reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na mleko krowie czy kolki ?

Lekarz nawet dziecka nie obejrzał, tylko stwierdził ze to kolki, a dzisiaj mały właśnie 3 razy zwymiotował i dostał wysypki na klatce piersiowej, naszcescie jutro mamy wizytę u innego lekarza. Chociaż ja sama już bym pobiegła po mleko pepti ( u nas dostępne bez recpety) ale poczekam już do jutra na opinie lekarza.
Zasięgnij opinii u kilku lekarzy. Mleko pepti łatwo podać, ale nie jest ono rewelacyjne pod kilkoma względami. Lepiej, żeby dobry lekarz jakoś wami pokierował. Zawsze można spróbować zmienić obecne mm na jakieś inne o dobrym składzie, niekoniecznie pepti.

Obserwuj dokładnie gdzie występuje wysypka. Na wymioty to mogą też świadczyć o jakiejś infekcji... Ciężko stwierdzić jednoznacznie u takiego maluszka :( sam nam niewiele powie, tyle co coś pokaże :(
 
reklama
U nas alergia wyglądała inaczej.
Spienione kupki, mega wzdędia, obfite ulewania, czerwone suche policzki, krew w stolcu
 
Lekarz nawet dziecka nie obejrzał, tylko stwierdził ze to kolki, a dzisiaj mały właśnie 3 razy zwymiotował i dostał wysypki na klatce piersiowej, naszcescie jutro mamy wizytę u innego lekarza. Chociaż ja sama już bym pobiegła po mleko pepti ( u nas dostępne bez recpety) ale poczekam już do jutra na opinie lekarza.
Co za glupi lekarz:mad:. dobrze ,ze znalazlas innego. Hmm, moze to rzeczywiscie jakas alergia. Zwlaszcza jak wymiotuje. Obserwuj dziecko czy sie drapie, jakie ma kupki, i jak jutro wstaniesz czy tej wysypki jest wiecej. Mam nadzieje ze nowy lekarz bedzie lepszy od tego ostatniego. Biedne malensto, tak sie meczy ze i tobie lamie serce na ten widok. Trzymam kciuki i napisz co i jak po wizycie. Sama jestem ciekawa.
Pozdrawiam was ciepluko;)
 
Gdyby byla to alergia to byla by wysypka, dzieciaczek pewnie by sie drapal i by dziecko ulewalo. A bylas u lekarza? Co powiedzial??
Nie zawsze muszą być objawy skórne - moja córka ma silną alergię na bmk, ale wysypki nigdy nie miała. Natomiast odrobina białka wystarczy, żeby miała ból brzuszka, coś podobnego do kolki (występuje ewidentna zależność od jedzenia), śluz w kupie, i mocno podrażnioną skórę pod pieluszką - tam, gdzie miała kontakt z kupą /moczem... A objawy skórne występują tylko przy kontakcie ze skórą - zaczerwienienie, skóra wygląda jak podrażnioną. Po eliminacji bmk wszystko zniknęło.
 
Nie zawsze muszą być objawy skórne - moja córka ma silną alergię na bmk, ale wysypki nigdy nie miała. Natomiast odrobina białka wystarczy, żeby miała ból brzuszka, coś podobnego do kolki (występuje ewidentna zależność od jedzenia), śluz w kupie, i mocno podrażnioną skórę pod pieluszką - tam, gdzie miała kontakt z kupą /moczem... A objawy skórne występują tylko przy kontakcie ze skórą - zaczerwienienie, skóra wygląda jak podrażnioną. Po eliminacji bmk wszystko zniknęło.
Ooo no widzisz. Dlatego ja od razu poszlam do lekarza bo sie przestraszylam wysypki. Na internecie jest pelno roznych rad. Ale kazde dziecko jest inne. Dlatego dobrze od razu isc do lekarza. Mi kazal zmienic mleko i po dwoch dniach wszystko wrocilo do normy;););)
Pozdrawiam
 
U nas jest podobnie. Syn ma 6 tygodni i od dwóch jest masakra. Ja karmię odciagam pokarm i myślałam, że coś złego zjadłam można oszaleć. Tej nocy zero snu. W dzień godzinkę a wieczorem potrafi spać 5 godzin do 22 wtedy kiedy ja nie mogę się położyć i zaczyna płakać o 22 kiedy ja już ledwo żywa. Nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuję. Nie mam żadnej rady. Piszę bo może lżej Ci będzie ze nie jesteś sama.
 
U nas jest podobnie. Syn ma 6 tygodni i od dwóch jest masakra. Ja karmię odciagam pokarm i myślałam, że coś złego zjadłam można oszaleć. Tej nocy zero snu. W dzień godzinkę a wieczorem potrafi spać 5 godzin do 22 wtedy kiedy ja nie mogę się położyć i zaczyna płakać o 22 kiedy ja już ledwo żywa. Nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuję. Nie mam żadnej rady. Piszę bo może lżej Ci będzie ze nie jesteś sama.
Moim zdaniem dziecko nie płacze bez powodu, a tym bardziej cały dzień. Coś musi być na rzeczy. Nie wiadomo gdzie szukać pomocy, a lekarze odsyłają do domu... słyszałam już hiostorie o dzieciach płaczących cały dzień, potem okazywało sie ze to alergia na bmk, i po zmianie mleka „podmieniano im dzieci” płacz ustawał. Wiec zawsze jest jakich powód. Ale słyszałam tez ze kolki są właśnie najsilniejsze w 6 tygodniu...
 
Dziewczyny - poczytajcie też sobie o High Need Baby.
Niestety są dzieci, które wymagają ciągłej uwagi. Może znajdziecie tam kilka rad, które sprawdzą się też w Waszym przypadku. Mleko oczywiście można zmienić (byle nie za często), ale jeśli nie pomoże, to może wcale przyczyną nie jest brzuszek (czy też alergia).
 
reklama
Co za glupi lekarz:mad:. dobrze ,ze znalazlas innego. Hmm, moze to rzeczywiscie jakas alergia. Zwlaszcza jak wymiotuje. Obserwuj dziecko czy sie drapie, jakie ma kupki, i jak jutro wstaniesz czy tej wysypki jest wiecej. Mam nadzieje ze nowy lekarz bedzie lepszy od tego ostatniego. Biedne malensto, tak sie meczy ze i tobie lamie serce na ten widok. Trzymam kciuki i napisz co i jak po wizycie. Sama jestem ciekawa.
Pozdrawiam was ciepluko;)
My jesteśmy właśnie po wizycie, lekarza nie jest pewny czy to alergia na bmk, ale zalecił mleko pepti narazie na miesiąc obserwacji. Czyli znowu nie wiadoma a ja boje się kolejnej porażki.. i dziekujemy za wsparcie :)
 
Do góry