reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Moja przyjaciółka miała podwyższone i dzwonili do niej z prywatnej przychodni w środku nocy, że ma natychmiast jechać na sor.. A na sorze popukali się w głowę i powiedzieli, że przecież to w ciąży normalne, że wykrwawiłaby się w trakcie porodu jakby były takie niskie jak przed ciąża.. Ale w Twoim wypadku, gdzie jeszcze to żylakowe zagrożenie się przyplątało, to się nie dziwię, że kontrolujesz :) Trzymam kciuki!
Do mnie też dzwonili, ale jak powiedziałam że jestem w ciąży to babka powiedziała że w takim razie jest okej i koniec tematu był ;)

@roki_1991 bo ja miałam pierw 1300 i po 2tyg wzrosły do 1500. Ja się po prostu boję żeby nic nie przeoczyć i żeby Mały miał się dobrze
Bardzo dobrze że kontrolujesz, ja jestem jak najbardziej za ;) ale wydaje mi się że taki poziom na ten tc jest okej :)
 
reklama
Ddimery rosną fizjologicznie. Tylko tak jak @roki_1991 pisze nie mogą rosnąć za szybko. 2500 to granicą normy w ciąży, powyżej zaczyna się patologia zagrażającą życiu dziecka i matki. Nie mogą też za szybko przyrastać. Mi wzrastały o 150-200 i lekarz mówił, że ok. Co do telefonów, to lab ma obowiązek dzwonić, jeśli ddimery badane są wyższe niż norma, czyli powyżej 500. Na badaniu nie jest zaznaczone, że jest się w ciąży. A ddimery powyżej normy są zagrożeniem życia. Grożą zatorem
@Wikunia7 mi bardzo szybko rosły. Jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży z córką, to w tydzień wzrosły o 150. Tylko ja mam zespół antyfosfolipidowy. Najwyżej miałam z Helenka, ok 1750 ok 25tc przy heparynę 0,6. Z nią na pewno trzeba było zwiększać dawkę, choć ja ćwiczyłam w ciąży.
Z synem miałam niższe i jak więcej się ruszałam to spadały.
Nie ma co wariować, tylko sprawdzać.
 
Hej 🙂
Jakie badania najlepiej wykonać po poronieniach nawykowych?
Robiłam już genetyczne, allo mlr, ana, i komórki nk.
I wyszły wszystkie dobrze. Lekarz przepisał mi heparynę, acard, duphaston. Ale to nic nie dało, i kolejny raz ciąża obumarła w pierwszym trymestrze. Już nie wiem czy się nie poddać, bo już nie wiem co może być przyczyna, i czy da się to naprawić jakos
 
Hej 🙂
Jakie badania najlepiej wykonać po poronieniach nawykowych?
Robiłam już genetyczne, allo mlr, ana, i komórki nk.
I wyszły wszystkie dobrze. Lekarz przepisał mi heparynę, acard, duphaston. Ale to nic nie dało, i kolejny raz ciąża obumarła w pierwszym trymestrze. Już nie wiem czy się nie poddać, bo już nie wiem co może być przyczyna, i czy da się to naprawić jakos
A zespol antyfosfolipidowy? Moze trezba będzie brac steryd Encorton .
 
A zespol antyfosfolipidowy? Moze trezba będzie brac steryd Encorton .
Tez myślałam o sterydach. Ale lekarz nic nie mówił. Tez mnie wkurzył bo człowiek się nie zna, myśli ze lekarz wszystkie badania zleci i będzie spokój w ciazy. Po braniu tej heparyny jestem mega załamana ze jak to nie pomogło to już nie wiem co
 
@Kitki i jak po wizycie ? [emoji110]
@Charlotte21 w sumie to chyba dobrze. Lekarz mial 2 godz opoznienia i wyszlam dopiero ok 15tej.
Zrobil usg. Jest zarodek, jest ciałko żółte. Serce jeszcze nie bije. Mowil ze ciaza wyglada na młodszą, ale pomierzyl i mu wyszla wielkosc zarodka na 6 tydz i 4 dni wiec praktycznie sie zgadza. Posprawdzal jajniki i jajowody i powiedzial ze jest ok, ze nigdzie nie ma wiecej ciazy. Mowil ze jeszcze roznie moze byc ale kazal brac folik duphaston, acard 2 tabl na noc [emoji848] i clexane 0.4
Tez tak duzo tego acardu bierzecie?
Tak nabazgral na recepcie ze nie wiem czy mam zastrzyki na R czy na 100%

Poza tym ze troche sie uspokoilam z ta poza maciczna to dalej mam mieszane uczucia co do ciazy. No nie umiem sie cieszyć.
 
@Charlotte21 w sumie to chyba dobrze. Lekarz mial 2 godz opoznienia i wyszlam dopiero ok 15tej.
Zrobil usg. Jest zarodek, jest ciałko żółte. Serce jeszcze nie bije. Mowil ze ciaza wyglada na młodszą, ale pomierzyl i mu wyszla wielkosc zarodka na 6 tydz i 4 dni wiec praktycznie sie zgadza. Posprawdzal jajniki i jajowody i powiedzial ze jest ok, ze nigdzie nie ma wiecej ciazy. Mowil ze jeszcze roznie moze byc ale kazal brac folik duphaston, acard 2 tabl na noc [emoji848] i clexane 0.4
Tez tak duzo tego acardu bierzecie?
Tak nabazgral na recepcie ze nie wiem czy mam zastrzyki na R czy na 100%

Poza tym ze troche sie uspokoilam z ta poza maciczna to dalej mam mieszane uczucia co do ciazy. No nie umiem sie cieszyć.
Tez bralam acard 150 i do tego heparyne 0.4. Wszystko sie zgadza ;)
Wiem że ciężko sie cieszyc. Licze na to ze wszystko bedzie dobrze 😉😉
 
reklama
@Charlotte21 w sumie to chyba dobrze. Lekarz mial 2 godz opoznienia i wyszlam dopiero ok 15tej.
Zrobil usg. Jest zarodek, jest ciałko żółte. Serce jeszcze nie bije. Mowil ze ciaza wyglada na młodszą, ale pomierzyl i mu wyszla wielkosc zarodka na 6 tydz i 4 dni wiec praktycznie sie zgadza. Posprawdzal jajniki i jajowody i powiedzial ze jest ok, ze nigdzie nie ma wiecej ciazy. Mowil ze jeszcze roznie moze byc ale kazal brac folik duphaston, acard 2 tabl na noc [emoji848] i clexane 0.4
Tez tak duzo tego acardu bierzecie?
Tak nabazgral na recepcie ze nie wiem czy mam zastrzyki na R czy na 100%

Poza tym ze troche sie uspokoilam z ta poza maciczna to dalej mam mieszane uczucia co do ciazy. No nie umiem sie cieszyć.

Teraz jest właśnie nowe zalecenie żeby brać acard 150, więc jeśli masz tabletki 75 to bierzesz dwie, to się zgadza ;) wiem że ciężko myśleć pozytywnie, ale my tu będziemy wierzyć za Ciebie ;)
 
Do góry