reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Dgd bardzo mi przykro :(. Nie obwiniaj się, ja też się zawsze bałam bliźniaków, poza tym człowiek sobie w głowie umyśli, że jak wiecej zamrożą to ma jeszcze więcej szans... Życie weryfikuje. Masz kropka w brzuchu i trzymamy za niego mocno kciuki, żeby okazał się złotym strzałem. Uściski!
 
reklama
Hej Laski, na dzisiaj nie mam nikogo w kalendarzu, każdej życzę miłego dnia. :*
Pisałam na fb ale tu też napiszę ku przestrodze. ;) Chociaż może tylko ja nieogarnięta razem z moim ginem. Otóż nie miałam robionej glukozy na czczo w I trymestrze. Nie wiem jak mogłam to przeoczyć a tym bardziej mój gin. :( Tak czy inaczej w zeszłym tygodniu byłam na teście obciążenia glukozą i wyszło, że mam za wysoki cukier na czczo a po glukozie jest ok. Mimo to jest to cukrzyca. Wczoraj byłam u diabetologa i dietetyka, dostałam glukometr i zalecenia. Rano dzisiaj na czczo cukier dalej podwyższony, przy normie 92 mg/dl, ja mam 105 mg/dl. Jutro idę znowu do dietetyka celem dalszej edukacji cukrzycowej. Tak więc dziewczyny chyba musimy mieć oczy dookoła głowy, bo nieraz lekarz daje ciała.
Teraz chodzę do dwóch ginów i jeden mi powiedział, że wyniki mam w normie a drugi kazał iść do diabetologa. Powiem szczerze, że jestem trochę zawiedziona, że ten pierwszy tak podszedł do sprawy, zwłaszcza że jest rzekomo dobry.

Ja dostalam z luxmedu rozpiske wszystkich badan, ktore powinny byc robione na roznych etapach ciazy, glukoze mialam robiona jeszcze w 9 tygodniu.
Jak wroce z pracy to wrzuce na wszelki wypadek tą rozpiske na forum, to bedziesz mogla porownac czy mialas wszystkie badania. Ja bym jednak posluchala tego gina co ci kaze isc do diabetologa
 
@Akatombo standardowo w Novum podają w 3 dobie, ale mi po konsultacji z Szefową moja dr postanowiła rozmrozić wszystkie, które mam i dohodować do blastocysty, by zostały te najsilniejsze i by oszczędzić mi zbędnych transferów (miałam być takim łatwym przypadkiem, a po 2 stymulacjach i 4 transferach nadal dziecka nie ma...). Zmienili podejście, więc jak pogadasz to może i zgodzą się na dłuższą hodowlę. Ja na razie im ufam, w końcu oni się na tym znają, nie ja.
 
@Justin87 zdecydowanie powinnaś iść do diabetologa, albo sam gin powinien Ci ogarnąć zalecenia, co masz robić. Więc słuchaj się drugiego. Generalnie dieta i po tygodniu kontrola cukru na czczo, jak się unormuje to git, dalej dieta i kontrola, a jak się nie unormuje to trzeba będzie włączyć leki - metforminę albo nawet insulinę. Jak gin się nie zna to kieruje dalej, a nie głosi dyrdymały. Wg WHO masz rozpoznaniw cukrzycy ciążowej, a z bliźniakami to już szczególnie powinien być na takie rzeczy wyczulony.
 
Ja niestety nie mam dobrych wieści ...
Wujek Jarek odpisał mi tylko że jest na wyjeździe i dopiero po powrocie będzie analizować moje wyniki...
Dla mnie to niestety oznacza że nie kolejne podejście do stymulacji będzie dopiero po nowym roku...
Szkoda bo mialam ogromną nadzieję że w tym roku zajde w ciążę :(
 
Ja dostalam z luxmedu rozpiske wszystkich badan, ktore powinny byc robione na roznych etapach ciazy, glukoze mialam robiona jeszcze w 9 tygodniu.
Jak wroce z pracy to wrzuce na wszelki wypadek tą rozpiske na forum, to bedziesz mogla porownac czy mialas wszystkie badania. Ja bym jednak posluchala tego gina co ci kaze isc do diabetologa
Tak, posłuchałam i już byłam. Już wdrażam się w dietę cukrzycową.
 
reklama
Ja chciałam jeden :( Bałam się ciąży bliźniaczej. Teraz bym chyba inaczej zrobiła. Mąż był też za dwoma. Załamka:(
Jejku przepraszam nie chcę abyś teraz o tym rozmyślała. Ja też panicznie bałam się bliźniaków bo wiem że i przy jednym dziecku jest pełno pracy. Zostaw te wszystkie myśli trudno już nic nie poradzisz.
 
Do góry