reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej?

Paula2510

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
119
Cześć :)

Napiszę tak krótko jak to możliwe, żeby jak największej części z Was udało się zatrzymać nad problemem, z którym się obecnie borykam.

Z powodu wykrytej ciąży pozamacicznej w lewym jajowodzie, przeprowadzono laparoskopię, podczas której usunięto jajowód.

Dotarłam już chyba do końca internetu, nie znajdując niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: co dalej w kontekście starania się o kolejną ciążę (daj Boże zdrową)?

Są dwa jajniki, jest jeden jajowód - nie wiem tylko w jakiej kondycji, czy drożny, sprawny itp..

Czy w takim przypadku najlepszą praktyką jest sprawdzenie drożności pozostawionego jajowodu przed kolejnymi staraniami o ciążę?

Niestety nie wiem co powinnam zrobić a chciałabym znaleźć jedyne, najlepsze rozwiązanie przy moim jedynym już jajowodzie.

Proszę Was o pomoc :) być może konsultowałyście już podobną sytuację ze specjalistami?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć!
Historia Pauli podnosi na duchu, reszta z nas nadal walczy. Bardzo mi przykro że Cię to spotkało, ale pozytywnie że drugi jajowód sprawny 💪 miałaś wcześniej problemy z pęcherzykiem?
U mnie od czasu usunięcia jajowodu w lipcu działa tylko jajnik bez jajowodu. Teraz też jestem po pierwszym cyklu z aromkiem, drugi jajnik się obudził ale wytworzył tylko mały pęcherzyk.
Trzymam kciuki za Ciebie :)
Mam nadzieje ze nam tez sie uda :) Wczesniej nie monitorowalam cykli ale mielismy dwie ciaze biochemiczne wiec pecherzyki byly bezproblemowe. Wyszla mi tez ureaplasma i ma nadzieje ze to ona byla winna tych niepowodzen a teraz juz bedzie z gorki :) Trzymam kciuki zeby drugi jajnik sie obudzil na dobre- daj znac w nastepnym cyklu jak...
Trochę boję się testować 🙈
Jak wyjdą II to będę chciała zaraz biec na Betę, a wolałabym w takiej sytuacji unikać przychodni..

Jeżeli są plamienia a test byłby pozytywny to tym bardziej trzebaby betke zrobić i zobaczyć jej przyrost - wtedy ma sie obraz sytuacji czy ciąża idzie w dobrą strone czy... nie.

Bete nie tak łatwo teraz zrobić. Nie wszystkie labo pobierają ;)

Trzymam kciuki za dobre wieści!
 
reklama
Jeżeli są plamienia a test byłby pozytywny to tym bardziej trzebaby betke zrobić i zobaczyć jej przyrost - wtedy ma sie obraz sytuacji czy ciąża idzie w dobrą strone czy... nie.

Bete nie tak łatwo teraz zrobić. Nie wszystkie labo pobierają ;)

Trzymam kciuki za dobre wieści!
Zrobiłam właśnie test - pozytywny.
Zadzwonić na infolinię i zapytać o możliwość wykonania bety?
 
@Paula2510

Rób, rób :) Trzeba mieć rękę teraz na pulsie.

Masz 2 wyjścia
- pierwsze: dzwonisz po labo i pytasz kto ci bete zrobi
- możesz się zgłosić też na IP (Izba Przyjęć) skoro masz plamienia i pozytywny test napewno Ci zrobią betę i wynik będzie już po 1 h gdzieś :); pamiętaj, że szpital ma być ginekologiczny a nie pierwszy z brzegu ;)

I nie piszę o tym rodzaju szpitalu, bo jestem hamska. Po prostu w mojej pracy mnóstwo ludzi nie odróżnia szpitali...
 
@Paula2510

Rób, rób :) Trzeba mieć rękę teraz na pulsie.

Masz 2 wyjścia
- pierwsze: dzwonisz po labo i pytasz kto ci bete zrobi
- możesz się zgłosić też na IP (Izba Przyjęć) skoro masz plamienia i pozytywny test napewno Ci zrobią betę i wynik będzie już po 1 h gdzieś :); pamiętaj, że szpital ma być ginekologiczny a nie pierwszy z brzegu ;)

I nie piszę o tym rodzaju szpitalu, bo jestem hamska. Po prostu w mojej pracy mnóstwo ludzi nie odróżnia szpitali...
@Wesoła_Aga
Masz rację, cenna uwaga dla wszystkich :)

Okazało się, ze w moim pakiecie medycznym lux med jest coś takiego jak „telemedycyna” i umówiłam sie z Panią ginekolog na godz 12;30. Ma zadzwonić do mnie w celu porady/ konsultacji :) przez taką teleporade może wystawić również skierowanie, wiec fajna opcja, gdy panuje epidemia. Zobaczymy co usłyszę, dam znać
 
@Wesoła_Aga
Masz rację, cenna uwaga dla wszystkich :)

Okazało się, ze w moim pakiecie medycznym lux med jest coś takiego jak „telemedycyna” i umówiłam sie z Panią ginekolog na godz 12;30. Ma zadzwonić do mnie w celu porady/ konsultacji :) przez taką teleporade może wystawić również skierowanie, wiec fajna opcja, gdy panuje epidemia. Zobaczymy co usłyszę, dam znać
Już jestem po rozmowie.
Wystawiła mi skierowanie na betę i powiedziała, ze jeśli plamienie będzie intensywne, a wiec stanie krwawieniem to wtedy udać się na IP. Jeśli będzie to nadal plamienie delikatne to po wyniku bety w odstępie 48 h) odezwać się ponownie, żeby skonsultować.
 
Już jestem po rozmowie.
Wystawiła mi skierowanie na betę i powiedziała, ze jeśli plamienie będzie intensywne, a wiec stanie krwawieniem to wtedy udać się na IP. Jeśli będzie to nadal plamienie delikatne to po wyniku bety w odstępie 48 h) odezwać się ponownie, żeby skonsultować.
Daj koniecznie znać jak rozwinie się sytuacja ❤ mam nadzieję że będzie wszystko dobrze
 
reklama
Do góry