reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hyperprolaktynemia czynnościowa - dostinex

Daraa_94

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
4 696
Dziewczyny tak jak tytule cierpię na hyperprolaktynemiae czynnościowa, zazwyczaj skacze - zależy od natężenia stresu. Najniższą miałam 18 a najwięcej 47
Endokrynolog przepisała mi dostinex moje pytanie do Was czy któraś z Was brała ten lek? Skutki uboczne? Zaszłyscie w ciążę?
 
reklama
Hej, ja mam hiperprolaktynemię czynnościową, wyniki były różne od 44 do nawet 77. Biorę dostinex, ale nawet z tak wysoką prolaktyną - 77 - miałam owulację, co potwierdzał monitoring u mojego ginekologa. Jednak i tak biorę dostibex, on ładnie zbija prolaktynę i dość szybko, ja zaszłam w ciążę na dostinexie, masa moich koleżanek również, niektóre nawet w pierwszym miesiącu brania leku. Ja brałam dostinex od roku, dopiero po toku zaczęliśmy się starać o dziecko, żeby mi się wszystko zgrało z planami zawodowymi, a zaszłam w ciąże w 3 cyklu starań. U mnie nie ma żadnych skutków ubocznych brania, zero, ale wiem, ze tutaj dziewczyny różnie reagują i maja skutki uboczne. Nie mniej jednak ja pewnie zaszłabym w ciąże nawet bez brania leku, gdyż o dziwo prolaktyna nie blokowała mi owulacji, ale warto brać i tego pilnować żeby była w normie. Pozdrawiam!
 
Ja brałam😊 skutków ubocznym nie odczułam. Jestem obecnie w ciąży😉
Dziewczyny tak jak tytule cierpię na hyperprolaktynemiae czynnościowa, zazwyczaj skacze - zależy od natężenia stresu. Najniższą miałam 18 a najwięcej 47
Endokrynolog przepisała mi dostinex moje pytanie do Was czy któraś z Was brała ten lek? Skutki uboczne? Zaszłyscie w ciążę?
 
Właśnie u mnie też dochodzi do owulacji, mam jeszcze euthyrox na tarczyce :) także może akurat
Hej, ja mam hiperprolaktynemię czynnościową, wyniki były różne od 44 do nawet 77. Biorę dostinex, ale nawet z tak wysoką prolaktyną - 77 - miałam owulację, co potwierdzał monitoring u mojego ginekologa. Jednak i tak biorę dostibex, on ładnie zbija prolaktynę i dość szybko, ja zaszłam w ciążę na dostinexie, masa moich koleżanek również, niektóre nawet w pierwszym miesiącu brania leku. Ja brałam dostinex od roku, dopiero po toku zaczęliśmy się starać o dziecko, żeby mi się wszystko zgrało z planami zawodowymi, a zaszłam w ciąże w 3 cyklu starań. U mnie nie ma żadnych skutków ubocznych brania, zero, ale wiem, ze tutaj dziewczyny różnie reagują i maja skutki uboczne. Nie mniej jednak ja pewnie zaszłabym w ciąże nawet bez brania leku, gdyż o dziwo prolaktyna nie blokowała mi owulacji, ale warto brać i tego pilnować żeby była w normie. Pozdrawiam!
 
Tak, endokrynolog kazał mi od razu odstawić i tak zrobiłam, jednak słyszałam od ginekologa że niby do 12 tc można brać..więc nie wiem.. wolałam nie brać.
Nie rozumiem: prolaktyna problemem? Jeśli chodzi Ci czy miałam problem z zajsciem w ciaze to nie. Za wysoki poziom prolaktyny wyszedł mi przez przypadek, kiedy nie planowałam akurat powiekszania rodziny:) może tak miało być, przynajmniej jak zdecydowałam sie po jakims czasie na dziecko nie miałam problemu z zajsciem w ciaże, bo pewnie on by sie pojawił.

I jak się zorientowałaś że jesteś do odstawiłaś? Prolaktyna okazała się problemem?
 
reklama
Hej, gdyby któraś potrzebowała mam 6,5 tabletki Dostinex ważne do 06/2021 do sprzedaży -100zl +kw. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o wiadomość na priv.
 
Do góry