reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypadanie włosów :(

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Moje Panie, 4 miesiące temu urodziłam córeczkę, od około miesiąca włosy wypadają mi garściami, wiem że to normalne, ale zaczyna mnie to martwić bo włosów nigdy nie miałam zbyt wiele...
Karmię piersią, biorę witaminy które brałam w ciąży (pregna plus), a włosy lecą i lecą.. Macie jakieś swoje "domowe" sposoby ? Jakieś rady ?
Pozdrawiam.
 
reklama
Miałam to samo Ok 2mce po porodzie. Istna masakra. Domowe sposoby tu niestety nie pomogą. Kup sobie odżywki i spreye w aptece (koszt Ok 150zl/mc na poród włosów i hamowanie wypadania) plus witaminy i wizyta u fryzjera, żeby dopasował fryzure.
 
Miałam to samo Ok 2mce po porodzie. Istna masakra. Domowe sposoby tu niestety nie pomogą. Kup sobie odżywki i spreye w aptece (koszt Ok 150zl/mc na poród włosów i hamowanie wypadania) plus witaminy i wizyta u fryzjera, żeby dopasował fryzure.
Też myślałam o wizycie u fryzjera. Niestety mam wysokie czolo i trudno dopasować mi odpowiednią fryzurę :(
 
Witam. Moje Panie, 4 miesiące temu urodziłam córeczkę, od około miesiąca włosy wypadają mi garściami, wiem że to normalne, ale zaczyna mnie to martwić bo włosów nigdy nie miałam zbyt wiele...
Karmię piersią, biorę witaminy które brałam w ciąży (pregna plus), a włosy lecą i lecą.. Macie jakieś swoje "domowe" sposoby ? Jakieś rady ?
Pozdrawiam.
U mnie jest to samo. Fryzjerka powiedziała mi, że jeżeli do roku po porodzie będa tak wypadać to trzeba się tym zainteresować a do tego czasu to normalne. W ciąży wzrasta poziom estrogenu i on powoduje zatrzymanie wypadania włosów. Po porodzie poziom hormonu spada i razem z nim wypadają włosy. One i tak by wypadły, teraz tylko to się skumulowało po prostu.
 
Mi też po ciąży wypadały włosy garściami, byłam przerażona....
i dobrze, że położna poleciła mi Kerabione MAMA. Po 2 miesiącach widziałam już poprawę i nowe włosy , baby hair :) i było ich duuużo:)
a paznokcie miałam twardsze już po miesiącu :)

Żałuję, że nie sięgnęłam po Kerabione MAma wcześniej... uważam, że położne powinny o tym problemie wspominać na szkołach rodzenia... Mnie wypadanie włosów bardzo zestresowało, a produkt jest Świetny bo ma dodatkowo witaminy potrzebne dla matek karmiących :)
 
Znam jedno cudo na wypadanie włosow i serio dziewczyny spróbujcie bo warto. Po 14 dniach baby hairki już widac, meszek wyrasta! u mnie przynajmniej takie to miało tempo ( olejowałam 3-4 razy na tydzien) To cudo to egipski okej HASNA odzywka na wypadanie włosow, na allegro do kupienia
 
Ja bym porobila badania na tarczyce... mi włosy wypadały kiedyś jakiś czas po dużym stresie, i myślałam ze wyłysieje. Może to zabrzmi banalnie ale bardzo szybko pomogły mi tabletki na wypadanie włosów. Kupilam tez szampon i odżywkę. Szampon pewnie nie pomogl ale włosy były ładniejsze po nim.
Dobrze jest również robić sobie regularnie badania krwi. Które pokażą jaki jest nasz ogólny tryb zdrowia.
 
reklama
Do góry