reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynnosc tarczycy u 11 latka

mam123

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Październik 2018
Postów
104
Witam corka ma zdiagnizowana niedoczynnosc id 6 miesiecy przy tsh poczatkowym 31.W tej chwili spadek do 10 po leku letrox.Mam pytanie czy jest mozliwosc ze to minie po okresie dojrzewania bo lekarz mowi ze moze byc roznie.Czy ktorascz mam leczy dziecko na tarczyce.U mnie tarczyca oki.
 
reklama
Rozwiązanie
Mój Brat miał stwierdzoną w wieku 13 lat (był bardzo niski jak na swój wiek więc mama zrobila rundkę po lekarzach z jakiego to powodu), po lekach na szczęście dość szybko nadrobił wzrost, tabletki musi brać do dzisiaj, a ma już 26 lat. Z tymże jego TSH było jakieś kosmiczne bo przekroczyło wynik 100, w laboratorium specjalnie dwa razy oznaczali wyniki. Tak jak poprzedniczka pisała, jedną mala tabletka codziennie, oprócz tego nie odczuwam tarczycy w żaden sposób. Z dziewczynkami jest trochę inaczej bo podwyższone wyniki prowadzą później do problemów z zajściem w ciążę więc trzeba mieć to pod kontrolą.
Dziekuje za odpowiedz .O jejku taki wynik u mojej corki tsh 31 i myslam ze kosmosu.
Tak. Na początku były opory, mama musiała mi przypominać bo zapominalam. później zawsze miałam blister i wode obok telefonu, więc przed szkołą zrobiłam sobie taka rutynę i mam tak do dzisiaj. Trzymam przy łóżku, rano jak wstaje to biorę :) raptem jedna mała tabletka.
A ojejku i nie bylo mozliwosci odstawienia?Nie jest to takie straszne.A sa moze jakies skutki uboczne.Przepraszam ze moze za duzo pytam ale nie mam nikogo z bliskich chorych na tarczyce.Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
Mój Brat miał stwierdzoną w wieku 13 lat (był bardzo niski jak na swój wiek więc mama zrobila rundkę po lekarzach z jakiego to powodu), po lekach na szczęście dość szybko nadrobił wzrost, tabletki musi brać do dzisiaj, a ma już 26 lat. Z tymże jego TSH było jakieś kosmiczne bo przekroczyło wynik 100, w laboratorium specjalnie dwa razy oznaczali wyniki. Tak jak poprzedniczka pisała, jedną mala tabletka codziennie, oprócz tego nie odczuwam tarczycy w żaden sposób. Z dziewczynkami jest trochę inaczej bo podwyższone wyniki prowadzą później do problemów z zajściem w ciążę więc trzeba mieć to pod kontrolą.
 
reklama
Witam corka ma zdiagnizowana niedoczynnosc id 6 miesiecy przy tsh poczatkowym 31.W tej chwili spadek do 10 po leku letrox.Mam pytanie czy jest mozliwosc ze to minie po okresie dojrzewania bo lekarz mowi ze moze byc roznie.Czy ktorascz mam leczy dziecko na tarczyce.U mnie tarczyca oki.
Moja 2 latka też ma niedoczynność tarczycy. Ja przed ciążami nie miałam. 9 miesięcy po porodzie okazało się że mam Hashimoto i lecze się od ok 2 lat
 
reklama
A ojejku i nie bylo mozliwosci odstawienia?Nie jest to takie straszne.A sa moze jakies skutki uboczne.Przepraszam ze moze za duzo pytam ale nie mam nikogo z bliskich chorych na tarczyce.Z gory dziekuje za odpowiedz.
Jak miałam odstawiony, wynik zaraz skakał wysoko do góry. Skutków ubocznych brak. Czuje się po nim o wiele lepiej. Przestały mi wypadac włosy, nie mam już suchej skóry na lokciach i kolanach. Przestałam mieć wahania wagi. Rzadziej się mecze. Nie przesypiam calych dni. Problemów z zajściem w ciąże nie miałam.
 
Do góry