reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy do szpitala zabiera się swoje mm

Bzdura że nie można zmieniać mleka po wyjściu ze szpitala, gdzieś ty to wyczytała kobieto... Kolejna bzdura że bebilon jest lepszy od hipp, sama podaję bebilon ale żałuję, nie chce już zmieniać bo syn się przyzwyczaić ale drugi raz wybrałbym inne. Z mlek dostępnych na rynku to hipp jest jednym z lepszych, ewentualnie bebilon ale nie zwykły tylko profutura. Czy do szpitala można wziąć swoje to nie sądzę, tak czy siak przygotuj się że będą cię położne przymuszac do KP, co jak i ja uważam jest najlepszą opcjach dla dziecka, niekoniecznie dla matki.
 
reklama
A po co się od razu nastawiać że nie i koniec a nawet nie spróbowałaś...dla mnie to trochę dziwne nastawienie i ciężko mi to zrozumieć. Przecież dla własnego dziecka chce się jak najlepiej a wiadomo że mleko mamy jest dużo lepsze niż mm. Mam malutkie piersi i na dodatek wiedziałam że już 3 tyg po porodzie będę musiała zostawiać małego z babcią na parę godzin dziennie i wrócić na 2 miechy dokończyć liceum. Strasznie przeżywałam że tak króciutko pokarmie małego. Ale znalazłam inne rozwiązanie ;) na przerwach, nawet 5 minutówkach latałam do gabinetu pielęgniarki i ściągałam mleczko, ona trzymała w lodówce a jak kończyłam lekcje to zabierałam. Tak udało się przez 2 miesiące utrzymać laktacje, a ja miałam gdzieś docinki koleżanek i nigdy nie zapomnę ekspresowej trasy między gabinetem pielęgniarki a klasami. Po lekcjach karmiłam piersią, a od maja po maturkach już tylko piersią bez butelki. Obecnie karmię już 19 miesięcy i jestem z tego niesamowicie dumna że tak się udało, staram się zachęcać do kp, rozumiejąc jednocześnie te mamy które muszą wybrać mm. Ale statystyki są przerażające, chyba tylko 5% mam karmi powyżej 6 miesiąca życia, wierzyć mi się nie chce że aż tyle kobiet ma z tym problemy. Chyba natura po to tak nas wyposażyła żebyśmy z tego korzystały i wierzę że mleko mamy ma wpływ na dziecko nie tylko w danym momencie ale i w przyszłości może mieć jakiś wpływ. Także @Mamaona wiem że nie odpowiedziałam na Twoje pytanie ale może coś tam jeszcze pomyślisz w tym temacie, przecież spróbować można a mm teraz jest sporo to zawsze kupisz w razie co. Chyba że to już ostateczna decyzja, to życzę odpowiedniego doboru mleczka [emoji5] moja mama zawsze mówiła że Bebilon jest najlepszy w razie potrzeby
 
najlepiej dowiedz się, jak jest w szpitalu w którym chcesz rodzić, bo co szpital to inna praktyka.
jak jesteś na 100% zdecydowana na mm to ja bym jednak wzięła swoje, takie gotowe w jednorazowych butelkach, że nie trzeba przygotowywać. może być tak, że będą Cię namawiać na kp i niechętnie dawać mm - w takiej sytuacji była moja współlokatorka, która karmić piersią za bardzo nie chciała, ale miała mleko, więc położne krzywo patrzyły jak prosiła o butelkę
 
Czesc, czy idąc do szpitala trzeba zabrać swoje mleko modyfikowane? Moja mała nie będzie piersią karmiona wcale. Położna na szkole rodzenia mówiła ze w szpitalach raczej wolą dawać swoje. Tylko ze potem po wyjściu ze szpitala nie mogę zmienić mleka i muszę dawać to co dziecko dostawało na oddziale przynamniej 2mce. Czy to się zgadza??? W szpitalach ponoć przeważnie dają hippa, ale ja chciałabym dawać inne mleko, lepsze. Nie bardzo wiem jak to rozwiązać, napiszcie co radzicie. Czy może zmiana mleka po wyjściu ze szpitala nie będzie miała znaczenia?
Szpital Gdynia
 
Ja jak urodziłam syna to w szpitalu dostawał enfamil. Jak wróciliśmy do domu od razu mu zmieniliśmy na Bebilon i nie było problemu, chociaż może być różnie. W środę mam CC i też nie będę w ogóle karmiła piersią ale tak samo jak Ty słyszałam, że w szpitalu mają dawać swoje. Stwierdziłam, że przy szpitalu jest apteka i zawsze małe opakowanie na pobyt w szpitalu można sobie kupić. Zobaczysz co Ci powiedzą w szpitalu
 
To czy ktoś chce karmić piersią czy nie to sprawa inwidualna i nie Nam oceniać. Osobiście w szpitalu moja córka była dokarmiana Nan i położne w szpitalu powiedziały aby mleka nie zmieniać skoro dziecko pije i nic mu po nim nie jest. Po wyjściu z szpitala karmiłam piersią potem tak jak w szpitalu NAN
 
reklama
Czesc, czy idąc do szpitala trzeba zabrać swoje mleko modyfikowane? Moja mała nie będzie piersią karmiona wcale. Położna na szkole rodzenia mówiła ze w szpitalach raczej wolą dawać swoje. Tylko ze potem po wyjściu ze szpitala nie mogę zmienić mleka i muszę dawać to co dziecko dostawało na oddziale przynamniej 2mce. Czy to się zgadza??? W szpitalach ponoć przeważnie dają hippa, ale ja chciałabym dawać inne mleko, lepsze. Nie bardzo wiem jak to rozwiązać, napiszcie co radzicie. Czy może zmiana mleka po wyjściu ze szpitala nie będzie miała znaczenia?
Szpital Gdynia
Ja po porodzie miałam mało pokarmu a na pewno za mało by zaspokoić mojego syna i w szpitalu dawali mi takie małe buteleczki mm w postaci płynu np. Bebilon, Bebiko. Jednaķ żeby dostać taką buteleczkę to była droga przez mękę. Dlatego przy kolejnym porodzie mam zamiar sama się zaopatrzyć w takie buteleczki bez zbędnego proszenia się. Dlatego na Twoje pytania odpowiadam: TAK zabrałabym.
 
Do góry