reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak owulacji

Aż trochę mi ulżylo jak przeczytałam Twoja odpowiedź, na pewno zastosuje twoje rady, dziękuję 💋🥰
Aa, i jeszcze jedno - miałam prolaktynę "na granicy", więc od 3 miesięcy biorę też castagnus - 2 tabletki dziennie. To taki ziołowy lek na obniżenie prolaktyny. Przy zmianie diety spadło mi też pięknie TSH, bo również było nieco zawyżone. A dzisiaj pierwszy raz w życiu zobaczyłam na teście 2 kreski 😊 Staralismy się już 9 miesiąc. Trzymam za Ciebie kciuki i przesyłam Ci ogrom pozytywnej, ciążowej energii ❤️
 
reklama
Aa, i jeszcze jedno - miałam prolaktynę "na granicy", więc od 3 miesięcy biorę też castagnus - 2 tabletki dziennie. To taki ziołowy lek na obniżenie prolaktyny. Przy zmianie diety spadło mi też pięknie TSH, bo również było nieco zawyżone. A dzisiaj pierwszy raz w życiu zobaczyłam na teście 2 kreski 😊 Staralismy się już 9 miesiąc. Trzymam za Ciebie kciuki i przesyłam Ci ogrom pozytywnej, ciążowej energii ❤
O jejuuu! Gratulacje! Dużo zdrówka dla mamy i dzidzi 💕 wszystkiego dobrego! A ja Tobie dziękuję za cenne rady, na pewno też gina zmienię:)
 
Może pół roku. Napewno nie dłużej.

Wczoraj widziałam maleństwo 🥰🥰🥰
Więc najważniejsze jest trafić do odpowiedniego lekarza 😁
 
Dziewczyny, może w skrócie opis tego, co mi dolega:
Od sierpnia 2019 zaczął mi się problem z okresem dostałam duphaston 2 razy dziennie go biorę do dziś, dalej cykle są nieregularne raz 28 dni, raz 35, raz 40.. Zauważyłam u siebie ostatnio że nie mam kompletnie śluzu plodnego, lekarz stwierdził niedomogę, lewy jajnik nie ma jajeczek no i że mam brać dupka I się starać jak bede na to gotowa.
Biorę od 8 miesięcy i w każdym miesiącu cykl bez owu.. dużo czytałam i tak czy nie powinnam jeszcze czegoś brać na owu? Ten duphaston niewiele działa.. jestem w rozsypce mam 22 lata dziecko zaplanowaliśmy za 2 lata bo budujemy dom A ja chciałabym żeby mi się to uregulowało.. dodam jeszcze że progesteron w fazie lutealnej w 1 badaniu to 1.85 (badanie z grudnia 2019) drugie 2.93 (marzec 2020). Może któraś z Was mi podpowie bądź miała podobnie:)
Myślę że dobre rady dała @sangria11 dostałabym coś na śluz np. olej z.wiesiolka, sprawdzialbym też wszystkie hormony i AMH, żeby się nie okazało że zjadasz suple a tu trzeba się spieszyć bo jajek mało (oby nie). A to że cykle masz bezobjawowe to lekarz sprawdzał w przeciągu kilku wizyt? Bo u mnie w terminie owulacji nigdy nie było żadnych pęcherzyków, a też mam długie cykle i jakoś jestem w 2 ciąży, więc ta owulacja była tylko później.
 
Myślę że dobre rady dała @sangria11 dostałabym coś na śluz np. olej z.wiesiolka, sprawdzialbym też wszystkie hormony i AMH, żeby się nie okazało że zjadasz suple a tu trzeba się spieszyć bo jajek mało (oby nie). A to że cykle masz bezobjawowe to lekarz sprawdzał w przeciągu kilku wizyt? Bo u mnie w terminie owulacji nigdy nie było żadnych pęcherzyków, a też mam długie cykle i jakoś jestem w 2 ciąży, więc ta owulacja była tylko później.
Właśnie też muszę zacząć sprawdzać i mam zamiar kupić olej z wiesiołka i z czarnuszki :) dałyscie mi nadzieję bo już nie wiedziałam co myśleć i co robić :)
 
Cześć dziewczyny. Wydaje mi się, że mam problem z owulacją zaobserwowałam, że nie występuje u mnie śluz płodny od 3 cyklów a bynajmniej wtedy to zaobserwowałam, bo zaczęliśmy starania o dziecko. Do tej pory miałam regularne miesiączki co 28 dni, a teraz raz była w terminie, raz tydzień szybciej a teraz już dwa dni po i nie mam miesiączki. Występuje u mnie metny śluz taki,, serowaty,,. I co dziwne zawsze musieliśmy korzystać z wspomagaczy do nawilżenia, bo inaczej przez suchość mnie bolało to od 3 miesięcy wręcz odwrotnie. Dodam, że rok temu w sierpniu urodziłam pierwsze dziecko nie staraliśmy się o nie była taką słodką niespodzianką😍 Pierwszy okres dostałam 27 lutego i od tam tej pory były regularne miesiączki. Przez pewien czas brałam też tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe ok 3 miesięcy i 1 miesiąc już inne. Ale od stycznia nic nie biorę. Sama nie wiem co o tym sądzić czy takie cykle bezowulacyjne są normalne? Trzy pod rząd? A może ten brak śluzu o niczym nie świadczy i mam owulacje? W lipcu byłam na kontroli u ginekologa i mialam torbiela na jajniku, ale gin mówił, że przy następnym okresie pewnie zniknie. I jeśli nie mam owulacji to jaka może być tego przyczyna? Miał ktoś podobny problem?
 
reklama
Cześć dziewczyny. Wydaje mi się, że mam problem z owulacją zaobserwowałam, że nie występuje u mnie śluz płodny od 3 cyklów a bynajmniej wtedy to zaobserwowałam, bo zaczęliśmy starania o dziecko. Do tej pory miałam regularne miesiączki co 28 dni, a teraz raz była w terminie, raz tydzień szybciej a teraz już dwa dni po i nie mam miesiączki. Występuje u mnie metny śluz taki,, serowaty,,. I co dziwne zawsze musieliśmy korzystać z wspomagaczy do nawilżenia, bo inaczej przez suchość mnie bolało to od 3 miesięcy wręcz odwrotnie. Dodam, że rok temu w sierpniu urodziłam pierwsze dziecko nie staraliśmy się o nie była taką słodką niespodzianką😍 Pierwszy okres dostałam 27 lutego i od tam tej pory były regularne miesiączki. Przez pewien czas brałam też tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe ok 3 miesięcy i 1 miesiąc już inne. Ale od stycznia nic nie biorę. Sama nie wiem co o tym sądzić czy takie cykle bezowulacyjne są normalne? Trzy pod rząd? A może ten brak śluzu o niczym nie świadczy i mam owulacje? W lipcu byłam na kontroli u ginekologa i mialam torbiela na jajniku, ale gin mówił, że przy następnym okresie pewnie zniknie. I jeśli nie mam owulacji to jaka może być tego przyczyna? Miał ktoś podobny problem?

Powinnas isc raz na monitoring aby upewnic sie co do owu. Bo sluz o niczym nie świadczy. Mi nie wypływa, mam go w srodku a owu mam.
 
reklama
Do góry