reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo wysokie przeciwciala anty-tg ,pomocy

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2020
Postów
13
Witam ,jestem tu kompletnie nowa .




Dołączyłam tu ponieważ jestem już bezradna .Bardzo bym chciała zacząć starania o dziecko(pierwsze starania o pierwsze dziecko) w tym miesiącu najlepiej. Ale bardzo martwią mnie wyniki..chcialabym prosic o pomoc . Wizyta u endokrynologa (pierwszy raz) 16.06 a wyniki nieciekawe + brak u mnie obiawow..
27.05 wyniki :
Tsh - 3.78 (0,2-4,5) ( pod koniec lutego miałam 2.6 dopóki nie zaczęłam brać tabletek z jodem (witamin przed ciążą))
Ft3 - 3.56 (2-4.4)
Ft4 - 1.18 (0.93-1.7)
Homocysteina - wyszła bardzo ładna
Hemoglobina - 12.7
Ferrytyna - 12.67 (13-150)
Atpo - 24 (0-34)
Atg - 355 (0-115)😓
Nie rozumiem dlaczego takie wyniki są,skoro czuje się dobrze. Jakbym nie chciała być mamą to wcale bym nie wiedziała że coś jest nie tak ze mną ,bo nie mam obiawow żadnej choroby ,więc nie robiłabym wyników..
Zaczęłam suplementowac :
Wit B,C , d3k2mk7
olej z wiesiołka
Pikolinian cynku
Selen (co drugi dzień)
Omege 3
Ale boje się , że to nie wystarczy ;/

Dodam , że ginekologicznie jest wszystko dobrze,okres regularnie,nawet owulacje są i to jest przykre , że coś się i tak dzieje ,a ja nawet nie odczuwałam tego 😭
Boje się że tak wysokie anty-tg nie pozwoli mi nigdy zajść w ciążę
 
reklama
Anty tg faktycznie wysokie, ale reszta jest wcale nie jest nieciekawa. Zrób usg tarczycy i idź do endokrynologa, napewno szybko wyprostuje wyniki. Powodzenia
 
Ja miałam pierwszy raz badania na przeciwciała tarczycowe w lutym i wtedy wyszło atg 286 przy dobrych hormonach. W kwietniu zaszłam w ciążę jestem w 10 tc i badalam znów przeciwciala i atg spadło do 45 więc jest w normie hormony ok.
 
Bardzo gratuluję. Ja mam niestety 355 😭 Boje się , że one mają również wpływ na ciążę i jej utrzymanie :( Jest Pani na hormonach tarczycy?
 
Witam ,jestem tu kompletnie nowa .




Dołączyłam tu ponieważ jestem już bezradna .Bardzo bym chciała zacząć starania o dziecko(pierwsze starania o pierwsze dziecko) w tym miesiącu najlepiej. Ale bardzo martwią mnie wyniki..chcialabym prosic o pomoc . Wizyta u endokrynologa (pierwszy raz) 16.06 a wyniki nieciekawe + brak u mnie obiawow..
27.05 wyniki :
Tsh - 3.78 (0,2-4,5) ( pod koniec lutego miałam 2.6 dopóki nie zaczęłam brać tabletek z jodem (witamin przed ciążą))
Ft3 - 3.56 (2-4.4)
Ft4 - 1.18 (0.93-1.7)
Homocysteina - wyszła bardzo ładna
Hemoglobina - 12.7
Ferrytyna - 12.67 (13-150)
Atpo - 24 (0-34)
Atg - 355 (0-115)😓
Nie rozumiem dlaczego takie wyniki są,skoro czuje się dobrze. Jakbym nie chciała być mamą to wcale bym nie wiedziała że coś jest nie tak ze mną ,bo nie mam obiawow żadnej choroby ,więc nie robiłabym wyników..
Zaczęłam suplementowac :
Wit B,C , d3k2mk7
olej z wiesiołka
Pikolinian cynku
Selen (co drugi dzień)
Omege 3
Ale boje się , że to nie wystarczy ;/

Dodam , że ginekologicznie jest wszystko dobrze,okres regularnie,nawet owulacje są i to jest przykre , że coś się i tak dzieje ,a ja nawet nie odczuwałam tego 😭
Boje się że tak wysokie anty-tg nie pozwoli mi nigdy zajść w ciążę
Proponuję jednak zaczekać na wizytę u Endo i zobaczyć co powie. Miałam podobne TSH kiedyś, ale dostałam euthyrox, ponieważ najlepiej mieć wynik ok 1,5 przy staraniu się o dziecko ☺️ Anty TG faktycznie wysokie,ale ciężko mi się wypowiedzieć, bo ja miałam podwyższone przy chorobie Gravesa Basedowa (reszta wyników też mi zwichrowała - niestety hormony dały się we znaki po poronieniu 😕). U Ciebie może być zupełnie coś innego, ale bardzo dobrze, że odpowiedzialnie przygotowujesz się do macierzyństwa robiąc badania 😉 myślę, że Endo Cię pokieruje i za jakiś czas będziesz szczęśliwa mamcią, czego życzę z całego serca i trzymam mocno kciuki! ☺️
 
Tsh - 3.78 (0,2-4,5) ( pod koniec lutego miałam 2.6 dopóki nie zaczęłam brać tabletek z jodem (witamin przed ciążą))
Ft3 - 3.56 (2-4.4)
Ft4 - 1.18 (0.93-1.7)
Homocysteina - wyszła bardzo ładna
Hemoglobina - 12.7
Ferrytyna - 12.67 (13-150)
Atpo - 24 (0-34)
Atg - 355 (0-115)😓
Nie rozumiem dlaczego takie wyniki są,skoro czuje się dobrze. Jakbym nie chciała być mamą to wcale bym nie wiedziała że coś jest nie tak ze mną ,bo nie mam obiawow żadnej choroby ,więc nie robiłabym wyników..
Zaczęłam suplementowac :
Wit B,C , d3k2mk7
olej z wiesiołka
Pikolinian cynku
Selen (co drugi dzień)
Omege 3
Ale boje się , że to nie wystarczy ;/

Po tych wynikach widać, że tarczyca nie jest wydajna i oczywiście, że sama suplementacja nie wystarczy. Czujesz się ok bo hormony tarczycowe są jeszcze w normie, ale by takie były przysadka musi je bardzo mocno stymulować (stąd takie tsh). Powinnaś przyjmować hormony tarczycy a nie suplementy.

Wysokie TG jest wskaźnikiem immunologicznym, te przeciwciała niszczą tarczycę więc jej stan będzie się zapewne pogarszał a nie polepszał. Przy wysokim
TG koniecznie musisz zrobić usg tarczycy.
Na szczęście przy suplementacji hormonów można tarczycy nie mieć wcale a w ciąży być i ją szczęśliwie donosić :) ale przed zajęciem w ciąże zrób z tarczycą porządek bo nieleczona ma tragiczny wpływ na rozwój płodu, szczególnie rozwój umysłowy.
 
reklama
Bardzo gratuluję. Ja mam niestety 355 😭 Boje się , że one mają również wpływ na ciążę i jej utrzymanie :( Jest Pani na hormonach tarczycy?
Jeśli chodzi o mnie to nie jestem, hormony dostaje się jak wyniki tsh,ft3 lub ft4 są nieprawidłowe. Albo jeśli twoje tsh jest powyżej 2,5 i chcesz zajść w ciążę. Samych przeciwciał się nie leczy.
 
Do góry