reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstające uszko u niemowlaka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma 3 miesiące. Zauważyłam że jedno uszko ma bardziej odstające niż drugie. Jedno ładnie przylega do główki, a drugie jest odstające. Myślę że już w brzuszku jej się tak ukształtowało. Często jak leży i kręci główką czy podczas karmienia to sama je sobie podgina. Boję się że przez to jeszcze bardziej bedzie odestawało.
Czy te uszko już jej tak zostanie czy z czasem uszy się wyrównają?
 
reklama
Moja siostra jak była mala cały czas kladla się na jednym uchu i właśnie je zaginała. Zostało jej to do dzisiaj, nie wyrównało się, ale nie rzuca się to w oczy.
 
Czytałam o przyklejaniu plastra na uszko, noszeniu opaski, ale myślę że nie wiele to zdziała. A Wy co sądzicie?
Moje dziecko tak miało, w brzuchu jej się jedno odgięło a drugie przylegało. Po jakimś czasie (kilka miesięcy), sytuacja sie odwróciła, a teraz (3.5 roku) oba wyglądają normalnie :). Nie przejmuj się :).
 
Moja córeczka ma 3 miesiące. Zauważyłam że jedno uszko ma bardziej odstające niż drugie. Jedno ładnie przylega do główki, a drugie jest odstające. Myślę że już w brzuszku jej się tak ukształtowało. Często jak leży i kręci główką czy podczas karmienia to sama je sobie podgina. Boję się że przez to jeszcze bardziej bedzie odestawało.
Czy te uszko już jej tak zostanie czy z czasem uszy się wyrównają?
Małżowiny uszne kształtują się do ok 6roku życia i dopiero wtedy nabierają właściwego kształtu :) jeśli uszko odstaje bo takie było jego ułożenie w brzuchu to w ciągu kilku miesięcy powinno wszystko "wrócić na swoje miejsce". Opaski i pastry nic nie dadzą jeśli dziecko ma uwarunkowane genetycznie odstające uszy.
 
Do góry