reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny jak sobie radzicie z fizyczna strona ciąży? Leżę od 10 tygodni, dzisiaj poszłam pod prysznic, przeszłam nago obok lustra i się podłamałam troszke. Wielka obwisła pupa + uda, z ogromnym cellulitem Dziewczyny które urodziły, miałyście cellulit? Zeszlo go troszke po porodzie? Leżące, robicie sobie jakieś masaże? Ja jak tylko się ruszę to mam skale zamiast brzucha, także leżę i nic więcej praktycznie, nawet wklepywanie kremu to wyzwanie..
 
CZeść. Jestem tu nowa. 31 tydz ciĄży. Z twardym brzuchem i skurczami borykam sie.od 16 tyg. Ciąży. Do tej pory nie skracaly szyjki a na usg kontrolnym dwa tyg temu okazalo sie ze szyjka ma 2,8 .. mam brac od samego początku magnez 3x1 nospa doraznie i luteina 2x2. Jutro mam.następna wizytę u lekarza. Proponował mi zeby położyć mnie do sszpitala zeby załoŻyć pessar itp. Lezalam juz raz w hszpitalu i dawali mi to samo co biore w domu i tak naprawdę sa dni ze parę razy na dzien czuje skurcz a potem sa dni ze nie liczę juz tych twardnien. Oprócz twardego brzucha i skurczy nie mam innych objawow.. moze ja za duzo o tym myślę i sama je wywoluje hmm. Myślę ze jutro jednak zgodzę sie zeby mnie położył do szpitala może wtedy bede.spokojniejsza. Mam ciążę lezaca i tak :/ nie ma.innych lekow niz magnez i No spa?:/ pomocy bo.Jestem juz.zalamana :/
 
CZeść. Jestem tu nowa. 31 tydz ciĄży. Z twardym brzuchem i skurczami borykam sie.od 16 tyg. Ciąży. Do tej pory nie skracaly szyjki a na usg kontrolnym dwa tyg temu okazalo sie ze szyjka ma 2,8 .. mam brac od samego początku magnez 3x1 nospa doraznie i luteina 2x2. Jutro mam.następna wizytę u lekarza. Proponował mi zeby położyć mnie do sszpitala zeby załoŻyć pessar itp. Lezalam juz raz w hszpitalu i dawali mi to samo co biore w domu i tak naprawdę sa dni ze parę razy na dzien czuje skurcz a potem sa dni ze nie liczę juz tych twardnien. Oprócz twardego brzucha i skurczy nie mam innych objawow.. moze ja za duzo o tym myślę i sama je wywoluje hmm. Myślę ze jutro jednak zgodzę sie zeby mnie położył do szpitala może wtedy bede.spokojniejsza. Mam ciążę lezaca i tak :/ nie ma.innych lekow niz magnez i No spa?:/ pomocy bo.Jestem juz.zalamana :/
Jaka miałaś wcześniej szyjke?
 
W pon byłam na.ktg podczas które to leżąc na plecach mialam pare razy "skurcz" ale on sie ani trochę nie wpisal w zapis :p doktor która mnie badała powiedziała ze wszystko jest w jak.najlepszym porzadku i.ciąża przebiega bez zarzutu a skrócona szyjka na tym etapie jest.możliwa bo sie skraca przed porodem... i ona nie zakladala by pessara w moim.przypadku bo ciąża nie jest zagrożona .. ja.juz zglupialam.. lekarz a lekarz.. kaŻdy ma swoje zdanie a ja dalej tkwie w punkcie wyjścia bo juz niewiem czy to.normalne czy jednak.nie
 
Moze to „jednorazowe” skrócenie.. Gdzieś kiedyś czytałam, ze po 30 tc szyjka powoli może zacząć się skracać, aczkolwiek jezeli gin chce założyć pessar to raczej bym się nie zastanawiała :)
Tez tak myślę ze położe sie zeby załoŻył mi.pessar i najwyżej wycisza wszystko znów kroplowkami z magnezem. Fakt lepszy efekt jest po kroplowce niz lykanie tabletek .. Jestem bliżej niz dalej :D ale martwi mnie to.okropnie mimo to:/
 
reklama
Moze to „jednorazowe” skrócenie.. Gdzieś kiedyś czytałam, ze po 30 tc szyjka powoli może zacząć się skracać, aczkolwiek jezeli gin chce założyć pessar to raczej bym się nie zastanawiała :)
Tez tak myślę ze położe sie zeby załoŻył mi.pessar i najwyżej wycisza wszystko znów kroplowkami z magnezem. Fakt lepszy efekt jest po kroplowce niz lykanie tabletek .. Jestem bliżej niz dalej :D ale martwi mnie to.okropnie mimo tooo. :p
 
Do góry