reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost beta hcg ,tarczyca

Folami83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Luty 2020
Postów
2 988
Czy w ciąży ponad 6 tygodniowej od ostatniej miesiączki przyrost beta hcg to nadal przyrost 66% ? Czy może być mniejszy ?
Czy któraś z Was w ciąży "nabawiła" się niedoczynności tarczycy ? Miałam normalne TSH prz d ciąża 1.5 teraz wyższe sporo :(
 
reklama
Beta dwa dni temu ok 42tys po ok 48 godz beta 52 tys . TSH niestety wysokie 6.1 :( . Lekarze zrobili mi maniane bo najpierw jeden już mnie na zabieg wysłał do szpitala, poszłam do lekarki innej po dwóch dniach i ona twierdzi że widzi zarodek i nawet serduszko widzi . Też niby coś tam widziałam ale sprzęt chyba mają słaby . Ogólnie jestem przejęta . Kazali pójść za tydzień na kontrolę jeśli beta wzrośnie no i wzrosła ale nie dwa razy tyle. Jestem umówiona jutro do endokrynologa i jeszcze na kolejną wizytę na USG lepsze może ...czy podarować to USG i tylko do endo a USG zrobić we wtorek tak jak miałam pojsc.?
 
Beta dwa dni temu ok 42tys po ok 48 godz beta 52 tys . TSH niestety wysokie 6.1 :( .
Beta przy takich wartościach sporo zwalnia i już nie powinno się jej badać sprawdzać. A co do wyniku tsh trzeba szybko iść do endo lub gin po leki bo niestety wynik 10 i wyższy może spowodować zatrzymanie serduszka u dziecka ( ja tak miałam) ale są kobiety na forum które miały ponad 10 i ciąże donosiły.
 
Beta przy takich wartościach sporo zwalnia i już nie powinno się jej badać sprawdzać. A co do wyniku tsh trzeba szybko iść do endo lub gin po leki bo niestety wynik 10 i wyższy może spowodować zatrzymanie serduszka u dziecka ( ja tak miałam) ale są kobiety na forum które miały ponad 10 i ciąże donosiły.
Dziękuję dziewczyny za odzew. Odchodzę ciutek od zmysłów choć wiem że dzidzi to nie służy (o ile rzeczywiście tam jest ). Czy częste USG nie szkodzi dziecku ? Jeśli szkodzi może lepiej zrezygnować i pójść we wtorek już jutro sobie podarować. Zrobię jeszcze raz TSH bo dziś nie spałam całą noc i jestem do niczego więc wynik może być podwyższony ale pewnie i tak jest za wysoki .
 
Beta w dziesiątkach tysięcy zwalnia i nie ma co panikować z powodu małego przyrostu. TSH na takim poziomie to konieczność odbycia konsultacji endokrynologicznej, trzeba koniecznie zbić go do bezpiecznego poziomu. Kontrolowanie tego nie jest trudne, sama od początku ciąży biorę leki na niedoczynność.
 
Beta w dziesiątkach tysięcy zwalnia i nie ma co panikować z powodu małego przyrostu. TSH na takim poziomie to konieczność odbycia konsultacji endokrynologicznej, trzeba koniecznie zbić go do bezpiecznego poziomu. Kontrolowanie tego nie jest trudne, sama od początku ciąży biorę leki na niedoczynność.
Ok,dziękuję za odpowiedź. Jutro idę do endo i mam nadzieję że jakoś to wyrówna . Jeszcze mam pytanko ...czy można brać suplementy z żelazem lub osobno żelazo ?Jeden lekarz zakazał w pierwszym trymestrze brać żelazo, tyle że widzę że mam dość nisko żelazo . Wiem że to pytanie do lekarza i się z tym zgłoszę ... Myślę jak naturalnie sobie je też poprawić.
 
Dziękuję dziewczyny za odzew. Odchodzę ciutek od zmysłów choć wiem że dzidzi to nie służy (o ile rzeczywiście tam jest ). Czy częste USG nie szkodzi dziecku ? Jeśli szkodzi może lepiej zrezygnować i pójść we wtorek już jutro sobie podarować. Zrobię jeszcze raz TSH bo dziś nie spałam całą noc i jestem do niczego więc wynik może być podwyższony ale pewnie i tak jest za wysoki .
Nie usg nie szkodzi dziecku tym bardziej że w pierwszych tygodniach jest robione przez pochwowo (tak było u mnie gdy mieszkałam w Pl). Tsh możesz normalnie zrobić. I jak najszybciej udaj się do endo bo wynik taki jak ty masz tsh 6.1 jest nie fajny w ciąży trzeba go zbic jak najszybciej max do 2.0-2.5 najlepiej 1-1.5
 
Nie usg nie szkodzi dziecku tym bardziej że w pierwszych tygodniach jest robione przez pochwowo (tak było u mnie gdy mieszkałam w Pl). Tsh możesz normalnie zrobić. I jak najszybciej udaj się do endo bo wynik taki jak ty masz tsh 6.1 jest nie fajny w ciąży trzeba go zbic jak najszybciej max do 2.0-2.5 najlepiej 1-1.5
Ok dziękuję . Skoro nie szkodzi pójdę chyba jutro na to USG dla spokojności.
 
reklama
Usg nie szkodzi, ale nie pozwól, żeby słuchac serduszka, na takim etapie może zaszkodzić, i endo dobrze że jutro ,bo tsh oj dużo za duże, a beta się nie przejmuj na takich wartościach ,nie patrzy się na przyrost
 
Do góry