reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Już nawet przeczytałam na forum Novum że zarodki z 6 doby wcale nie są takie dużo gorsze. Sukces na transfer to 26%, czyli nie tak źle.
Tak, to prawda, porównywalna skuteczność Implantacji jak wczesnych blastocyst.. Ale mój nawet nie jest jeszcze blastocysta, Jeszce może paść.. Dziwne że ten co ma 8komorek nadal się rozwija w 5tej dobie a się nie zatrzymał.. Miała tak ktoras ??
 
No myślałam że jeden już dawno odpadł, a jeden jakość walczy. To chyba znaczy że nasienie było ok a komórki slabizny.. Dobrze że dałam sobie spokój z PGD!
To tak nie działa. Do blastki dociera od 30 do 60% zarodków. Miałaś tylko 2 zarodki a więc bardzo mało. U mnie aby uzyskać 2 blastki trzeba było 8 komórek. Trochę to takie wszystko losowe.
 
To tak nie działa. Do blastki dociera od 30 do 60% zarodków. Miałaś tylko 2 zarodki a więc bardzo mało. U mnie aby uzyskać 2 blastki trzeba było 8 komórek. Trochę to takie wszystko losowe.
W sensie że 2 komorki i 2 zarodki w 5tej dobie tylko że wolne.. Czyli o co chodzi.. Gdyby były do niczego by już padły...
 
Mieć wynik 100 na 100 w piątej dobie to wielka rzadkość. Myślałam że jeden zostanie.
No też tak myślę... Jeśli oba padną do jutro to muszę embriologa zapytać z czego to może wynikać, bo jakby była taka kicha to by wcześniej padły.. Ja w najlepszej stymulacji mialam 40% zarodków z komórek dojrzałych w 5tej dobie a tu 100% tylko że wolne.. O co come'on ??
 
W sensie że 2 komorki i 2 zarodki w 5tej dobie tylko że wolne.. Czyli o co chodzi.. Gdyby były do niczego by już padły...
Zarodki nie padają tak od razu na amen. Powiedzieli ci dokładnie jak to wygląda, czyli jeden zarodek słaby a drugi trochę opóźniony. U mnie jeszcze w 5 dobie były 4 murole, dupa nic z nich nie zamrozili. Dziewczyna ze mną miała tylko murole, jedną jej transferowali a reszta padła. Dlatego podejrzewam, że gdyby np. ta dziewczyna zdecydowała się na dwie murole to może miałaby ciążę bliźniaczą, a tak ma jedno dziecko. Myślę że wielka szkoda tej hodowli do 5 doby, u ciebie każdy zarodek jest na wagę złota. Już kiedyś o tym pisałam. W Novum mrożą wcześniej w takiej sytuacji. Oni twierdzą że na szkle zarodkom jest trudniej.....jest fajne forum Novum, możesz napisać ,powinni ci odpowiedzieć na nurtujące pytania. Tylko odpowiadają raczej z opóźnieniem, kiedyś mi odpisali. Trzeba to śledzić.
 
Oddzwonili łaskawie, w 5tej dobie są dwa ale jeden nie rokuje za dobrze bo jest jeszcze 8mio komórkowy.. Drugi jest jeszcze morula więc może bedzie jutro blastocysta czyli w 6tej dobie :( Morfologii nie znam na razie. Z pozostałych jedna była zdegenerowana czyli ten największy pęcherzyk tak jak się spodziewal lekarz a 4ta miała komórkę o nieprawidłowej morfologii, mój lekarz też tak obstawial.. Więc może cudem jedzie jeden zarodek z 6tej doby..Czyli szanse na ciążę marne.. Lepiej sobie dac od razu spokój niż ciągle żyć naiwną nadzieją. w Was dużo wiary, ja jestem realistka i niestety już nie potrafię się dłużej łudzić, bo po co.
Poczekaj aż on dojdzie do 6 doby i jakiej morfologii będzie. Obecnie naukowe badania mówią, ze nie ma różnic między 5 a 6 dniowym blastocysta jeżeli chodzi o odesetek tych wadliwych. Istotna jest morfologia. Zarodki z 6 doby podane w 5 dobie po mrozeniu maja takie same współczynniki implantacji. W skrocie mrożenie zwiększy jego szanse. BTW nie ma różnic między morulami w 5 dobie a wczesnymi blastkami czy dwójkami w 5 dobie.
 
Zarodki nie padają tak od razu na amen. Powiedzieli ci dokładnie jak to wygląda, czyli jeden zarodek słaby a drugi trochę opóźniony. U mnie jeszcze w 5 dobie były 4 murole, dupa nic z nich nie zamrozili. Dziewczyna ze mną miała tylko murole, jedną jej transferowali a reszta padła. Dlatego podejrzewam, że gdyby np. ta dziewczyna zdecydowała się na dwie murole to może miałaby ciążę bliźniaczą, a tak ma jedno dziecko. Myślę że wielka szkoda tej hodowli do 5 doby, u ciebie każdy zarodek jest na wagę złota. Już kiedyś o tym pisałam. W Novum mrożą wcześniej w takiej sytuacji. Oni twierdzą że na szkle zarodkom jest trudniej.....jest fajne forum Novum, możesz napisać ,powinni ci odpowiedzieć na nurtujące pytania. Tylko odpowiadają raczej z opóźnieniem, kiedyś mi odpisali. Trzeba to śledzić.
Nie chce już tego wałkować bo nic to nie zmieni.. Invicta się usrala na hodowlę do blastocysty i nic ich nie przekona.. Wobec tego marne szanse aby ta morula też przetrwała, jak Ty miałaś 4 i z żadnej nic.. Trudno, godze się powoli z porażką i tyle.. Ja miałam raz morele zamrożona w 5tej dobie i jak ja po 7 latach odmrozili to od razu padła
 
reklama
Oddzwonili łaskawie, w 5tej dobie są dwa ale jeden nie rokuje za dobrze bo jest jeszcze 8mio komórkowy.. Drugi jest jeszcze morula więc może bedzie jutro blastocysta czyli w 6tej dobie :( Morfologii nie znam na razie. Z pozostałych jedna była zdegenerowana czyli ten największy pęcherzyk tak jak się spodziewal lekarz a 4ta miała komórkę o nieprawidłowej morfologii, mój lekarz też tak obstawial.. Więc może cudem jedzie jeden zarodek z 6tej doby..Czyli szanse na ciążę marne.. Lepiej sobie dac od razu spokój niż ciągle żyć naiwną nadzieją. w Was dużo wiary, ja jestem realistka i niestety już nie potrafię się dłużej łudzić, bo po co.
Jak przez to wszystko przeszłaś teraz to już teraz wycofanie się jest bez sensu. A jak będzie jeden zarodek, albo nawet 2,to je zostawisz? No jak to? Poczekajmy do jutra.
 
Do góry