reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Cześć dziewczyny.

Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, okres spóźniał mi się już 8 dzień i test wyszedł pozytywnie. Dwie wyraźne kreski. Prawdę mówiąc myślałam, że to znowu jakieś przesunięcie związane z dietą, bądź innymi czynnikami i po prostu jestem dalej w szoku. Proszę Was, powiedzcie mi co teraz powinnam zrobić? Kiedy najlepiej udać się do ginekologa, aby potwierdzić ciążę? Powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? Niby czytałam o ciążach bardzo dużo, ale w momencie kiedy przychodzi do praktyki, nie wiem jak się zabrać za to wszystko.
 
reklama
Na wizytę u lekarza jeszcze za wcześnie. Zrób test z krwi beta hcg i powtórz po 48 h żeby zobaczyc czy przyrasta prawidłowo. Powinnaś brać kwas foliowy. Możesz też na pierwszą wizytę zrobic moc, morfologię i TSH żeby lekarz sprawdził czY wszystko jest ok. Pierwszą wizytę najlepiej odbyć w 7-8 tygodniu. Wtedy powinno już bić serduszko. Powodzenia
 
Mnie się spóźniał okres tydzień, gdy zrobiłam test i wyszedł pozytyw od razu poszłam do lekarza, żeby potwierdzić ciaze, był już zarodeczek, a na następnej wizycie za 2 tyg już słyszałam serduszko. Twoja decyzja, ale może faktycznie lepiej poczekac z wizyta jak mówi koleżanka wyżej :D badania: morfologia, mocz, tsh i ja robiłam jeszcze ft3 i ft4. Na wizycie lekarz Ci powie o reszcie badań, bo sporo ich Cię czeka :)
 
jak najszybciej umów się na wizytę lekarz ci powie co i jak. Nie rozumiem po co dziewczyny doradzają robić betę i to co dwa dni?to nic ci nie da.nawet jak wyjdzie ,że beta nie przyrasta to i tak sama nic nie zrobisz i musisz iść do lekarza.ja w ciąży nie robiłam ani raz bety, nawet nie wiedziałam o takim badaniu;0 podobnie nie miałam robione tsh a chodziłam prywatnie do dobrej pani ginekolog. nie każdy musi robić te badania, bez sensu.lekarz cię zbada manualnie,usg i oceni czy ciąża rozwija się prawidłowo bo to widać na usg. w razie czego zaleci badania ale tak to nie ma potrzeby, szkoda się stresować.bierz kwas foliowy i witaminy B complex, powodzenia:)
 
Ostatnia edycja:
Ja tez nie wiedziałam o becie :D ale lepiej badania na tarczyce zrobić, mój lekarz na przyklad mnie na nie skierował i uważam, ze słusznie, bo chora tarczyca w ciąży nie jest zbyt bezpieczna i lepiej wiedzieć, czy jest dobrze wszystko.
 
Jeśli nie chorujesz i nie bierzesz żadnych leków, umów się około 2 tygodnie po spóźnionym okresie (chodzi o to, że serduszko jest ok. 6 tygodnia licząc od owulacji).

Zrób betę (ale nie wiem, po co ją powtarzać i się stresować - przyrasta / nie przyrasta... nawet jak nie, to nic Ci taka wiedza nie da. Poza tym powyżej jakiejś wartości przyrasta wolniej...). Co do badań - generalnie muszą one być zrobione do 10 tygodnia ciąży, więc poczekałabym na wizytę (bo obok TSH, jest jeszcze morfologia, glukoza, HIV, różyczka, cytomegalia, kiła, toksoplazmowa - więc nie wiem, czy jest sens się kłuć dwa razy). Tarczyca koniecznie - nawet jeśli nie chorowałaś przed.

Co do leków: na razie kwas foliowy.

Jeśli bierzesz jakieś leki - jak najszybciej.

I gratuluję :)
 
reklama
najważniejsze to dobrze się odżywiać i odpoczywać żeby nie złapać jakiegoś świństwa.i iść do lekarza, nie czekać bo gdyby coś było nie tak to będzie szybka interwencja. zresztą będziesz spokojniejsza jak cię lekarz zbada i powie że wszystko jest dobrze ;)
 
reklama
Dbaj o siebie, mozesz lykac foliany, chyba ze poziom masz ok, ale to ponoc rzadkie :p
Ja na wizyty chodzę ok 8tc. Bety też nie robie. Chyba ze cos niepokojacego sie dzieje lub byly problemy z poczeciem to inaczej.
 
Do góry