reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża czy burza hormonów przy antykoncepcji?

Dołączył(a)
12 Czerwiec 2019
Postów
2
Cześć! W ubiegły poniedziałek odbyłam swój pierwszy stosunek, jednakże nie doszło do głębszej penetracji czy też wytrysku w środku. Partner nie miał założonej prezerwatywy zaś ja od 2 miesięcy przyjmuje regularnie tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Podczas ich brania nie musiałam stosować antybiotyków, nie wystąpiły także biegunki/wymioty. Czyli wszystko powiedzmy cacy. Podczas kolejnych dni doszła podwyższona temperatura, która utrzymuje się do dziś, mdłości, zmęczenie, senność. (Zwymiotowała raz, ale to bardziej było wymuszone bo myślałam, że się zatrułam i może mi to jakoś pomoże... niestety nie pomogło). W ten poniedziałek wystąpiło brunatne plamienie (dosyć ciemne), do tego doszło parcie na pęcherz, zwiększony apetyt a zmęczenie dalej się utrzymuje. Z tego co wyczytałam na Internecie na pewne objawy jest zbyt wcześnie dlatego też myślałam o tym jako stresie związanym z studiami, ale do tej pory nie przechodzi bądź też endometriozą. Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
 
reklama
Rozwiązanie
Też nie podejrzewałabym tu ciąży, jak coś Cię jednak niepokoi to zrób sobie test. Bierzesz tabletki dopiero 2 miesiące, może stąd to samopoczucie i plamienia. Ja biorę belarę i w sumie od początku się dobrze czułam ale koleżanki nie raz mówiły że jak swoje brały to początki były z objawami jak ciąża. Powinno się unormować.
Żeby być w ciąży nie wystarczy tylko sex. Jeśli bierzesz tabletki to ciąża jest mało prawdopodobna. Musiałoby dojść do owulacji, czyli tabletki z jakiegoś powodu musiałyby nie zadziałać, ale jeśli brałaś regularnie, nie miałaś wymiotów, biegunki, nie brałaś antybiotyku to wszystko jest ok. Nie ma szans na ciążowe objawy tak wcześnie, nie wyszukuj ich na siłę.
 
Nie sądzę żebyś była w ciąży , tydzień po nie mogą wystąpić objawy ciąży , wmawiasz sobie ,albo masz zwykłą jelitówkę , ja brałam tabletki anty kilka lat ,partner zawsze kończył we mnie i w ciąże nie zaszłam ,więc jeśli bierzesz je zgodnie z zaleceniami to nie jesteś w ciąży
 
Nie sądzę żebyś była w ciąży , tydzień po nie mogą wystąpić objawy ciąży , wmawiasz sobie ,albo masz zwykłą jelitówkę , ja brałam tabletki anty kilka lat ,partner zawsze kończył we mnie i w ciąże nie zaszłam ,więc jeśli bierzesz je zgodnie z zaleceniami to nie jesteś w ciąży
Ja podobnie. 3 lata brałam i nic. Odstawiłam i pach :)
 
reklama
reklama
Też nie podejrzewałabym tu ciąży, jak coś Cię jednak niepokoi to zrób sobie test. Bierzesz tabletki dopiero 2 miesiące, może stąd to samopoczucie i plamienia. Ja biorę belarę i w sumie od początku się dobrze czułam ale koleżanki nie raz mówiły że jak swoje brały to początki były z objawami jak ciąża. Powinno się unormować.
 
Rozwiązanie
Do góry