reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
@Anulka. Masz rację :) zazwyczaj kobiety opisują swoje negatywne przeżycia. :)
Będę sobie powtarzać jak mnie najda jakieś złe myśli że urodze szybko, sprawnie i szybko stanę na nogi.

Szaleństwo :D
Na pierwszy porod to wg nie nastawiaj sie zle. Jak wczesniej wspominalam ja rodzilam od 7 do 21.50 z czego do 17 bylam w domu. Spacerowalam,wzielam prysznic, znowu spacer, zjadlam z mezem obiad i jak dotarlismy na porodowke ok.18 to lekarz ordynator do mnie "nie ma miejsca" hahaha [emoji23][emoji23]ale zbadal mnie i mowi "o cholercia 4cm rozwarcie,musimy pania przyjac" [emoji23][emoji23]cala ciaze nastawialam sie,że nie ma sie czego bac bo to moj 1 porod i nie wiem jak to boli na prawde, a najwazniejszy jest dzidzius i dla niego zrobię wszystko. I nie czytaj neta i tych wszystkich historii, bo czasami moga wywolac stres, a nie ma sie czego bac,bo czy SN czy CC po 9 miesiacach to dla nas nieuniknione hehe
 
W sumie to ja też się wspinam [emoji4]
Wchodzenie kilka razy dziennie na 4 piętro
Lucyfer jest fajny :D na netflix. Albo The Suits, Orphan Black, Breaking Bad ... :)

Ja już dzisiaj myśle o świętach powiem Wam. Już rozglądam się za prezentami gwiazdkowymi dla córki :) Ogólnie kupujemy jej kuchnie - drewnianą z akcesoriami (metalowe garnki, naczynka, owoce do krojenia). Wow są takie cuda, że zdecydować się nie umiem. Cała rodzina daje mi kasę - ja kupuje i potem rozwożę by włożyli pod choinkę - uważam, że super to w tym roku wyjdzie bo przynajmniej mała będzie mieć kuchnie z prawdziwego zdarzenia. Ja mam fioła na punkcie wystroju ... masakra jakaś, nawet kuchenka dla dziecka musi współgrać z resztą mieszkania :/
Ja już prezenty zaplanowane w większości. Powoli będę kupować, zamawiać i szukać :)
 
Ja też pomału myślę o prezentach, u nas w regionie to na Mikołaja 6 grudnia dzieci dostają wymarzone prezenty, o które wcześniej prosiły w liście. A rodzice stają na głowie żeby to dostały. Córka zazyczyla sobie domek dla lalek, taki za prawie 400 zł heh a u nas niestety nie ma dziadków żeby dorzucili sir do prezentów. Syn chce jakieś wypasione słuchawki bezprzewodowe, no i jeszcze prezenty dla dzieci w rodzinie, oj pójdzie po kieszeni. Taki sobie moja wymarzyla, konieczność z winda.
 

Załączniki

  • fb8b464742b0b89104162a720f09.jpeg
    fb8b464742b0b89104162a720f09.jpeg
    124,8 KB · Wyświetleń: 76
@Anulka. Masz rację :) zazwyczaj kobiety opisują swoje negatywne przeżycia. :)
Będę sobie powtarzać jak mnie najda jakieś złe myśli że urodze szybko, sprawnie i szybko stanę na nogi.

Szaleństwo :D
Ja opisuje swój poród bardzo negatywnie a mimo wszystko jestem nastawiona na kolejny dokladnie tak jak Ty :) szybko sprawnie i od razu na nogi - trzeba wybrać tylko dobrze szpital. Nie dopuszczam myśli że mogłoby być inaczej. Każda ciąża jest inna. W tej już o wiele lepiej się czuję niż w tamtej i uważam to za dobry znak :)
 
Cześć dziewczyny jestem załamana. Ogólnie jestem czynna zawodowo i obiecałam że zostanę do końca roku i nawet myślałam o styczniu...ale atmosfera średnia, wypłata dzisiaj raczej też. W grudniu tamtego roku miałam wypłacona ekstra premie. I się teraz zastanawiam czy jak zostanę do stycznis to ona będzie mi się liczyc? Była to wypłata za listopad wypłacona do 10 grudnia. Czy któraś z Was się orientuje jak to jest liczone. I do kiedy powinnam pracować aby mi się ta wypłata z grudnia 2018 wyliczyła w L 4?

Nie wiem jak to jest u Ciebie w firmie ale u mnie np premie są yyy tajne :D więc nie wliczane są w pita czyli tym samym lipa będzie na zwolnieniu a jeśli u ciebie wszystko jest cacy i wykazane to biorąc L4 w styczniu brane jest 12 miesięcy twoich zarobków. Jeśli wypłatę z grudnia masz w styczniu i to w styczniu była lepsza wypłata to nie będzie się ona liczyła do pierwszej wypłaty zwolnienia. Ale do następnej już powinna (dobrze rozumiem dziewczyny?)
Coś w stylu nie znam się to się wypowiem [emoji14]

Edytuje. Doczytałam raz jeszcze że wypłata była 10 grudnia - tak jak będziesz miała L4 w styczniu to premia będzie się wliczac :)
 
reklama
Lucyfer jest fajny :D na netflix. Albo The Suits, Orphan Black, Breaking Bad ... :)

Ja już dzisiaj myśle o świętach powiem Wam. Już rozglądam się za prezentami gwiazdkowymi dla córki :) Ogólnie kupujemy jej kuchnie - drewnianą z akcesoriami (metalowe garnki, naczynka, owoce do krojenia). Wow są takie cuda, że zdecydować się nie umiem. Cała rodzina daje mi kasę - ja kupuje i potem rozwożę by włożyli pod choinkę - uważam, że super to w tym roku wyjdzie bo przynajmniej mała będzie mieć kuchnie z prawdziwego zdarzenia. Ja mam fioła na punkcie wystroju ... masakra jakaś, nawet kuchenka dla dziecka musi współgrać z resztą mieszkania :/

W Lidlu mają być kuchnie
 

Załączniki

  • IMG_6118.JPG
    IMG_6118.JPG
    249,3 KB · Wyświetleń: 63
  • IMG_6118.JPG
    IMG_6118.JPG
    249,3 KB · Wyświetleń: 64
Do góry