reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk ciąży z pęcherzykiem zoltkowym bez zarodka.

Natasza98

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
87
W październiku w pierwszym cyklu starań zaszłam w ciąże jednak beta hcg urosło tylko do 800 na usg był widoczny pęcherzyk ciazowy 5mm co nie zgadzało się z wiekiem ciąży, lekarz po wizycie kazał oznaczyć hcg- było już spadkowe. Pronilam samoistnie. Od razu zaczęliśmy starać o druga ciąże udało się w 5 cyklu starań. Od początku badałam duphaston i luteinę . Pierwsza wizyta pęcherzyk ciazowy odpowiedni do wieku ciąży, następna wizyta za tydzien (6 +2) pęcherzyk ciazowy z pęcherzykiem zoltkowym lekarz powiedział ze rozwija się prawidłowo i ze za tydzień będzie już zarodek. Jednak po tygodniu udałam się na usg - pęcherzyk ciazowy urosł, pęcherzyk zoltkowy przerósł do 7.1 mm brak struktur płodu.. skierowanie do szpitala i poronienie indukowane tabletkami. Czytam o pustym jaju płodowym jednak w nim nie ma pęcherzyka zoltkowego. Czy której z Was zdarzyła się taka sytuacja jak moja ze pęcherzyk zoltkowy urosł do za dużego rozmiaru i nie wykształcił się zarodek ? Poznaliście przyczynę ?
 
reklama
A jaki był przyrost beta HCG? Na twoim miejscu skonsultowała bym to z innym lekarzem, bo może sprzęt zawiódł. Zdarzały się już przypadki, że w 8tc dziewczynom pojawiała się akcja serca, a też już były gotowe do zabiegu. Jedna istotkę nawet miałam okazję poznać już po porodzie. Dziś ma prawie 3 latka
 
Ja już jestem po poronieniu... beta hcg rosło ale już bardzo wolno we wtorek 23,5 tysieca w czwartek było 25,0 tysięcy.. 3 lekarzy robiło mi usg i stwierdziło ciąże obumarła.. nazwali ja ze jest pusta bo nie ma struktur płodu.. jednak czytałam ze puste jajo płodowe jest gdy nie ma pęcherzyka zoltkowego mój był przerośnięty podobno może mieć max 6 mm u mnie było 7,5 mm.. szukam osoby która miała podobna sytuacje.. zastanwiam się jakie badania wykonać po poronieniu
 
Ja już jestem po poronieniu... beta hcg rosło ale już bardzo wolno we wtorek 23,5 tysieca w czwartek było 25,0 tysięcy.. 3 lekarzy robiło mi usg i stwierdziło ciąże obumarła.. nazwali ja ze jest pusta bo nie ma struktur płodu.. jednak czytałam ze puste jajo płodowe jest gdy nie ma pęcherzyka zoltkowego mój był przerośnięty podobno może mieć max 6 mm u mnie było 7,5 mm.. szukam osoby która miała podobna sytuacje.. zastanwiam się jakie badania wykonać po poronieniu
Jeśli to było pierwsze, to bez sensu wykonywać, niestety zdarza się bardzo często, ja poronilam 2 razy pod rząd, pierwszy puste jajo, drugi serduszko przestało bić, a za 3 mimo złej bety, skończyło się dużą, zdrowa córka
 
Ja już jestem po poronieniu... beta hcg rosło ale już bardzo wolno we wtorek 23,5 tysieca w czwartek było 25,0 tysięcy.. 3 lekarzy robiło mi usg i stwierdziło ciąże obumarła.. nazwali ja ze jest pusta bo nie ma struktur płodu.. jednak czytałam ze puste jajo płodowe jest gdy nie ma pęcherzyka zoltkowego mój był przerośnięty podobno może mieć max 6 mm u mnie było 7,5 mm.. szukam osoby która miała podobna sytuacje.. zastanwiam się jakie badania wykonać po poronieniu
Przykro mi bardzo, że straciłaś maluszka. Zdarza się, że masz nie tylko przerośnięty pęcherzyk żółtkowy, czyli większy niż przewiduje dany tydzień ciąży, ale nawet może być widoczny zarodek z akcja serca. Niestety najczęściej to wskazuje na wadze genetyczna płodu. Jedynym sposobem sprawdzenia tego jest pobranie materiału (np. kosmówki) do badań genetycznych.

@Fado123 jak wiele innych dziewczyn ma dobre doświadczenie kolejnych ciąż. Ja poroniłam 2 razy i uważam, że o 2 za dużo. Przebadałam się i dobrze, bo bez leków nie donosilabym żadnej ciazy. Jeśli jesteś dość silna psychicznie probuj, jest duża szansa, że następna ciąża się uda. Zwłaszcza, że wiekszosc lekarzy wysyła na badania dopiero po 3 poronieniu.
 
Ostatnia edycja:
Jaki
Przykro mi bardzo, że straciłaś maluszka. Zdarza się, że masz nie tylko przerośnięty pęcherzyk żółtkowy, czyli większy niż przewiduje dany tydzień ciąży, ale nawet może być widoczny zarodek z akcja serca. Niestety najczęściej to wskazuje na wadze genetyczna płodu. Jedynym sposobem sprawdzenia tego jest pobranie materiału (np. kosmówki) do badań genetycznych.

@Fado123 jak wiele innych dziewczyn ma dobre doświadczenie kolejnych ciąż. Ja poroniłam 2 razy i uważam, że o 2 za dużo. Przebadałam się i dobrze, bo bez leków nie donosilabym żadnej ciazy. Jeśli jesteś dość silna psychicznie probuj, jest duża szansa, że następna ciąża się uda. Zwłaszcza, że wiekszosc lekarzy wysyła na badania dopiero po 3 poronieniu.
Jakie leki brałaś?
 
reklama
reklama
Do góry