reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nooo ... a wiesz co sie nasluchalam w gabinecie jak lekarz sie dowiedzial ze chce do naszego jarka isc. O lekach ze kiedys sie wydarzy tragedia bo takie leki stosuje i ze badanie kir nie ma sensu itd. Tez tak wlasnie sie zastanawialam czy przed sama punkcja jest sens badac znowu immunologie. Tez mam nadzieje ze nie bedzie potzreby :)
Juz pisze. te badania zlecil mi moj lekarz po koslutacji z ich immunologiem zebym najpierw je zrobila a jak cos wyjdzie to dopiero wtedy na wizyte do niego. On naprawde nie naciaga mnie na koszty i staram sie mu ufac. Uczyl sie leczyl we Francji wiec chyba tez wie co robi.

P/c antyfosfolipidowe IGG i IGM 1
P/c antykardiolipinowe i tutaj mi wynik wyszedl watpliwy 12,5 ale powiedzial ze spoko i to acard powinien zalatwic
Przeciwciala przeciwjądrowe - nie wykryto becnosci przeciwcial przeciwjadrowych
Tyreotropina trzciej generacji 1
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej 0,5 norma do 5 wiec super malo i w normie
P/c przeciw antygenom łożyska ujemny nie stwierdzono przeciwcial

wiem ze to nie jest duzo badan ale powiedzieli mi ze to w zupelnosci wystarczy. Za same te badania zaplacilam cos kolo 1000 zl wiec tez juz cos powinny powiedziec...

Czy u ciebie w klinice dają profilaktycznie steryd i heparyne?
Dorzucilabym jeszcze nk chociaż, żebyś wiedziała czy musisz to zbijać. No i dobrze by było ten pakiet na trombofilie zrobić, ale jak sami ci dadzą heparyne to wtedy bym sobie darowala, bo to kolejne 350 zł jest..
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. Mój organizm słabo reaguje na leki nie dość że mało Jajeczek to jeszcze małe. Ahh trochę żałuję że nie skorzystałam z komórek innej kobiety bo moje chyba są nie do końca Okey

A który dzień stymulacji masz teraz? Mogą Ci coś jeszcze dołożyć w klinice lub trochę przeciągnąć stymulacje.
Pamiętaj, że wystarczy TEN 1 zarodek żeby być w ciąży :)
 
Czy u ciebie w klinice dają profilaktycznie steryd i heparyne?
Dorzucilabym jeszcze nk chociaż, żebyś wiedziała czy musisz to zbijać. No i dobrze by było ten pakiet na trombofilie zrobić, ale jak sami ci dadzą heparyne to wtedy bym sobie darowala, bo to kolejne 350 zł jest..
Tak encorton na czas brania progesteronu czyli u mnie zawsze na 5 dpt bo zawsze blastocysta no i po transferze do wyniku bety. Heparyna to chyba w formie fraxiparyny ampulki w zastrzykach zaraz od dnia transferu do wynikow bety. Tak jak piszesz jak tylko bede miala odpowiedni dzien cyklu robie komorki nk.
 
Tak encorton na czas brania progesteronu czyli u mnie zawsze na 5 dpt bo zawsze blastocysta no i po transferze do wyniku bety. Heparyna to chyba w formie fraxiparyny ampulki w zastrzykach zaraz od dnia transferu do wynikow bety. Tak jak piszesz jak tylko bede miala odpowiedni dzien cyklu robie komorki nk.
encorton oczywiscie na 5 dni przed transferem bo zle wczesniej napisalam
 
Dokladnie.. dlatego teorie ze zarodki są wadliwe wtedy jak rodzice mają jakieś problemy genetyczne w rodzinie itd to jakies bujdy... Przy stymulacji uzyskuje się nadliczbowa ilość komórek niż naturalnie więc natura powstałe zarodki selekcjonuje po swojemu.. Kobiety które naturalnie zachodzą w ciążę nie sprawdzając bety kilka dni po zapłodnienia zachodzą w ciążę które się kończą na bardzo wczesnym etapie i o tym nie wiedząc.. To co dzieje się po in vitro to dosc podobna sytuacja...
Dobrze ze wlasnie o tym wspomnialas, ze produkujemy nadliczbowa ilosc komorek. Ja tym razem chce isc dlugim protokolem zeby tych komorek bylo mniej a lepszej jakosci bo wczesniej mialam krotki, mialam ich duzo i spora ilosc za wczesnie popekala. Niby wiem co mam robic a tym razem sie chol...nie boje.
 
reklama
Do góry