reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mieczak Zakazny

Dzięki za reakcję. Te przyschnięte też były bardziej białe i wyglądały podobnie jak te jasne. Trochę lampa błyskowa zrobiła swoje, że odbiło się światło. Zastanawiam się jeszcze, czy to.normalne, że są też niektóre kropki zaczerwienione.
 
reklama
Dzięki za reakcję. Te przyschnięte też były bardziej białe i wyglądały podobnie jak te jasne. Trochę lampa błyskowa zrobiła swoje, że odbiło się światło. Zastanawiam się jeszcze, czy to.normalne, że są też niektóre kropki zaczerwienione.

U nas też niektóre były czerwone,wystarczy,że ubranie obciera.
Tak,jak pisałam powyzej,u nas zadziałał solphadermol wraz z vratizolinem.Potwierdzam,że u nas po przypalaniu płynem była masakra,piekło i rozsiewało się tego po całym ciele,że ho ho.Jednak uparcie wszystkie krostki ze stanem zapalnym smarowałam vratizolinem i pomogło.Dziś juz o problemie nie pamietamy,a było naprawdę ciezko.
 
Szkoda, że mam tak utrudniony dostęp do leków tutaj. Będę musiała kogoś poprosic, aby kupił vratizolin mi w Polsce. Solphadermol-niema mowy, już nie zaaplikuje. Mała prawie ucieka, jak chce posmarować :-( :(
 
Szkoda, że mam tak utrudniony dostęp do leków tutaj. Będę musiała kogoś poprosic, aby kupił vratizolin mi w Polsce. Solphadermol-niema mowy, już nie zaaplikuje. Mała prawie ucieka, jak chce posmarować :-( :(

Sam vratizolin nie pomoze,krostki muszą być doprowadzone do stanu zapalnego stąd uzycie wczesniej solphadermolu.
To nie jest lek na receptę,mozesz zamówic w aptece internetowej.
 
Witajcie ponownie.
Trafiłam w końcu w Polsce do dermatologa, która poradziła mi smarowanie krost pigmentem kastellaniego! Zdecydowane polecam! Po 1 tyg. regularnego smarowania 1 x dziennie, po kąpieli, krosty zdecydowanie 'się uspokoiły'. Przestały pojawiać się nowe, te już widoczne zaczęły usychać. Po 2 tyg. Zostały pojedyńcze strupki z tych największych krost.
Pigment kupiłam bez recepty. Tylko uwaga-ma buraczkowy kolor, cieżko schodzi ze skóry, a z ubrania już w ogóle :-) Poświęciliśmy niestety jedną piżamę, ale naprawdę warto było!
Piszę moje rozwiązanie, bo może którejś mamie się przyda.
Pozdrawiam serdecznie!
 
Witam!
Czy ktoś też walczy z mięczakiem?
Iga ma 20 miesięcy.
U nas zaczelo się od 3 małych krostek na nodze, które zbagatelizowałam... Potem rozsiały się na drugą nogę, a teraz gdy jest przeziębiona krosty mamy wszędzie [emoji24]
Lekarz rodzinny proponuje tylko Solphadermol, jednak przy takiej ilości i pieczeniu jest to niemożliwe [emoji45]
Stosowałam neosine i wit c doustnie, a na zmiany puder hasco, masc heviran i jaskółcze ziele (bez rezultatu od 3tyg).
1 marca mamy teleporade z dermatologiem (dr Olechowska) chociaż zapewne i tak potwierdzi to, co już wiemy.
Może któraś z Was również próbuje pokonać mięczaka i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami?
IMG_20210221_123531.jpeg
IMG_20210221_123555.jpeg
IMG_20210221_123332.jpeg
 
Witam!
Czy ktoś też walczy z mięczakiem?
Iga ma 20 miesięcy.
U nas zaczelo się od 3 małych krostek na nodze, które zbagatelizowałam... Potem rozsiały się na drugą nogę, a teraz gdy jest przeziębiona krosty mamy wszędzie [emoji24]
Lekarz rodzinny proponuje tylko Solphadermol, jednak przy takiej ilości i pieczeniu jest to niemożliwe [emoji45]
Stosowałam neosine i wit c doustnie, a na zmiany puder hasco, masc heviran i jaskółcze ziele (bez rezultatu od 3tyg).
1 marca mamy teleporade z dermatologiem (dr Olechowska) chociaż zapewne i tak potwierdzi to, co już wiemy.
Może któraś z Was również próbuje pokonać mięczaka i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami? Zobacz załącznik 1240699Zobacz załącznik 1240700Zobacz załącznik 1240701
Dzień dobry, czy dermatolog potwierdził diagnozę? Co Wam zalecił? Mamy podobne :-(
 
Dzień dobry, czy dermatolog potwierdził diagnozę? Co Wam zalecił? Mamy podobne :-(
też jestem ciekawa rozwiązania tej zagadki, koniecznie daj znać!
Witam!
W sumie nadal nie wiem. Dermatolog na teleporadzie (po wysłaniu 20zdjec) też stwierdziła, że to raczej nie mięczak (ew ukryty w gąszczu innych zmian, ale nie mogła wyłapać żadnej krostki), powiedziała, że to raczej wirusowe (może trwać kilka tyg) i powinnam zasuszac... Krosty zniknęły z tułowia, zostały na nogach i rękach, ale dużo mniej. Zasuszanie niewiele zmieniało, zaczęłam nawilżać i smarować aloesem, jednak nowe zmiany nadal wychodzą [emoji2955] czasem po dłuższej kąpieli, czasem bez żadnego związku z niczym...
Nadal więc nie wiem co jej jest [emoji853]
 
reklama
Witam, ja tez dołączam do walki z mięczakiem. Stwierdzony został dopiero teraz chociaż jak sobie przypomne to córka miała go już rok temu, wtedy jeszcze miala smoczek i pełno takich krostek na brodzie. Myślałam że to od smoczka, jakieś wypryski od śliny i lekarka tez mnie w tym utwierdziła. Potem jakby to znikało ale od pół roku jest strasznie najwieksze bąble ma na granicy dolnej wargi ust i na brodzie tez takie brzydkie kropki. Teraz zaczęły pojawiać sie na ciele ale pojedyncze ale co najgorsze to ma dookoło oczu, na powiekach i pod rzęsami. Dokładnie 2 dni temu byłam u dermatologa i stwierdził mieczaka. Aż mnie krew zalewa że dwaj lekarze pediatrzy to zbagatelizowali bo gdybym wiedziała wczesniej to od razu bym walczyła tylko z ustami i brodą a teraz to juz sie posialo. Dermatolog przepisała mi alderę ale wyczytałam tu że kiepskie a drogieeeeee!!!! no i powiedziala że jak nie pomoże to pod narkoze i wyłyżeczkowanie. Widzę że piszecie że długo walczyliście i łyżeczkowanie u wielu to ostateczność. Ona mi żadnych innych masci o których piszecie nie polecała. Pomózcie proszę. Czym mam smarować w koło tych oczu? czy może byc jodyna? napiszcie proszę. Pozdrawiam
 
Do góry