reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Mam nadzieję że nie przytyje dużo W każdym razie będę się starała W pierwszej ciąży a było to 12lat temu przytyłam 22kg więc tym razem nie mogę sobie na to pozwolić Zastanawiam się tylko czy ktoras dziewczyna z obecnych tutaj zaczynala też z taką waga jak ja?? Jeżeli chodzi o lekarza jest to naprawdę bardzo dobry specjalista z super sprzętem itd Niestety przeniósł się teraz do Gdańska i tam pracuje w szpitalu a w moim mieście tylko prywatnie
Gratuluję ciąży I życzę spokojnych 9 miesięcy:) Ja moją ciąże zaczynałam mając 127.8 A skończyłam na 119 :D
 
reklama
Ja też za każdym razem boję się tego pytania o wagę. Moja ginekolog ją zna, więc już oswoiła się z tą myślą. Od początku ciąży z tego powodu kazała mi przyjmować Acard 150g. Czy któraś z Was też to dostała?
 
Z jaką waga zaczynalas??? Ja we wtorek idę do ginekologa na kolejne usg to jest dopiero początek bo 6tydzien Ginekolog ogólnie świetny tylko wstydzę mu się powiedzieć o mojej wadze
97 przy 177 cm
Wagę gin sprawdza przy każdej wizycie, także zapewne przy założeniu karty ciąży również będziesz musiała zwazyc się a nie tylko ją podać...
Mi na pierwszych prenatalnych gin powiedział, że słabiej widać właśnie przez tłuszczyk. Nie był to mój gin prowadzący, od tego na razie nie usłyszałam nic. Jedynie dietetyczka kazała uważać na wagę no i cukier, bo już od początku wyskoczyła mi cukrzyca (jestem na diecie choć nie do końca ją trzymam)
Jak już raz gin wpisze Twoją wagę to kolejne wizyty nie będą już tak stresujące [emoji6]
 
Ja właśnie zaczynam ciąże z podobną waga do Ciebie i mam strasznego doła z tego powodu :-(

@Ona1365-119 Ja doła nie mam. Moja lekarka wie ile waze. Każe pilnować się i tyle. Jest milion innych powodów dla których ciąża może być zagrożona i uwierz mi , że waga to jest pikus. Mam milion innych zmartwień niż moja waga. Mi w żadnej ciąży nikt nie robił głupich uwag. Może czasem coś kto napomknął, ale raczej było to delikatnie i tyle. Wiadomo lekarz może Ci powiedzieć, że dużo wazysz, że masz nie przytyć, że masz trzymać dietę - niski IG , regularne posiłki plus spacery jeśli ciąża będzie przebiegała ok. I tyle. Już jesteś w ciąży. Nie schudniesz nagle 30kg takze glowa do góry i powodzenia ! ;* :*

@M_Lena ja biorę acard 75 i heparyne zastrzyki codziennie w dawce 1,0. , ale to z innego powodu. Choć wiem , że dużo ginow daje że względu na wagę. Nie zaszkodzi , może pomóc;) który masz tc ? Ja po acardzie na początku plamilam ale odstawiłam to i się uspokoiło, potem wróciłam do niego. Teraz mam chwilowa przerwę po zabiegu, ale za kilka dni znów będę go brać.
 
@Ona1365-119 Ja doła nie mam. Moja lekarka wie ile waze. Każe pilnować się i tyle. Jest milion innych powodów dla których ciąża może być zagrożona i uwierz mi , że waga to jest pikus. Mam milion innych zmartwień niż moja waga. Mi w żadnej ciąży nikt nie robił głupich uwag. Może czasem coś kto napomknął, ale raczej było to delikatnie i tyle. Wiadomo lekarz może Ci powiedzieć, że dużo wazysz, że masz nie przytyć, że masz trzymać dietę - niski IG , regularne posiłki plus spacery jeśli ciąża będzie przebiegała ok. I tyle. Już jesteś w ciąży. Nie schudniesz nagle 30kg takze glowa do góry i powodzenia ! ;* :*

@M_Lena ja biorę acard 75 i heparyne zastrzyki codziennie w dawce 1,0. , ale to z innego powodu. Choć wiem , że dużo ginow daje że względu na wagę. Nie zaszkodzi , może pomóc;) który masz tc ? Ja po acardzie na początku plamilam ale odstawiłam to i się uspokoiło, potem wróciłam do niego. Teraz mam chwilowa przerwę po zabiegu, ale za kilka dni znów będę go brać.
Dzięki za info :) Jestem na początku 16 tc.
 
Ja też jestem na acardzie 75, w pierwszej ciąży zatrucie ciążowe, druga stracona, a ta na dopalaczu ;) ja od jednego usłyszałam że mam nie przytyć i tyle, teraz nic na temat wagi nie słyszałam a przeżywam jak stonka wykopki, ważę się co tydzień, a każde spojrzenie na wagę jest dla mnie okropne, w ogóle brzuch mi już zaczyna się pokazywać, to za szybko dla mnie [emoji23][emoji23]
 
A mi dala Acard 150g i zażywam go od 5 tc. Mam nadzieję, że jeśli ma pomoc to pomoże, ale żeby nie zaszkodził.
 
Witam kochane!
Przeczytałam ostatnie 10 stron dopiero, widzę że nie tylko ja mam problem.

W tamtym roku schudłam jakieś 25 kg (z128) i zaszłam w ciążę. Wszystko szło super ale w wakacje straciłam maleństwo. Depresja i moje zaniedbanie doprowadziły do powrotu do wagi wyjściowej.
Wczoraj przeszłam na dietę (post) żeby na początek dobrze wystartować, zrzucić 10-15 kilo (u mnie waga szybko leci na początku) A dziś 2 kreski ma teście.. nie powiem jestem połamaną trochę, ale trzeba zadbać o dietę chyba i iść do przodu.
Widzę że niektóre się wstydzą, nie powinniście kochane :)

Jak z dieta?
Ja jako że mój stan był raczej średni jadłam i pilam śmieciowo. Myślę że samo pilnowanie żeby posiłki były dobre już da trochę, pozatym pewnie dieta cukrzycowa.. dziś akurat mam kontrolę:/ bo cukrzycy nie mam ale pojawiła się w ciąży i chodzę ma kontrolę co 3 miesiące ;)
 
reklama
Witam kochane!
Przeczytałam ostatnie 10 stron dopiero, widzę że nie tylko ja mam problem.

W tamtym roku schudłam jakieś 25 kg (z128) i zaszłam w ciążę. Wszystko szło super ale w wakacje straciłam maleństwo. Depresja i moje zaniedbanie doprowadziły do powrotu do wagi wyjściowej.
Wczoraj przeszłam na dietę (post) żeby na początek dobrze wystartować, zrzucić 10-15 kilo (u mnie waga szybko leci na początku) A dziś 2 kreski ma teście.. nie powiem jestem połamaną trochę, ale trzeba zadbać o dietę chyba i iść do przodu.
Widzę że niektóre się wstydzą, nie powinniście kochane :)

Jak z dieta?
Ja jako że mój stan był raczej średni jadłam i pilam śmieciowo. Myślę że samo pilnowanie żeby posiłki były dobre już da trochę, pozatym pewnie dieta cukrzycowa.. dziś akurat mam kontrolę:/ bo cukrzycy nie mam ale pojawiła się w ciąży i chodzę ma kontrolę co 3 miesiące ;)
Przykro mi z powodu poprzedniej ciąży. Jaka była przyczyna?
Ja nie planowałam diety, cukrzyca ciążowa zrobiła to za mnie :p Dolegliwości I trymestru też niejako pomogły zrzucić kilka kg na start.
 
Do góry