reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wiele z was dotknęła Małopłytkowość po heparynie?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Witam,
Dużo się pisze o tym że stosowanie heparynę powoduje Małopłytkowość(?)

Ciekawa jestem czy wiele z was dotknął ten problem?

Interesuje mnie również czy doznałyście potwornego wypadania włosów podczas stosowania heparyny?

No i ostatnie pytanie, do kiedy musiałyście stosować heparynę?
 
reklama
Ja przy kontuzji kolana miałam zapisana heparyne bo musiałam leżeć. Może trzy zastrzyki sobie zrobiłam,z reszty zrezygnowałam bo mi było tak od nich słabo że szok.ale od kiedy pamiętam to mam niskie plytki A heparyna jeszcze je rozrzedza.
 
Ja tak miałam po akardzie. Teraz mam brać heparyne ale też się boję brać bo konsekwencje Hitu są poważne a ja mam 80 tys płytek a jestem dopiero w 18 tygodniu. Wczoraj zrobiłam pierwszy zastrzyk a dzisiaj zdycham. Mam całe NOGI POPUCHNIETE. ŻYŁY POWYCHODZILU STRASZNIE. Myślę, ze heparyna działa właśnie na mnie zle.. To jest 1 procent przypadków ze po heparynie powstaje HIT ale w moim przypadku chyba bardzo prawdopodobne... :(
 
Ja tak miałam po akardzie. Teraz mam brać heparyne ale też się boję brać bo konsekwencje Hitu są poważne a ja mam 80 tys płytek a jestem dopiero w 18 tygodniu. Wczoraj zrobiłam pierwszy zastrzyk a dzisiaj zdycham. Mam całe NOGI POPUCHNIETE. ŻYŁY POWYCHODZILU STRASZNIE. Myślę, ze heparyna działa właśnie na mnie zle.. To jest 1 procent przypadków ze po heparynie powstaje HIT ale w moim przypadku chyba bardzo prawdopodobne... :(

Co to jest hit? Ja też biorę Akard
 
Co to jest hit? Ja też biorę Akard
HIT to małopłytkowość wywołana po heparynie. Po akardzie skutki nie są drastyczne i nie znalazłam przypadku zeby komuś coś się stało po małych dawkach dla mnie 150 to było za dużo. Leciała mi kres z nosa i miałam szumy w uszach(symptomy przedawkowania) po 75 mg nic mi nie było
 
Rozwiązanie
HIT to małopłytkowość wywołana po heparynie. Po akardzie skutki nie są drastyczne i nie znalazłam przypadku zeby komuś coś się stało po małych dawkach dla mnie 150 to było za dużo. Leciała mi kres z nosa i miałam szumy w uszach(symptomy przedawkowania) po 75 mg nic mi nie było
Hej, a czym u Ciebie objawia się małopłytkowośc? Masz tylko zanizone płytki czy pozostałe parametry dot. Plytek typu pdw,, p-lcr też? Bo ja mam płytki w normie, ale poza norma pozostałe parametry, które też ponoć świadczą o małopłytkowości. Jakie są tego konsekwencje? Czy jest niebezpieczeństwo dla dziecka? Ja biorę heparynę od 4 tyg, jestem. W 11 tc, dodatkowo acard 75. W ciąży z synem brałam tylko acard 150 i cała ciążę wyniki w normie.
 
Do góry