spokoju - na prenatalnych (12+3) lekarz z pelnym przekonaniem stwierdzil, ze bedziemy mieli coreczke - ja od poczatku ciazy, czulam jednak chlopaka :laugh2: Pozniej oczywiscie zglupialam, nie wiem teraz, co bedzie - i tak i tak bedziemy zadowoleni, jendak zaskoczona bylam, ze lekarz tak wczesnie, byl tak pewny - sam z siebie mnie poinformowal o plci malenstwa.

Ale chodzi o to, czy mozna z taka pewnoscia juz w 12 tygodniu stwierdzic, ze to na bank dziewczynka? Czy to nie jest tak, ze we wczesnej ciazy latwiej jest stwierdzic chlopca? Czy w tej chwili te urzadzenia do USG sa takie nowoczesne, ze na prawde mozna byc pewnym?

Nie wiem, czy mam sie rozgladac za niebieskimi czy rozowymi rzeczami :laugh2::laugh2::laugh2:
Nie wiem czemu ale tez wewnetrznie jeszcze nie jestem do konca przekonana, na nic sie nie nastawilam jesli chodzi o plec i niemoge sie baaardzo doczekac czwartku, kiedy to moja gin tam zajrzy i mam nadzieje, ze cos powie :D

Mialyscie moze tak we wczesniejszch ciazach (tych, co byly dosc niedawno - badane na nowoczesnym sprzecie), ze zmienialy sie twierdzenia dotczace plci?
 
Cześć Dziewczyny, witam się i ja :blink:jestem mamą 11 miesięcznej dziewczynki i tak jak Wy czekam na marcowego dzidziusia :blink:jestem już po usg prenatalnych i na 90% będę mieć drugą córeczkę. Czekam na wyniki z krwi i mam nadzieje, że już dzisiaj będę coś wiedziała, bo strasznie długo to trwa, badanie robiłam 28 sierpnia.
Cześć Nataliaaj;-) ;)
 
Cześć Dziewczyny, witam się i ja :blink:jestem mamą 11 miesięcznej dziewczynki i tak jak Wy czekam na marcowego dzidziusia :blink:jestem już po usg prenatalnych i na 90% będę mieć drugą córeczkę. Czekam na wyniki z krwi i mam nadzieje, że już dzisiaj będę coś wiedziała, bo strasznie długo to trwa, badanie robiłam 28 sierpnia.
Cześć Nataliaaj;-) ;)

Czesc! Gratulacje i witamy w naszm gronie! :D
Jak nas juz czytalas, to wiesz, ze trzeba wpisac sie do tabelki, jak nie, to teraz juz wiesz! ;)
Tutaj jest link:

Link do: Marzec 2019
 
@AngelMum wspolczuje ci bardzo. Mam nadzieje, ze to jest wlasnie ten wspanialy czas bys mogla tulic zdrowe i zywe dziecko na ziemi w odpowiednim dla was czasie [emoji178]
Muszę w to wierzyć !!!
Niestety mam podobny stres, każdy dzień to taka wewnętrzna walka o spokój. Wizytę mam 4.10 a chętnie chodziłabym raz w tygodniu. Ale rozsądek podpowiada że należy odsuwać negatywne myśli. Spokojności dla wszystkich :)
Damy radę, nie ma wyjścia. Chociaż jakoś tydzień mi się ciągnie ten 16...
Może to jednak były jelita albo tak jak Destino pisze, ruchy są nieregularne. A kiedy następna wizyta?

Dziewczynki, szybkie pytanie: getry ciążowe kupuje się w swoim rozmiarze, czy większe? To moja pierwsza ciąża i nie wiem, czy mi tyłek urośnie. :D Do tej pory nic nie przytyłam. Jak ktoś nie ma tendencji do tycia, to tyłek i tak rośnie?
Spodnie ciążowe narazie noszę w swoim rozmiarze,a 2 kg na plusie [emoji6]
 
Może zrobimy na zamkniętym wątku cześć brzuszkowa? Jak byłam na październikowych mamusiach 2017 to robiłyśmy sobie zdjęcia naszych brzuszków i pisałyśmy pod zdjęciem który tydz ciąży, potem super było wszystko odtworzyć z przebiegu całej ciąży. Fajnie było tez porównywać nasze brzuszki :) miałyśmy koleżankę która w 36 tygodniu ciąży miała praktycznie lekko zaokrąglony brzuch, jak w 3-4 miesiącu. Nikt by nie uwierzył ze z tego brzuszka mogło takie duże dziecko wyjść :D
Mamy tutaj już taki wątek,ale podejrzewam że i tam powstanie i będzie można wrzucać zdjęcia z twarzami [emoji6]

Link do: Domki dla maluchów


Z tego co widzę to już można tworzyć zamknięty.
 
reklama
Do góry