reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moczenie się w nocy

flesia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Maj 2019
Postów
50
Czy są tu jakieś mamusie, których dziecko w wieku przedszkolnym się moczyło w nocy? Jak szybko im to przeszło? Czy są na to jakieś sposoby?
 
reklama
A to problem pierworny - do tej pory jeszcze nie było suchych nocy? Czy bylo sucho a od niedawna znow sie moczy?
 
Hej moje dziecko się moczy ma 9 lat i od urodzenia dużo sika w nocy (oprócz okresu gdzie normalne jest że dziecko sika w nocy) to pierwszy raz byłam u lekarza po 4roku życia i wg. Usg bylo wszystko ok i mieliśmy czekać aż wyrośnie teraz skończył 9 lat i czekam na wizytę u urologa był moment że zaczął reagować na siku i wstawal w nocy ale tak czy siak nad ranem budzi się w mokrym łóżku. W zeszłym roku byłam u lekarza i powiedział że może na punkcie nerwowym jakieś ukryte emocje cały czas obserwowałam go i dla mnie to nie normalne że dziecko sika aż tyle w ciągu snu. Może brakuje jakiegoś hormonu który zageszcza mocz zobaczymy
Czy są tu jakieś mamusie, których dziecko w wieku przedszkolnym się moczyło w nocy? Jak szybko im to przeszło? Czy są na to jakieś sposoby?
 
Hej moje dziecko się moczy ma 9 lat i od urodzenia dużo sika w nocy (oprócz okresu gdzie normalne jest że dziecko sika w nocy) to pierwszy raz byłam u lekarza po 4roku życia i wg. Usg bylo wszystko ok i mieliśmy czekać aż wyrośnie teraz skończył 9 lat i czekam na wizytę u urologa był moment że zaczął reagować na siku i wstawal w nocy ale tak czy siak nad ranem budzi się w mokrym łóżku. W zeszłym roku byłam u lekarza i powiedział że może na punkcie nerwowym jakieś ukryte emocje cały czas obserwowałam go i dla mnie to nie normalne że dziecko sika aż tyle w ciągu snu. Może brakuje jakiegoś hormonu który zageszcza mocz zobaczymy
Ja mam 8 latka i ten sam problem, identycznie jak u was, lekarza nie widzą w tym nic złego..
U nas do tego dochodzi neuroborelioza, która podobno uszkodziła nerwy.
Ale to nie jest potwierdzone bo nie ma takiej możliwości.
Jest to ogromny problem.
 
Moja córka tez długo się moczyła w nocy. Początkowo w leczeniu, musiała pic dużo wody, kilka szklanek dziennie tak aby powiększyć pęcherz. Ta metoda nie pomogła ale była konieczna w leczeniu. Później córka dostała leki i moczenie ustało. Cały proces trwał 2 miesiące.

Nie wolno podawać napojów na 2 godziny przed spaniem i koniecznie przed do toalety!!

Polecam rozejrzeć się za alarmem który wybudza dziecko w momencie jak zaczyna sikać. To jest bardzo pomocne urządzenie i pomaga ( koleżanka ta metoda oduczyła dziecko sikać- urządzenie wypożyczyła w zakładzie opieki zdrowotnej)

Wytrwałości i konsekwencji życzę.
 
Problem bardzo duży bo dziecko jest zestresowane tym, że sika przez sen, on nie chce tego i jak udaje mu się nie nasikać to rano biegnie do mnie i się cieszy że nie zrobił siku w łóżko. Ja tez staram się nie dawać mu powodu żeby czuł się jeszcze gorzej i staram się być cierpliwa ale czasami jest ciężko kiedy na wieczór zakładasz czysta pościel A rano wszystko zasikane więc teraz przekonałam go do pieluchomajtek (przy czym to nasza tajemnica) ale przynajmniej jest mniej zestresowany druga sprawa jak się nie obudzę to marźnie w nocy bo jednak jest chłodno tak spać w mokrym. Oczywiście nie jest zwolniony z obowiązku spróbowania obudzić się jak będzie czuł że chce siusiu więc zdarza się ze wstaje. Czekam co powie urolog.
Jeżeli chodzi o nerwy to w domu jest normalna atmosfera nie mamy problemów dajemy dzieciom miłość i dużo rozmawiamy czasami jest tak że ma jakieś zakazy. Ogólnie jest wrażliwy emocjonalnie ale nie odchodzi od normy. Normalne 9letnie dziecko.
Ja mam 8 latka i ten sam problem, identycznie jak u was, lekarza nie widzą w tym nic złego..
U nas do tego dochodzi neuroborelioza, która podobno uszkodziła nerwy.
Ale to nie jest potwierdzone bo nie ma takiej możliwości.
Jest to ogromny problem.
 
A jakie leki dostała? Ten alarm faktycznie pomaga? Bo mojego Syna bardzo ciężko jest dobudzic i nie wiem czy taki alarm dałby radę.
Moja córka tez długo się moczyła w nocy. Początkowo w leczeniu, musiała pic dużo wody, kilka szklanek dziennie tak aby powiększyć pęcherz. Ta metoda nie pomogła ale była konieczna w leczeniu. Później córka dostała leki i moczenie ustało. Cały proces trwał 2 miesiące.

Nie wolno podawać napojów na 2 godziny przed spaniem i koniecznie przed do toalety!!

Polecam rozejrzeć się za alarmem który wybudza dziecko w momencie jak zaczyna sikać. To jest bardzo pomocne urządzenie i pomaga ( koleżanka ta metoda oduczyła dziecko sikać- urządzenie wypożyczyła w zakładzie opieki zdrowotnej)

Wytrwałości i konsekwencji życzę.
 
Zani u nas to samo syn wyjątkowo wrażliwy z twardym snem. Pieluchomajtki u nas to normalność, ale i tak zdaży się mokra pościel, dlatego, że nie utrzymują czasami takiej ilość moczu.
Joanulka muszę popytać czy to tutaj w Niemczech mają. Dzięki za info.
 
reklama
Do góry