reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po jakim czasie po uregulowaniu progesteronu udało Wam się zajść w ciążę?

porzeczka97

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2020
Postów
518
Cześć, jestem tu nowa. Czytam forum już chyba od roku na temat starania o upragnioną ciąże ale teraz postanowiłam zasięgnąć porady Was kobietki bo chyba zwariuje . Staramy się o dziecko od dwóch lat. Bezskutecznie. Ja mam 23 lata, partner(niedługo mąż) 31. Robił komputerowe badanie nasienia w artemidzie-jest dobre. A co do mnie, bo to tu leży problem mam progesteron 0,78 w 12 dpo . Czyli masakra. Dziewczyny jakie stosowałyście leki aby go uregulować? Jakie badania oprócz progesteronu są kluczowe do wykonania? Ile czasu uregulowanie go Wam zajęło i po jakim czasie było to brzemienne w skutkach?
 
reklama
Rozwiązanie
No wiec na jej oko to jest brak owulacji. Mam do wykonania w 3 dniu cyklu: fsh,lh,amh,tsh,ft3,ft4,antyTP i anty TG. W 21 dniu cyklu: progesteron,prolaktyna,testosteron,insulina,krzywa cukrowa i jeszcze coś czego nie potrafię rozczytać. I jak będę mieć wszystkie wyniki powiedziała że przyczyna będzie już znana i zrobimy drożność jajowodów. I wtedy przepisze mi odpowiednie tabletki które pomogą. Jeśli to owulacja to daje mi 80 procent szans.
Zazwyczaj od 5 dc bierzesz tabletki (przeważnie Clostilbegyt lub Aromek np) po kilku dniach idziesz na usg i lekarz sprawdza czy rosną pęcherzyki. Jeżeli tak i osiągną odpowiednią wielkość to wtedy zastrzyk na pęknięcie i działacie z narzeczonym. Później możesz sprawdzić poziom progesteronu. Taka stymulacja wymaga zazwyczaj kilku wizyt.
 
reklama
Tsh było powyżej 2 ale w normie się mieściło. No widzisz to już wiem o co jutro podpytać ginki. Ciekawe co ona na to wszystko jutro powie, dziękuję dziewczyny!
 
Hej. Koniecznie jeśli idziesz prywatnie poproś w tym cyklu o monitoring. Ale nie daj się zbyć. Nawet jak ci powie, na tej wizycie lub następnej że jest piękny pęcherzyk to koniecznie musisz umówić się jeszcze na za dwa trzy dni sprawdzić czy pękł. Lekarze czesto mówią że będzie owulacja i ogólnie nie widzą potrzeby sprawdzić czy była. No i jak przyjdziesz to zobaczycie czy pękł, czy rośnie dalej. Jak nadal rośnie to chodź aż się upewnisz co się z nim dzieje. Jak coś się okaże że nie pekają to tak jak.ci.kolezanki pisały, dostaniesz zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i wtedy się starasz. Byłam w podobnej sytuacji. Miałam taki sam progesteron. I wyszło.wlasnie to że pęcherzyki nie pękają. Daj znać co jutro na wizycie. Powodzenia :*
 
Hej. Koniecznie jeśli idziesz prywatnie poproś w tym cyklu o monitoring. Ale nie daj się zbyć. Nawet jak ci powie, na tej wizycie lub następnej że jest piękny pęcherzyk to koniecznie musisz umówić się jeszcze na za dwa trzy dni sprawdzić czy pękł. Lekarze czesto mówią że będzie owulacja i ogólnie nie widzą potrzeby sprawdzić czy była. No i jak przyjdziesz to zobaczycie czy pękł, czy rośnie dalej. Jak nadal rośnie to chodź aż się upewnisz co się z nim dzieje. Jak coś się okaże że nie pekają to tak jak.ci.kolezanki pisały, dostaniesz zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i wtedy się starasz. Byłam w podobnej sytuacji. Miałam taki sam progesteron. I wyszło.wlasnie to że pęcherzyki nie pękają. Daj znać co jutro na wizycie. Powodzenia :*
Dam znać, dam znać! Dziękuję!!!!!!!😘😍😘😍 I gratulacje!💋💋💋
 
I jeszcze zapytam, miałaś taki sam progesteron.. jakimi lekami go ustymulowalas ? Do jakiego poziomu go podniosła aby zajść? Ile czasu Ci to zajęło? I takie pytanie ile kosztuje monitoring cyklu ?👍😃😉😘
Jezu........ Interpunkcja. Wlazła mi kropka. Miało być, że WYSZŁO, WLASNIE TO, ZE NIE PEKAJA. a nie że wyszła ciąża.... :(
Ciąży nie ma i raczej bez in vitro nie będzie .....
 
Jak biorę Pregnyl na pęknięcie pęcherzyka to nie badam progesteronu. Biorę duphaston w tabletkach 3x1, pomimo tego że endometrium mam.piekne bo 12 zawsze. I niby idealny warunek do zapłodnienia a po kilku dniach od owulacji dostaje okres i od roku lekarze nie wiedza czemu. Więc raczej skończy się in vitro. Ale cały czas słyszę że to niedomogą lutealna i że problem z tym progesteronem ale ja czuję że to nie to.... Ale moim przypadkiem się nie sugeruj bo ja jestem jedną na milion. Cale internety przeszukalam, 7 lekarzy mnie leczyło i nie ma.teori na mnie.
 
Uuuuu oki. Faktycznie kropka wszystko zmieniła😂 to nic😉i co zaczęły pękać? Czemu mówisz że bez in vitro nie da rady?
Tak się tu na webinarze wypowiedział.profesor z Novum. Że po trzech nieudanych cyklach z pregnylem lekarze powinni przestac mnie męczyć i skierować mnie na invitro. W piątek mam e-wizyte w klinice. Opowiem co mi powiedzieli.
 
reklama
Jak biorę Pregnyl na pęknięcie pęcherzyka to nie badam progesteronu. Biorę duphaston w tabletkach 3x1, pomimo tego że endometrium mam.piekne bo 12 zawsze. I niby idealny warunek do zapłodnienia a po kilku dniach od owulacji dostaje okres i od roku lekarze nie wiedza czemu. Więc raczej skończy się in vitro. Ale cały czas słyszę że to niedomogą lutealna i że problem z tym progesteronem ale ja czuję że to nie to.... Ale moim przypadkiem się nie sugeruj bo ja jestem jedną na milion. Cale internety przeszukalam, 7 lekarzy mnie leczyło i nie ma.teori na mnie.
Omg to na prawdę bardzo dziwna sprawa. No ale skoro mówisz 7 lekarzy to widocznie coś jest na rzeczy. A że tak zapytam chorujesz na coś przewlekłe i ile masz lat?😉
 
Do góry