reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja poczyniłam kolejny krok w byciu doskonała :p zapisałam się właśnie do dietetyka , zobaczymy co mi powie jak zobaczy moja wagę :o:o:oops::oops: mam do wykonania kolejne badania jak by tych było mało :p
 
reklama
Ja sie chyba nastawie, ze jest za wczesnie i ze nie uslysze nic. Bo niby pisza, ze od 16 tyg ale pamietam w pierwszej ciazy mi kolezanka jakis badziewny monitor pozyczyla i slychac bylo naprwno wczesniej niz 16tydzien. W sumie jak to w weekend przyjdzie to juz bedzie prawie 14 to cos powinno byc chyba slychac, ja w okolicy brzucha jestem w miare szczupla bo caly fet poszedl w inne okoloce tylnie ;) wiec moze cos zdzialamy juz. Tylko nie mozna tych monitorow za czesto uzywac bo podobno dla maluszka jak sie uzywa doplera to tak jakby przylozyc ucho do gloskika z glosna muzyka. Nie wiem na ile w rym prawdy alenjuz pare razy to czytalam i faktycznie w pierwszej ciazy mala taknjakby uciekala od tego zawse sie zaczynala ruszac wiec czasami byl to kojnsposob jak dlugo ruchow nie czulam al chyba trzeba z umiarem tego uzywac.
Tak to prawda nie nalezy naduzywac. Moja tez ostatnio po calym brzuchu ganialam [emoji1][emoji1]
 
Ok, a wiec cennik z Diagu:
Kariotyp 450 zl za osobe
P/c. p .transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) w kl. IgA (Celiakia) - 80 zl
Panel celiakia IgA (DGP IgA, tTG IgA) met. BLOT - 127 zl
P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM (łącznie) - 120 zl
P/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM (łącznie) - 110 zl
Polimorfizm4g/5g w genie PAI-1 (Trombofilia) - 200 zl
Termolabilny wariant MTHFR - 300 zl
Mutacja 20210 G-A genu protrombiny - 200 zl

Niestety panie nie wiedzialy co to jest V R2 czynnik zwiekszajacy ryzyko zakrzepicy. Nie mogly znalesc tego badania. Moze ktoras z was bedzie wiedziala, jak to sie inaczej/dokladniej nazywa? :)

Juz teraz widze po cenniku z Diagu, ze jednak testDNA wyjdzie mnie taniej. Pakiet trombofilia, celiakia, kariotyp dla jednej osoby to koszt 997 zl. Czekam na wycene z kariotypem dla dwoch osob, na stronie badanie maja po 387 zl, wiec mam nadzieje, ze w pakiecie rozszerzonym troche taniej wyjdzie.

Jak sobie Diag zlicze, 900 zl za same kariotypy, kolejne tyle za trombofilie (przypuszczam ze V R2 bedzie tez ok 200 zl) i celiakia jeszcze ok 200 zl. To duzo wiecej niz przez testDNA.

Kurcze, zapomnialam sie zapytac po ile jest antykoagulant. No i tutaj mam tez dylemat. Na kartce od Pasnika jest Lupus Antykoagulant (LA). W Diag maja nastepujace warianty i nie wiem ktory wariant jest poprawny:
Antykoagulant toczniowy
Antykoagulant toczniowy (LA) – test przesiewowy/potwierdzający (aPTT)
Antykoagulant toczniowy (LA) – test przesiewowy/potwierdzający (dRVVT)
Antykoagulant toczniowy (LA) – testy przesiewowe (aPTT, dRVVt)

Pomocy :szok::-) :)


 
Gosiu , potrzebuje namiary na tą twoja inge z Krakowa , chciała bym najpierw sprawdzić te moje jajowody czy da się je przepchnąć w jakis sposób .
Napisz mi prisze na priv
Dziewczyny i chciałam jeszcze zapytać o te cariotypy tego jeszcze nie robiłam...
Jest szansa uzyskać na to skierowanie od lekarza czy tylko prywatnie monza ?
Mozna kariotypy zrobic na nfz przez poradnie genetyczna. Musisz miec pilne skierowanie ale niestety troche to trwa
 
reklama
Pisz do niego moze wystarczy modyfikacja dawek lekow
Dziękuję Gosiu , już pisałam , mam wykonać kiry i się z nim skontaktować , jetsem również po konsultacji telefonicznej z moją panią Doktor która twierdzi że trzeba poszerzyć diagnostykę immunologi i tam się dopatrywać jakiś nie prawidłowości bo to że możliwe zeby przy tylu dobrych zarodkach się nie udawało , więc w poniedzialek jadę do Krakowa zrobić brakujące badania i zobaczymy co będzie dalej , z tego co zrozumialam moja panią doktor trzeba włączyć ostre leczenie immunologiczne ( mówia też coś o chemi ,ale nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam ) i że wtedy może się udać , zoabczymy
 
Do góry