reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie piersi?

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam na samym początku dodam iż karmie piersią od 10"miesiecy. Od kilku dni zaczęły boleć mnie sutki, myślałam że to przed okresem do którego mam 11dni.lecz wczoraj na wieczór zaczęłam się okropnie czuć, pierś pełna bolaca, piekaca, doszła gorączka oraz bóle kości, głowy wszystko jak na grypę, od wczoraj lykam paracetamol i dostawialam małego cała noc na tą pierś, czy któraś z was ma jakieś domowe sposoby na to żeby pozbyć się tego bólu? Czy jest wogole możliwe zapalenie piersi w 10miesiacu karmienia? Czytałam że tylko na początku.. Jakieś rady kiedy do lekarza lub domowe sposoby?
 
reklama
Rozwiązanie
Aaa noi oczywiście w sklepie nie było kapusty białej tej naszej, wzięłam kapustę stożkowa, nie wiem czy to są podobne czy pomoże? Może któraś wie lub próbowała?
Witaj. Z tego co opisujesz wygląda to na zapalenie piersi. Oczywiście że jest możliwe ja prawie nabawilam się parę miesięcy temu przy ponad 2 latach karmienia. Łykaj coś na bazie ibuprofenu-złagodzi bol gorączkę i działa przeciwzapalnie. Do tego to co już robisz czyli mały często przy piersi. Może okłady z kapusty? A jak nie przejdzie do jutra to do lekarza. Przepraszam za interpunkcje telefon nie współpracuje
 
Myślę, że masz zapalenie piersi.
Bierz leki z ibuprofenem, masuj piersi i wysyłaj męża do sklepu po kapustę! To nie są mity, kapusta bardzo pomaga - weź liść i ponakłuwaj go widelcem, żeby uwolnić soki, a natępnie przyłóż do piersi. Zmieniaj liście co 2-3 godziny. No i cały czas przystawiaj dziecko do piersi, mimo dyskomfortu, niech ci wyciągnie mleko zalegające w gruczołach.
Jeśli po 3 dniach ci nie przejdzie, udaj sie do lekarza, zapewne przepisze ci antybiotyk, podczas brania którego będziesz mogła nadal karmić piersią.
 
Ja zamiast kapusty radzę iść do lekarza po jakieś przeciwzapalne, zameczysz się. Oczywiście jak ktoś woli domowe sposoby to ja szanuję, chociaż osobiście doradzam skorzystanie z dorobków medycyny :) zdrówka
 
Na pewno zamiast paracetamolu łykaj coś z ibuprofenem. Paracetamol tylko zbija gorączkę i działa przeciwbólowo, a ibuprom również przeciwzapalnie. Mnie jak złapało przy pierwszym dziecku, to poszłam do lekarza i dostałam antybiotyk.
 
Witam na samym początku dodam iż karmie piersią od 10"miesiecy. Od kilku dni zaczęły boleć mnie sutki, myślałam że to przed okresem do którego mam 11dni.lecz wczoraj na wieczór zaczęłam się okropnie czuć, pierś pełna bolaca, piekaca, doszła gorączka oraz bóle kości, głowy wszystko jak na grypę, od wczoraj lykam paracetamol i dostawialam małego cała noc na tą pierś, czy któraś z was ma jakieś domowe sposoby na to żeby pozbyć się tego bólu? Czy jest wogole możliwe zapalenie piersi w 10miesiacu karmienia? Czytałam że tylko na początku.. Jakieś rady kiedy do lekarza lub domowe sposoby?
Tak...ja mialam kilka razy...naprawde pomagaja rozbite liscie kapusty....rozbij delikatnie i obkladaj piersi...jak liście beda gorace..zmien je...wyciagaja stan zapalny i gorączkę
 
reklama
Dzięki dziewczyny za rady, wybrałam się do lekarza przepisała antybiotyk Amoxicilline była również zdziwiona że po 10miesiacy się zapalenie zdarzyło że mały już umie dobrze ssać i wgl, kupiłam kapustę robię okłady, mam nadzieję że szybko mi przejdzie bo tak jak rozlozylo mnie w nocy to dawno dawno tak się nie czułam.. Nie spodziewałam się że zapalenie piersi to taki ból :(
 
Aaa noi oczywiście w sklepie nie było kapusty białej tej naszej, wzięłam kapustę stożkowa, nie wiem czy to są podobne czy pomoże? Może któraś wie lub próbowała?
 
Rozwiązanie
Do góry