reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt szybki wzrost hcg?

Dołączył(a)
15 Kwiecień 2011
Postów
6
Witam, nie potrafię określić wieku ciąży ponieważ ostatni okres miałam pod koniec listopada. Robiłam testy ciążowe po ok 40 dniach i nic nie pokazywalo. Z. Ok 5 stycznia miałam brunatneprawie czarne żelowate, skąpe plamienia trwające dwa dni testy wychodzily negatywne. Dopiero w zeszły piątek zrobiłam testy ciążowe które wyszły pozytywnie, z krwi hcg wyszło 4400. W niedzielę powtórzyłam I wyszło 8900. Czytałam że przy hcg powyżej dwóch tysięcy powinno się podwajac co trzy bądź cztery dni. Czy to możliwe że dziecko będzie chore bądź z zespołem downa? Czytałam że wtedy przyrost jest zbyt szybki :( ponieważ kompletnie nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia, z widelek wuenioskowalam że to może ok 6 tydzień, ale na usg pokazało tylko pusty pęcherzyk ciążowy 9mm :(i
 
reklama
Wpisz sobie w kalkulator, generalnie przyrost jest w normie, nie ma się czym martwić. Na spokojnie idź do lekarza za jakiś tydzień.
 
Dlatego lepiej nie chodzić wcześniej na potwierdzenie ciąży chyba, że coś niepokojące się dzieje. Ja w 2 ciążach czekałam na skończone 7 tc i kilka dni i wtedy już ładnie widać.
 
U mnie też beta szybciej rosła i w listopadzie urodziłam zdrowego syna. Idź na usg w przyszłym tygodniu i będziesz wiedziała co i jak
 
Przechodziłam dokładnie to samo, a nawet może więcej stresu. Wiec opowiem Ci moją historię. Jestem mamą bliźniaków i decydując się na kolejne dziecko niczego bardziej się nie bałam niż kolejnej ciąży mnogiej. Ostatni okres miałam na początku listopada. W połowie udałam się do lekarza, doktora! żeby kontrolnie sprawdzić czy nie mam torbieli itp powiedzieć że zaczynam starania. Po usg stwierdził że owulacje dopiero będzie o ile w ogóle, że daje mi pół roku A później badania i leczenie... wychodziło że cykl będzie b. długi ale u mnie to żadna nowość więc ok. Miałam później lekkie plamiemie i stwierdziłam że to pewnie owulacja. Licząc od tego dnia po 11 dniach zrobiłam test. II kreski. Zrobiłam więc bete: 2200!! Jeszcze nawet nie dzien okresu a tu taki wynik! Boże, czworaczki albo zaśniad albo ZD... dramat. Poszłam do lekarza. Był pusty pecherzyk. Na kolejnym usg był już zarodek, a później biło serce i teraz okazuje się że na wizycie u lekarza byłam już w ciąży! A on mi owulacje wróżył! Synek, jeden :) ma się dobrze i rośnie :) Spokojnie, głowa do góry i czekaj cierpliwie. Jedno co mogę polecić to dobry lekarz z dobrym sprzętem. Na gownianym długo nic nie widać. Będzie dobrze! Beta rośnie prawidłowo, nawet ja miałam ciut większy przyrost.
 
Witam, nie potrafię określić wieku ciąży ponieważ ostatni okres miałam pod koniec listopada. Robiłam testy ciążowe po ok 40 dniach i nic nie pokazywalo. Z. Ok 5 stycznia miałam brunatneprawie czarne żelowate, skąpe plamienia trwające dwa dni testy wychodzily negatywne. Dopiero w zeszły piątek zrobiłam testy ciążowe które wyszły pozytywnie, z krwi hcg wyszło 4400. W niedzielę powtórzyłam I wyszło 8900. Czytałam że przy hcg powyżej dwóch tysięcy powinno się podwajac co trzy bądź cztery dni. Czy to możliwe że dziecko będzie chore bądź z zespołem downa? Czytałam że wtedy przyrost jest zbyt szybki :( ponieważ kompletnie nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia, z widelek wuenioskowalam że to może ok 6 tydzień, ale na usg pokazało tylko pusty pęcherzyk ciążowy 9mm :(i
Ja nie rozumiem po co sobie wkręcac takie rzeczy oO doszukiwać się już na tym etapie dziury w Całym
różnie bywa z Tą beta a widełki są duże. nie ma co stresować się na zapaść a pielęgnować by mieć więcej wiary w to że będzie dobrze i umówić się do lekarza jeśli masz nieregularne cykle i trudno ci stwierdzić na jakim etapie jesteś ( najlepiej by sobie nie wkręcać to iść w ok 7tyg i czekać spokojnie ) a przedewszystkim nie czytać i analizować za wiele bo to tylko przyciąga Najgorsze mysli!
Gratulacje:)
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, zamierzam pójść teraz w piątek i mam nadzieję że wszystsko będzie ok. Byłam rax w ciąży (synek 8 lat) ale wtedy miałam 20 lat I niczym się nie martwiłam, teraz połowa znajomych albo nie może długo zajsc w ciaze albo je traci i niestety się przejmuje, ale staram się trochę wyluzowac. Chociaż mam lekkie bóle podbrzusza a wizytę u lekarza dopiero 20tego :(
 
Do góry