reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć. Mam pytanie do mam które miały problem szyjkowy w pierwszej ciąży, a mają już za sobą kolejną. Czy w następnej ciąży peoblem się powtórzył? Ja leżałam od 28tc do samego porodu. Mąż już prosi o następnego dzidziusia, a ja jednak boję się że znów będę musiała leżeć, co przy małym dziecku jest ciężkie do wykonania. Dziewczyny, podzielcie się swoimi doświadczeniami :) pozdrawiam
Niestety tak. W każdej ciąży to samo. I niestety w każdej szybciej.
 
reklama
Cześć. Mam pytanie do mam które miały problem szyjkowy w pierwszej ciąży, a mają już za sobą kolejną. Czy w następnej ciąży peoblem się powtórzył? Ja leżałam od 28tc do samego porodu. Mąż już prosi o następnego dzidziusia, a ja jednak boję się że znów będę musiała leżeć, co przy małym dziecku jest ciężkie do wykonania. Dziewczyny, podzielcie się swoimi doświadczeniami :) pozdrawiam
U mnie też leżenie w obu...
 
Miałaś szew albo krążek? Czy w 2 ciazy szyjka zaczęła się szybciej skracac niż w pierwszej?
W żadnej nie miałam szwu ani krążka zakładanego.
W drugiej zaczęła się wcześniej skracać, bo gdzieś ok 28tc w 1 ok 32. Ale u mnie szyjka zatrzymała się na 1,5-2 cm w obu przypadkach bez żadnego rozwarcia. Lekarz twierdzi że taki mój urok, ale trochę strachu było.
 
Witam szyjkowe babeczki...Niestety i ja walczę z problemem. Od 21tc szyjka miekka 3.4 , od 23 tc juz 2.7 szyjkka miekka plus twardniejacy brzuch, ból jak miesiączka i plecy. Gin trzymajacy rękę na pulsie, dodatkowo ktg wykazaly skurcze. Decyzja szpital i ew pessar. W szpitalu wyszlo ze szyjka nie nadaje sie na założenie krążka. Za wiotka. Decyzja szew. Po paru dniach zabieg i mimo lezenia i lekow w szpitalu szyjka 1.5, miekka, rozwarcie na opuszek:(. Aktualnie 26+3 leze w domu, leki.. Ale martwią mnie nadal bóle ala miesiaczkowe... Fakt faktem max 5 dziennie,sekundowe. I przy ew. Wstaniu twardniejacy brzuch. Mozna dostac schizy! Czy którejś mimo szwu szyjka dalej sie skracala? Na co byc gotowym?
 
Myszka, nikt Ci nie powie, na co być gotowym, moze być rożnie (jak zreszta w każdej ciazy). Najlepiej cieszyć sie każdym dniem i starać sie być dobrej myśli, chociaz to zwykle trudne.

Przy szyjkowych problemach w pierwszej ciazy warto przed druga znaleźć sobie dobrego specjalistę i nie oszukiwać sie, ze da sie plackiem leżeć przy małym dziecku w domu ;) No chyba, ze ma sie całodobowa do niego obsługę. Po to często w takich sytuacjach zakłada sie szew profilaktycznie, zeby nie było konieczności leżenia plackiem.
 
Witam szyjkowe babeczki...Niestety i ja walczę z problemem. Od 21tc szyjka miekka 3.4 , od 23 tc juz 2.7 szyjkka miekka plus twardniejacy brzuch, ból jak miesiączka i plecy. Gin trzymajacy rękę na pulsie, dodatkowo ktg wykazaly skurcze. Decyzja szpital i ew pessar. W szpitalu wyszlo ze szyjka nie nadaje sie na założenie krążka. Za wiotka. Decyzja szew. Po paru dniach zabieg i mimo lezenia i lekow w szpitalu szyjka 1.5, miekka, rozwarcie na opuszek:(. Aktualnie 26+3 leze w domu, leki.. Ale martwią mnie nadal bóle ala miesiaczkowe... Fakt faktem max 5 dziennie,sekundowe. I przy ew. Wstaniu twardniejacy brzuch. Mozna dostac schizy! Czy którejś mimo szwu szyjka dalej sie skracala? Na co byc gotowym?
O kurczę, mimo szwu szyjka nadal Ci się skraca? Jak komentuje to lekarz? Wydaje mi się, że powinnaś w tej sytuacji raczej leżeć w szpitalu niż w domu. Jakie leki bierzesz na te skurcze i twardnienia ?
 
reklama
Nie nie, skracala sie lezac w szpitalu przy lekach przed szwem. Teraz jade na wizyte tydz po zabiegu, i dopiero sie dowiem czy trzyma. Leki mam luteine, duphaston, nospe, relanium, magnez
 
Do góry