reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40 płeć dziecka

Dołączył(a)
29 Kwiecień 2019
Postów
3
Witam wszystkich na forum jestem tutaj od niedawna chociaż mamą od bardzo dawna
Zacznę od początku mam trójkę dzieci sami chłopcy z pierwszego małżeństwa . Od dwóch lat jestem z nowym partnerem i pragniemy córeczki bardzo . Obydwoje mamy już swoje lat ja po czterdziestce on przed pięćdziesiątką obydwoje pragniemy dzieciątka jeśli będzie to córcia on na dwóch synów ja trzech i może dla tego ta córcia tak nam w głowach poprzewracała
Pytanie jest takie czy aby nas nie poniosło w tym wieku decydować się na maleństwo i kolejne czy przy tak postępującej medycynie jest możliwość aby była ta nasza córcia proszę o opinie porady będę wdzięczna pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Kiedyś wierzono, że lewe i prawe jajko odpowiada za płeć i jak komuś zależało na płci (a ze względu na czasy zależało raczej na chłopcach) to ucinano to "żeńskie" jajko. To był chyba XVII wiek
Myślę, że tutaj nie ma złotej rady. Słyszałam tylko, że sex przed owulacją daje większe szanse na dziewczynkę bo plemniki z żeńskim genotypem mogą dłużej przetrwać i poczekać na jajeczko.
 
Nie ma możliwości wpływu na płeć. Jest to zależne od plemnika, który wniknie do komórki jajowej czy X czy Y. Komórka zawsze ma X, w zależności który plemnika zapłodni taka płeć - X i Y to chłopiec a X i X dziewczynka. Biologia jakaś 5 klasa podstawówki... Jedyne co to przy in vitro możesz wybrać, bo oni wiedzą po zapłodnieniu jakie są chromosomy, ale sami wpływu na to też nie mają. Wszystkie złote rady to bujda na resorach.
 
Nie ma możliwości wpływu na płeć. Jest to zależne od plemnika, który wniknie do komórki jajowej czy X czy Y. Komórka zawsze ma X, w zależności który plemnika zapłodni taka płeć - X i Y to chłopiec a X i X dziewczynka. Biologia jakaś 5 klasa podstawówki... Jedyne co to przy in vitro możesz wybrać, bo oni wiedzą po zapłodnieniu jakie są chromosomy, ale sami wpływu na to też nie mają. Wszystkie złote rady to bujda na resorach.

Miałam coś podobnego napisać ale wysoko rozwinięta kultura osobista mnie powstrzymała. :p Dlatego pytałam o in vitro. Ale z drugiej strony co by było gdyby wszystkie zarodki powstały męskie? Bo życie i natura bywają przewrotne.
Jednak nie jestem lekarzem i jeśli w Polsce lekarze maja jakieś tajemne ale pewne sposoby to ja się chętnie dowiem i z koleżankami podzielę. Znam conajmniej dwie, które oddałyby dusze i serce za pewny „przepis” na dziewczynkę.
 
reklama
Miałam coś podobnego napisać ale wysoko rozwinięta kultura osobista mnie powstrzymała. :p Dlatego pytałam o in vitro. Ale z drugiej strony co by było gdyby wszystkie zarodki powstały męskie? Bo życie i natura bywają przewrotne.
Jednak nie jestem lekarzem i jeśli w Polsce lekarze maja jakieś tajemne ale pewne sposoby to ja się chętnie dowiem i z koleżankami podzielę. Znam conajmniej dwie, które oddałyby dusze i serce za pewny „przepis” na dziewczynkę.
Myślę, że dobrze, że to jednak natura decyduje i chyba nie chciałabym, żeby można było wybrać. Ciężko byłoby utrzymać równowagę, a natura jakoś daje radę tak, żeby było dobrze. Dziecko najważniejsze, żeby było zdrowe, chociaż ja sama miałam wielkie nadzieje na dziewczynkę albo po prostu od początku czułam, że w brzuchu siedzi mała kobietka.
 
reklama
Nie mówię, ze coś w tym złego. Po prostu ten problem jest na zachodzie niemalże codzienny. Pary maja chłopców i z całego serca pragną dziewczynki, chociaż jednej. Póki co, poza in vitro i możliwością wybrania sobie zarodków do zaszczepienia, medycyna nie posiada jednoznacznej metody na to, jak począć dziewczynkę. To zależy od zbyt wielu czynników.
Ale jeśli jest gdzieś jakaś cudowna metoda to ja poproszę przepis :p
 
Do góry