reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia w ciąży

Dołączył(a)
27 Wrzesień 2018
Postów
3
Mam poważny problem z zaparciami, nie mogę normalnie się wypróżnić już od miesiąca, wymaga to dużo wysiłku.
Czy macie jakieś sprawdzone metody na zaparcia w ciąży?
Jakich preparatów używacie? Proszę pomóżcie.
 
reklama
Laktuloza. Można ją bezpiecznie brać w ciąży, to syrop. Ja brałam 3x dziennie 1 łyżkę i po jednym dniu było lepiej. Potem 2 łyżki jak była potrzeba jakiś czas, jak zaparcia wracały.
 
Dokładny, ja polecam z rana zjeść kiwi z jogurtem naturalnym. Jeśli to nie pomoże to syrop lactulosum, chyba nie pomyliłam nazwy . Ja też miałam problem z zaparciami bo musiałam brać żelazo przez całą ciąże.
 
Wiem jakie to uciazliwe bo strasznie sie meczylam na poczatku ciazy z zaparciami. Nie pomagalo mi nic, a na suszone sliwki ktore tez nie pomagaly nie moglam juz patrzec. Wiem ze nie wolno stosowac zadnych lekow na zaparcia wiec tylko naturalne metody. Potem to minelo a w razie zaparc mi pomaga kakao, mleko, lyzka oleju.
A w pierwszym trymestrze jedyna metoda by sie zalatwic bez parcia bylo pomaganie sobie w inny sposob palcem, inaczej nie dalabym rady sie zalatwic.
 
Wiem jakie to uciazliwe bo strasznie sie meczylam na poczatku ciazy z zaparciami. Nie pomagalo mi nic, a na suszone sliwki ktore tez nie pomagaly nie moglam juz patrzec. Wiem ze nie wolno stosowac zadnych lekow na zaparcia wiec tylko naturalne metody. Potem to minelo a w razie zaparc mi pomaga kakao, mleko, lyzka oleju.
A w pierwszym trymestrze jedyna metoda by sie zalatwic bez parcia bylo pomaganie sobie w inny sposob palcem, inaczej nie dalabym rady sie zalatwic.
Laktulozę można, to jedyny lek. Plus wiadomo, to co ma dużo błonnika.
 
reklama
reklama
Do góry