reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od czego ta wysypka?

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Czy ktoś ma pomysł co to jest i co mam z tym zrobić? Myślałam, że od płynu do mycia - zmieniłam, bez wpływu. Później, że przez to, że nie zawsze prasuje ubranka - poprasowałam wszystkie. No i już nie wiem. Ma jeszcze coś podobnego na łokciach i kilka takich szorstkich małych placków na udach. Generalnie to te plamki są coraz większe. Zaczęło się od małej plamki na łokciu jakieś 2 tygodnie temu. Smaruję emolium z umiarkowanym efektem :(
 
reklama
Rozwiązanie
Mieszkam w Niemczech i trafiłam tutaj z podobnymi problemami do lekarza dzieciecego kiedy nasz mały miał 3 miesiace. Tutaj od razu zrobili analizę kupki - okazało się, że w jelitach jest kliebsella. Wymazy ze zmian nic nie pokazały. Nasza lekarka powiedziała, że to dosyć częsta bakteria która daje taki obraz kliniczny jak AZS. Po przeczytaniu różnych informacji na polskich stronach stwierdzam, że żal mi mam w Polsce bo wiele nawracających problemów ptł ŁZS ma innś przyczynę . Leczone są skutki a nie powód. My mamy półroczną batalię probiotykami, które zasiedlą jelito i sam organizm ma się pozbyć tej bakterii. Efekt lepszej skóry pojawił się po ok 2 tygodni od rozpoczęcia kuracji. W naszym przypadku analiza kupy wykazała również...
Zdjęcia
 

Załączniki

  • received_2755859071199374.jpeg
    received_2755859071199374.jpeg
    46,2 KB · Wyświetleń: 94
  • received_2911383495574186.jpeg
    received_2911383495574186.jpeg
    42,9 KB · Wyświetleń: 96
Czy ktoś ma pomysł co to jest i co mam z tym zrobić? Myślałam, że od płynu do mycia - zmieniłam, bez wpływu. Później, że przez to, że nie zawsze prasuje ubranka - poprasowałam wszystkie. No i już nie wiem. Ma jeszcze coś podobnego na łokciach i kilka takich szorstkich małych placków na udach. Generalnie to te plamki są coraz większe. Zaczęło się od małej plamki na łokciu jakieś 2 tygodnie temu. Smaruję emolium z umiarkowanym efektem :(
Ja bym zmieniła proszek. Ma te plamy też na pupie? I w ogóle w jakim wieku jest dziecko
 
No mojemu synkowi te robią się takie suche plamy. Podobno trochę łojotoku i Atopowego zapalenia skóry m i dlatego. U nas pomaga kąpiel w La Rosche possay AP+ w płynie do mycia i kremie do smarowania. Smaruję rano i wieczorem
 
reklama
reklama

Podobne tematy

Do góry