reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża od razu po poronieniu, kolejne poronienie i torbiele jajników

A na jakiej podstawie lekarz stwierdził ciaze pozamaciczna ? Zobaczył pecherzyk poza macica ? Ja miałam taka ciaze to mogę coś powiesizec jak byś miała pytania

Jestem tylko ciekawa na jakiej podstawie powiedział że to pozamaciczna bo przy takiej becie raczej nie widać pęcherzyka
Właśnie ja też nie potrafię tego zrozumieć ... Zobaczyła "coś" obok lewego jajnika odpowiadającego ciąży pozamacicznej. To na USG wygląda jak 1.5 cm jajeczko ...
Beta mi szybko spada, w czwartek miałam już tylko 6 i dostałam coś jak @. Silny ból brzucha i obfite krwawienie.
Mówiła że jak będzie spadać to jest szansa że sama się wchłonie. Wizytę mam w środę i wtedy będę wiedziała więcej :( zleciła mi drożność jajowodów.
Nie wiem co o tym myśleć ... To już druga nieudana próba od marca
 
reklama
Właśnie ja też nie potrafię tego zrozumieć ... Zobaczyła "coś" obok lewego jajnika odpowiadającego ciąży pozamacicznej. To na USG wygląda jak 1.5 cm jajeczko ...
Beta mi szybko spada, w czwartek miałam już tylko 6 i dostałam coś jak @. Silny ból brzucha i obfite krwawienie.
Mówiła że jak będzie spadać to jest szansa że sama się wchłonie. Wizytę mam w środę i wtedy będę wiedziała więcej :( zleciła mi drożność jajowodów.
Nie wiem co o tym myśleć ... To już druga nieudana próba od marca
Aha czyli coś tam jednak było widać. Myślałam że wydali taki wyrok na podstawie samej bety Ale zastanawiam się jak to możliwe że przy takiej becie było coś widać. dobrze że spada może faktycznie samo się wchłonie 80 % ciaz pozamacicznych ulega samoistnemu poronieniu . A czy po krwawieniu robili ci usg?
 
Właśnie ja też nie potrafię tego zrozumieć ... Zobaczyła "coś" obok lewego jajnika odpowiadającego ciąży pozamacicznej. To na USG wygląda jak 1.5 cm jajeczko ...
Beta mi szybko spada, w czwartek miałam już tylko 6 i dostałam coś jak @. Silny ból brzucha i obfite krwawienie.
Mówiła że jak będzie spadać to jest szansa że sama się wchłonie. Wizytę mam w środę i wtedy będę wiedziała więcej :( zleciła mi drożność jajowodów.
Nie wiem co o tym myśleć ... To już druga nieudana próba od marca
Zrób drożność ja robiłam ,warto zrobić po ciąży pozamacicznej
 
Aha czyli coś tam jednak było widać. Myślałam że wydali taki wyrok na podstawie samej bety Ale zastanawiam się jak to możliwe że przy takiej becie było coś widać. dobrze że spada może faktycznie samo się wchłonie 80 % ciaz pozamacicznych ulega samoistnemu poronieniu . A czy po krwawieniu robili ci usg?
Właśnie USG mam w najbliższą środę a krwawienie nadal mam ... A czy ten zabieg drożności jajowodów poprawia ich drożność ? Bo nastraszyła mnie że jeżeli się okaże że są niedrozne to nie ma ratunku ...
 
Właśnie USG mam w najbliższą środę a krwawienie nadal mam ... A czy ten zabieg drożności jajowodów poprawia ich drożność ? Bo nastraszyła mnie że jeżeli się okaże że są niedrozne to nie ma ratunku ...
Ten zabieg może poprawić drożność ale nie musi. Nie przejmuj się straszeniem lekarki.Ja miałam olbrzymie torbiele endometrialne na obu jajnikach usuwane przy pomocy laparotomii, bo już miałam tej zaawansowany stan, że nie dało się zrobić laparoskopii.Przy wypisie zapytałam, czy będę mogła mieć dzieci, a lekarka wzruszyła ramionami i powiedziała, że przy takich zrostach to nie. Po operacji miałam drożność właśnie i wyszła kiepsko. Lewy jajowód trochę przepchnęli, ale generalnie wydłużony,poskręcany,niezbyt drożny. Prawy ciut lepiej.Macica przyrośnięte do czegoś po lewej stronie. W pierwszym cyklu starań zaszłam w ciążę, która niestatv straciłam. Potem miałam problemy z owulacja. Ale po 3 latach znowu zaszłam w ciążę. Teraz po kolejnych 6 zupełnie niespodziewanie jestem w ciąży z tego jajnika z beznadziejnym jajowodem. Zupełnie się nie spodziewałam, więc jak nie dostałam miesiączki, bylam pewna, że pomyliłam się w obliczeniach dni cyklu i przez spory czas żyłam w nieswiadomosci, że jestem w ciąży. Zycze, żeby u Ciebie było wszystko dobrze.
 
Właśnie USG mam w najbliższą środę a krwawienie nadal mam ... A czy ten zabieg drożności jajowodów poprawia ich drożność ? Bo nastraszyła mnie że jeżeli się okaże że są niedrozne to nie ma ratunku ...
Badanie wykonuje się w celu oceny drożności Ale przy okazji można je trochę "przedmuchac" i pomoc ja sama dużo czytałam na ten temat i podobno jest ratunek na zrosty podobno dr .Zych wykonuje jakąś plastykę .

Ja miałam cp i jajowod nacinamy i zszywany więc ryzyko zrostow było duże. Badanie hsg jednak pokazało że zrostow nie mam
 
Mnie to czekanie na krwawienie wykończy, ale z drugiej strony z tego co czytałam w różnych tematach to jak beta spada to raczej powoli. Czasami trzeba czekać tydzień, czasami więcej, aż pojawi się krwawienie (boli jak przed okresem) Dziś poszłam na badanie bety i zobaczymy co będzie, ale jestem jeden wielki kłębek nerwów.
 
Mnie to czekanie na krwawienie wykończy, ale z drugiej strony z tego co czytałam w różnych tematach to jak beta spada to raczej powoli. Czasami trzeba czekać tydzień, czasami więcej, aż pojawi się krwawienie (boli jak przed okresem) Dziś poszłam na badanie bety i zobaczymy co będzie, ale jestem jeden wielki kłębek nerwów.
A masz już wyniki ? Mi dość szybko spada a krwawienie dostałam jak była trochę powyżej 20.
Mnie bolało 5 razy bardziej niż jak na okres. Wzięłam nospe i jakoś minal ten ból...
 
Badanie wykonuje się w celu oceny drożności Ale przy okazji można je trochę "przedmuchac" i pomoc ja sama dużo czytałam na ten temat i podobno jest ratunek na zrosty podobno dr .Zych wykonuje jakąś plastykę .

Ja miałam cp i jajowod nacinamy i zszywany więc ryzyko zrostow było duże. Badanie hsg jednak pokazało że zrostow nie mam
Dziękuję za odpowiedź :* staram się myśleć pozytywnie ale to wszystko jest takie trudne. Boje się myśleć nawet że mogę mieć niedrożne jajowody
 
reklama
Do góry