reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
W all Inclusive

W all Inclusive jest FAMSI a nie wiem jaka jest różnica między FAMSi a PICSI.. a powiedz czy jak Twój zarodek w 3ciej dobie się przestał rozwijać zadzwonili do Ciebie tego dnia czy dopiero w 5tej dobie się o tym dowiedziałaś?
Wtedy to dzwonili codziennie z laboratorium. W dniu punkcji mowili ile dojrzalych, nastepnego dnia ile sie zaplodnilo, drugiego dnia jak sie rozwija i czy mrozimy cxy zostawiamy, a trzeciego dostalam informacje ze przestal się rozwijac i ze poczekaja jeszcze do nastepnego dnia, ale niestety...
 
@fredka84 mojaaaaa pociesz mnie jakos troche nie wiem jak ale jakos ;( Tak sie boje tego zabiegu mojej mamy - no nie moge sie skupic na niczym ;( Ale tak sobie pomysllam ze gdyby bylo jakos bardzo zle to wtedy chyba jakies bajpasy by musialy byc co? Lekarz powiedzial ze gdyby chodzilo o strasza osobe to nie wysylalbym na ten kardiowerter tylko tak by to zostawil a ze moja mam taka mloda to lepiej zeby miala. @Ugly80 mysle ze teamt wyboru kliniki jest bardzo wazny - juz nie pamietam dlaczego wybralam gamete - kiedys moich tesci znajomych corka takich mocno dobrze postawionych tam sie leczyla - teraz ma blizniaki - jej mama byla dyrektorka wielunskiego szpotala. Ja do tej pory bylam mega zadowolona ale juz po ostatnim razie ci pisalam jak bylo... Jak chcesz do Gamety to najlepiej do Radw...now - sa drodzy ale podobno skuteczni, chociaz po mnie tego nie widac ;) Ty i tak nie bedziesz miala dofinansowania to (a oni nie biora z dofinansowaniem pacjentow) to chyba warto do nich sporobowac - opiek jest naprawde dobra i w odroznieniu od innych klinik nie sa tacy komercyjni a i leczenie i metody dzialania mega podobne do dzialania. Glowny prof Radwan zalozyciel wszystkich klinik gametowych byl w zespole gdzie po raz pierwszy udalo sie w PL ze skutkiem zdrowej ciazy przeprowadzic zabieg in vitro. chcesz to cie przez nich jakos poprowadze - tylko pytanie jesli jestes z Poznania do ktorej Gamety bedziesz chciala - siedziiba jest w Rzgowie - ja sie tam lecze ;)
 
@fredka84 mojaaaaa pociesz mnie jakos troche nie wiem jak ale jakos ;( Tak sie boje tego zabiegu mojej mamy - no nie moge sie skupic na niczym ;( Ale tak sobie pomysllam ze gdyby bylo jakos bardzo zle to wtedy chyba jakies bajpasy by musialy byc co? Lekarz powiedzial ze gdyby chodzilo o strasza osobe to nie wysylalbym na ten kardiowerter tylko tak by to zostawil a ze moja mam taka mloda to lepiej zeby miala. @Ugly80 mysle ze teamt wyboru kliniki jest bardzo wazny - juz nie pamietam dlaczego wybralam gamete - kiedys moich tesci znajomych corka takich mocno dobrze postawionych tam sie leczyla - teraz ma blizniaki - jej mama byla dyrektorka wielunskiego szpotala. Ja do tej pory bylam mega zadowolona ale juz po ostatnim razie ci pisalam jak bylo... Jak chcesz do Gamety to najlepiej do Radw...now - sa drodzy ale podobno skuteczni, chociaz po mnie tego nie widac ;) Ty i tak nie bedziesz miala dofinansowania to (a oni nie biora z dofinansowaniem pacjentow) to chyba warto do nich sporobowac - opiek jest naprawde dobra i w odroznieniu od innych klinik nie sa tacy komercyjni a i leczenie i metody dzialania mega podobne do dzialania. Glowny prof Radwan zalozyciel wszystkich klinik gametowych byl w zespole gdzie po raz pierwszy udalo sie w PL ze skutkiem zdrowej ciazy przeprowadzic zabieg in vitro. chcesz to cie przez nich jakos poprowadze - tylko pytanie jesli jestes z Poznania do ktorej Gamety bedziesz chciala - siedziiba jest w Rzgowie - ja sie tam lecze ;)
podobne do Bociana mialo byc ;)
 
ja tez jestem w invicta i nie kupiłam weryfikacji.Przy pierwszym ivf obowiązkowo przy drugim ICSI z mrożonych oocytow tez.A potem kasy brak i lekarz kazał zrobić prg i betę 6dpt potem 10dpt i kobiec.Nie ma powodów ze poziom estradiolu wpływa na implantację.No i się udało. Potem tez tak zrobiłam i się nie udało:p A teraz mam pierwszy raz pregnyl w dniu transferu wiec nie wiem jak to ogarnąć. Skoro nie wykupiłam weryfikacji mam zrobić hcg10dpt i tyle. Weryfikacje nie są obowiązkowe i tylko invicta je ma. Przy biochemicznej to był śmiech z tymi weryfikacjami- przy drugiej już nie mógł mi dać więcej progesteronu. Wiec się zastanawiam czy robic badania 3dpt.Bo się będę denerwować i ten wynik nadal nie będzie wiążący. Zobaczę jak to będzie wyglądało u Ciebie. Ja planuje zrobić 7dpt prg i betę. Potem zrobię 8dpt -9dpt czy poprostu przyrasta. Bo przyrosty to tez dopiero po 10dpt. Kurcze wolałam tak jak kiedyś 6dpt sprawa jasna :-(
Mi zalecał /nie kazał robic 3dpt zeby zobaczyc proga glownie, bo mozna cos dolozyc.No i bete zeby zobaczyć jak sie zachowuje po pregnylu. Z tym estradiolem masz racje tez tak czytalam, ale podobno duze whania jego poziomu obniżają szanse na implantacje. U mnie przy pierwszym transferze w 3dpt mialam 6000, a to byl crio - estrofem mialam 3x1 i mi zmniejszał, a przy drugim transferze w 3dpt mialam tylko 250 i zwiekszalam z 2x1 na 3x1,ale oba niestety nieudane. To wszystko ma chyba jskis wplyw,musi sie zgrac.
 
Wtedy to dzwonili codziennie z laboratorium. W dniu punkcji mowili ile dojrzalych, nastepnego dnia ile sie zaplodnilo, drugiego dnia jak sie rozwija i czy mrozimy cxy zostawiamy, a trzeciego dostalam informacje ze przestal się rozwijac i ze poczekaja jeszcze do nastepnego dnia, ale niestety...
Acha... Kurcze tak mysle czy by do mnie zadzwonili gdyby w 3ciej dobie padly.. Cały czas myślę czy jutro mnie dobija i powiedzą że padły ale wcześniej nie mieli czasu mnie poinformować...
 
reklama
Acha... Kurcze tak mysle czy by do mnie zadzwonili gdyby w 3ciej dobie padly.. Cały czas myślę czy jutro mnie dobija i powiedzą że padły ale wcześniej nie mieli czasu mnie poinformować...
Jestem pewna ze by zadzwonili!! Ja bym ich jutro juz nagabywala od rana!
U mnie tez zadzwonili praktycznie przed wizyta 6 dnia-jak dzwonilam wczesniej to kilkakrotnie dostalam informacje ze zadzwonia jak zakończą hodowlę i ze skoro nie dzwonią to jest dobrze!
 
Do góry