reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

częstość karmienia

mmaba

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2007
Postów
36
hej)))

mam 2,5 miesięcznego synka, bardzo żarłocznego, karmie go mlekiem modyfikowanym najpierw było to bebiko1, teraz nan bo sa większe dawki i to mu nie starcza, ciągle chce jeść. nie wiem czy karmić go na rządanie, czy co 3, 4 h, dodam ze ciężko jest mu wytrzymać 3 h.wazy już jakieś 7 kg, w nocy przesypia 6,7 h bez karmienia i też nie wiem czy to jest prawidłowe - martwie się tym, nie wiem czy go budzić, natomiast w dzień śpi tylko na spacerze, a czasami między posiłakmi po 10,15 min. może ktos ma ten sam problem
 
reklama
Pytanie zasadnicze: jak duze porcje zjada? Jesli zjada wiecej w ciagu doby niz powinien mozesz sprobowac podawac mu wode lub dolewac wiecej wody do rozrobionego mleczka.
Ponoc powinno sie wybudzac dziecko na karmienie nocne. Ale skoro Twoj synek i tak je duzo, to moze nie ma ptrzeby.
 
ja mam problem wrecz odwrotny. na poczatku maly jadl bardzo ladnie tzn. co 4 godzinki 120ml. teraz mimo ze jest starszy i powinien zjadac wiecej je tyle samo ale czesciej co 2.5-3 godziny. probowalam go czasem przetrzymac do 3.5 godzin bo myslalam ze dzieki temu zje wiecej ale niestety caly czas zjada 120ml. niewiem czy jest to normalne ale pomalu zaczynam sie martwic. przeciez on ma prawie 3 miesiace a wg tabeli powinien zjadac 180ml. prosze napiszcie co robic
 
hej)))

mam 2,5 miesięcznego synka, bardzo żarłocznego, karmie go mlekiem modyfikowanym najpierw było to bebiko1, teraz nan bo sa większe dawki i to mu nie starcza, ciągle chce jeść. nie wiem czy karmić go na rządanie, czy co 3, 4 h, dodam ze ciężko jest mu wytrzymać 3 h.wazy już jakieś 7 kg, w nocy przesypia 6,7 h bez karmienia i też nie wiem czy to jest prawidłowe - martwie się tym, nie wiem czy go budzić, natomiast w dzień śpi tylko na spacerze, a czasami między posiłakmi po 10,15 min. może ktos ma ten sam problem

witam!
mój synek jest na NAN 1. zjada teraz 150 ml co 4 godziny w dzień. A w nocy śpi od 20 do 4 lub 5 rano i nie budze go na jedzonko. przybiera na wadze prawidłow więc jest oki. Waży teraz 5500 g.
Poza tym lekarka mówiła, że w dzień jak dziecko przesypia pory karmienia to tzreba go budzić ale jak w nocy śpi to nie budzić.
a w dzień między karmieniami przed południem dostaje herbatkę rumiankową, po południu samą wodę a wieczorkiem też herbatkę.
I wszytsko gra;-)
 
Do góry